Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 08 KWIETNIA
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Imieniny obchodzą:
Emma, Julia, Seweryn
 

Przełom w Wenezueli? Przywódca opozycji Juan Guaido wrócił do kraju

Data publikacji: 2020-02-12 05:00
Data aktualizacji: 2020-02-12 08:15:00
WIADOMOŚCI
fot. MANAURE QUINTERO / Reuters

Przeciwnik obecnego reżimu Nicolasa Maduro wrócił po 23 dniach do Wenezueli. W trakcie swojej podróży spotykał się z przedstawicielami takich państw jak Kolumbia, Kanada czy Stany Zjednoczone. „Przywożę wam zaangażowanie wolnego świata, gotowego pomóc nam w walce o demokrację i wolność” – napisał na Twitterze po powrocie do kraju.

 

Juan Guaido w zeszłym roku ogłosił się tymczasowym prezydentem kraju, a dyktaturę Nicolasa Maduro uznał za nielegalną. Wenezuela od 2009 r. pogrążona jest w postępującym kryzysie gospodarczym, wywołanym kolejnymi rządami socjalistów. Kryzys nasilił się za czasów prezydentury Maduro.

 

Guaido odwiedził między innymi USA, gdzie 5 lutego został powitany owacją na stojąco przez Kongres USA. Wysłuchał także orędzia o stanie swojego państwa prezydenta Donalda Trumpa. Wenezuelczyk odwiedził także Europę, gdzie rozmawiał m.in. z Angelą Merkel, Emmanuelem Macronem czy brytyjskim premierem Borisem Johnsonem.

 

Do trwającego kryzysu gospodarczego dołączył też kryzys polityczny. Wybór Maduro na ponowną kadencję nie uznało większość państw, z USA i Unią Europejską na czele. Reżim wspierają takie kraje jak Chiny, Iran, Rosja, Turcja i Kuba.

 

Źródło: tvp.info

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ku pamieci
" marionetka USA ".... no tak- głód, nędza w Wenezueli zaczęły się gdy była marionetką w łapach Chaveza okradaną przez Rosję- bolszewia doprowadzi do nędzy nawet Raj
Teodor...
W miarę nasilania się protestów w Ameryce Południowej rosły rosyjskie trolle na Twitterze, jak przekonują USA. Obserwując wybuchy niepokojów politycznych w całej Ameryce Południowej tej jesieni urzędnicy Departamentu Stanu zauważyli niesamowicie podobny wzór w protestach antyrządowych, które w przeciwnym razie miałyby niewiele wspólnego. W Chile prawie 10% wszystkich tweetów wspierających protesty pod koniec października pochodziło z kont na Twitterze, które miały dużą pewność, że są powiązane z Rosją. W Boliwii, zaraz po rezygnacji prezydenta Evo Moralesa 10 listopada, liczba tweetów związanych z tego rodzaju kontami wzrosła do ponad 1000 dziennie, w porównaniu z mniej niż pięcioma. Za; Chicago Tribune
bolo
żeby ta wiadomość była rzetelna powinniście napisać jak został przywitany na lotnisku: wybuczany, wygwizdany, samochód kórym odjeżdżał na lotnisku dostał skopany i obrzucany czym sie da, oskarżony o sprzedaż kraju, przywitany jak typowa marionetka w rękach USA
Teodor...
Boszewicy dokladnie umeczyli ludnosc Wenezueli...powinni stanac przed trybunalem. Weneuzela w tych ciezkich dlugich latach zyje wspomnieniem i pozastalosciami - szczegolnie samochody i domy po swej swietnosci, po Ameryakanach. Jednak bolszewizm przezar juz umysly - szczegolnie ludzi starszych, ktozy sa gotowi oddac zycie za bolszewika Maduro.
AnG
Przywożę wam zaangażowanie wolnego świata, gotowego pomóc nam w walce o demokrację i wolność? ? napisał na Twitterze po powrocie do kraju.// Przewrót za jankieskie pieniądze by swobodnie kraść wenezuelczykom ich bogactwa naturalne. To agent a nie przywódca!