Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 STYCZNIA
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Św. Ildefonsa, biskupa
Bł. Wincentego Lewoniuka
Imieniny obchodzą:
Ildefons, Rajmund
 

Przymusowa eutanazja bezkarna. Sąd w Holandii zaakceptował egzekucję na chorej

Data publikacji: 2019-09-11 20:00
Data aktualizacji: 2019-09-11 20:21:00
WIADOMOŚCI
Fot. Pixabay

Lekarka, która doprowadziła do przymusowej eutanazji 74-letniej pacjentki, pozostanie bezkarna. Holenderski sąd uznał ją za niewinną. To finał głośnej sprawy i kolejny przejaw nasilającej się w tym kraju tendencji do upowszechniania procederu pozbawiania życia, nawet wbrew woli bezpośrednio zainteresowanych.

 

Do zdarzenia doszło przed trzema laty. Dziś już emerytowana lekarz uśmierciła cierpiącą na chorobę Alzheimera kobietę mimo, że jej ofiara stawiała opór. Wprawdzie pacjentka w 2012 roku potwierdziła pisemnie, że chce poddać się eutanazji jeśli miałaby trafić do domu opieki, lecz zastrzegła, że sama chce wybrać moment, w którym to miałoby nastąpić.

 

W 2016 roku kobieta stanęła przed perspektywą spędzenia pozostałych dni życia w ośrodku socjalnym. Wówczas lekarz zdecydowała o jej uśmierceniu. Chora otrzymała środek uspokajający, jednak w pewnym momencie wybudziła się z uśpienia. Prowadząca śmiercionośną procedurę poprosiła obecnych krewnych pacjentki by ją przytrzymali aż zadziała kolejna dawka usypiacza.

 

W toczącym się do środy procesie nawet prokuratura nie występowała o ukaranie więzieniem oskarżonej. Chodziło jedynie o określenie przez sąd interpretacji przepisów o stosowaniu tak zwanej eutanazji wobec osób cierpiących na demencję.

 

„Holenderski sąd zdecydował dzisiaj o oczyszczeniu kobiety z zarzutów, orzekając, że kobieta nie musiała weryfikować z 74-letnią pacjentką jej decyzji o poddaniu się eutanazji. Sąd nie zgodził się z zarzutami prokuratury, że pacjentka mogła zmienić zdanie w kwestii eutanazji i lekarka powinna była potwierdzić jej decyzję” – czytamy na portalu DoRzeczy.pl.

 

 

 

Źródło: DoRzeczy.pl

RoM

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
agricola
Barbarzyński kraj, barbarzyńskie obyczaje, witaj Europo!
trooper
W Holandii to aż strach iść do lekarza. Starsi ludzie to jadą do lekarza do Niemiec i robią sobie tatuaż "Nie poddawajcie mnie eutanazji"
Centurion
Witam wszystkich. Nie stety do tego prowadzi nazi feminizm i głupota. Stwierdzam to z przykrością ale niszczenie rodziny jakiekolwiek wiary i neoliberalna propaganda. Daje takie owoce,wiele osób pomija nie powdarzalny fakt o partetach i feminizmie na wszelkich stanowiskach co jest bardzo szkodliwe. Dlaczego ta bandytka nie dostała przykładnej kary za zabujstwo bo są parytety. I to nie tylko na tym polu. A zakorzenie leninizmu wciąż żywe, kobiety do pracy po karierę, a dzieci do teczowych pionierów. Nie jest tajemnicą że kobiety nie potrafią gotować ani opiekować się dziećmi, mężem, domem. Ale za to romanse i moda poświęcają cały cenny czas na te głupoty. Rezultat- ełtanazja aborcja i wszelkie dewiacje. Kobiety są jeszcze bardziej naiwne i programowalne niż mężczyźni. Taka sytuacja musi doprowadzić do katastrofy. Kiedy się obudzi władza będzie zapóźno.
Banita
Przecież to oczywiste w którą stronę zmierzamy. Najpierw oswajają nas z eutanazją i aborcją. Pokazują biedne kobiety, cierpiących starców. Tak długo wtłaczają nam te obrazy, aż zaczynamy akceptować zło. Potem rozszrzają wachlarz zła. Aborcja już nie w pierwszym trymestrze, ale i w szóstym miesiącu, a potem aż do narodzenia. Eutanazja już nie dla ludzi, którzy strasznie cierpią, ale dla tych co są w depresji czy chorują na demencję. Oczywiście ten wachlarz będzie systematycznie rozszerzany. W momencie kiedy zostanie przełamany ostatni opór i aborcja oraz eutanazja zostanie wyparta z ludzkich sumień jako zło zacznie się je wprowadzać przymusowo dla pewnych grup ludności. Konieczne jest jednak najpierw rozbicie rodziny. Czy to się właśnie nie dzieje na naszym własnym podwórku????? Wszyscy trąbią o tolerancji a wokół same rozwody. Wszystko się rozpada.
Alan
Do Kids. To jedz na starość do Holandii skoro nikt prawa nie złamał. Pierwsze to prawo boskie a potem potem cywilne i nie zawsze dobre prawo, natomiast Boskie zawsze dobre.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY