Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 26 MAJA
Św. Filipa Neri
Św. Filipa Neri
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Ewelina, Marianna, Paulina
 

Przypomniał konsekwencje grzechu, zerwano z nim kontrakt. Australijski rugbysta odsunięty od kadry

Data publikacji: 2019-04-16 04:00
Data aktualizacji: 2019-04-16 09:00:00
WIADOMOŚCI
fot. www.davidmolloyphotography.com from Sydney, Australia [CC BY 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by/2.0)]

Gwiazda reprezentacji Australii w rugby, Israel Folau nie wycofał swojego oświadczenia zawierającego fragmenty Biblii mówiące o potępieniu czynów homoseksualnych i innych grzechów. Folau miał 48 godzin na wycofanie się z wpisu. Za niezastosowanie się do wytycznych związku sportowego „Rugby Austarlia”, sportowiec został odsunięty od kadry narodowej.

 

10 kwietnia 2019 Israel Folau za pomocą swojego profilu na Instagramie opublikował oświadczenie, w którym cytując fragmenty Pisma Świętego ostrzegł, że czyny homoseksualne a także inne grzechy prowadzą do piekła.

 

„Ostrzeżenie! Pijacy, homoseksualiści, cudzołożnicy, kłamcy, cudzołożnice, złodzieje ateiści, bałwochwalcy. Piekło na was czeka. Pokutujcie! Tylko Jezus zbawia” – zdjęcie o takiej treści opublikował australijski sportowiec. W opisie zamieścił obszerne cytaty z Pisma Świętego traktujące o potępieniu jakie czeka żyjących w grzechu. „Ci, którzy żyją w grzechu skończą w piekle, chyba że zaczną pokutę. Jezus Chrystus Cię kocha i daje ci czas abyś odwrócił się od grzechu i zwrócił w Jego stronę” – dodatkowo opisał zdjęcie.

 

Wpis wywołał burzę zarówno w środowisku kibiców jak i pozostałej części opinii publicznej. Dzień po opublikowaniu zdjęcia, związek sportowy Rugby Australia dał zawodnikowi  48 godzin na zapłacenie kary i wycofanie się ze swojego oświadczenia. Zawodnik nie zastosował się do wytycznych związku, za co został odsunięty od kadry narodowej, a jego kontrakt został zerwany.

 

„Wydział Integralności Rugby Australia uznał, że Folau popełnił wykroczenie wysokiego szczebla wobec Kodeksu Postępowania Zawodnika skutkujący zerwaniem jego kontraktu” – czytamy w oświadczeniu związku. Tym samym, reprezentant wallabies został odsunięty od kadry narodowej na Mistrzostwa Świata w Rugby rozpoczynające się za kilka tygodni. Folau w podobny sposób wypowiedział się w zeszłym roku, za co dostał od związku pierwsze ostrzeżenie. W przeszłości australijski zawodnik spotkał się z krytyką za wypowiedzi atakujące ideologię gender i broniące tradycyjnego małżeństwa.

 

Źródło: lifesitenews.com / rugbyau.com / instagram.com

PR        

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Kefas
Israel Folau to współczesny męczennik i ofiara prześladowania Kościoła, czyli prześladowania Pana Boga. Cóż on zrobił, przytoczył jedynie istniejące od setek lat zapisy w Biblii. Następnym krokiem będzie ocenzurowanie Słowa Boga jako mowy nienawiści. Jeżeli to nie jest totalitaryzm. to co nim jest..
agricola
Znaki czasu. "Gwiazdy", które można gasić i zapalać, pstryk i świeci, pstryk i jej nie ma.
DNA
W takim razie można stwierdzić, że reprezentacja Australii to kadra niewolników.Tylko jeden okazał się wolny i skazany za myslo zbrodnię. Wstyd dla Australii totalitarnej.
west
A co by szkodziło, gdyby się w podobnym tonie wypowiedziała większość dobrych zawodników ? Tylko do tego trzeba mieć odwagę...
ciekawski
Ciekaw jestem, który zapis z Kodeksu Postępowania Zawodnika zabrania głoszenia własnych poglądów na Instagramie...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY