Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
10   KWIETNIA   2020 r.
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Św. Fulberta, biskupa
Św. Michała de Sanctis
Wielki Piątek
Imieniny obchodzą:
Makary, Michał
 
Polonia Christiana nr 2       Credo
Kardynał Jorge Medina Estévez

Proście, a będzie wam dane

Proście, a będzie wam dane
Modlitwa jest życiową koniecznością dla chrześcijan wszystkich czasów. Opiera się na świadectwie samego Jezusa Chrystusa. Co na temat modlitwy mówi nam Pismo św. i doktryna katolicka?

Modlitwa nie jest ozdobnym dodatkiem do życia chrześcijan: stanowi element niezbędny zarówno dla wspólnoty chrześcijańskiej, jak i dla każdego z jej członków. Katechizm mówi nam: Modlitwa jest życiową koniecznością. Dowód przez przeciwieństwo jest nie mniej przekonujący: jeśli nie pozwalamy prowadzić się Duchowi, popadamy w niewolę grzechu. Jakże Duch Święty może być „naszym Życiem”, jeśli nasze serce jest od Niego daleko? „Nic nie jest tak ważne jak modlitwa; sprawi ona, że to, co niemożliwe, staje się możliwe, to, co trudne, staje się łatwe. Jest niemożliwe, aby grzeszył człowiek, który się modli” (św. Jan Chryzostom), (Katechizm Kościoła Katolickiego 2744).

Nieustannie się módlcie! W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. Ducha nie gaście (1 Tes 5,17-19).

Przy każdej sposobności módlcie się w Duchu! Nad tym właśnie czuwajcie najusilniej i proście za wszystkich świętych (Ef 6,18).

Przemawiajcie do siebie wzajemnie w psalmach i hymnach, i pieśniach pełnych ducha, śpiewajcie i wysławiajcie Pana w waszych sercach (Ef 5,19 n.)

 
 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie  
 
 
 
 
 
 
drukuj