Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 25 MAJA
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magdalena
 

Rada miejska Austin przegłosowała dofinansowanie dla aborcji. To forma „wsparcia” dla ubogich

Data publikacji: 2019-09-11 12:00
Data aktualizacji: 2019-09-11 08:47:00
WIADOMOŚCI
Fot. lumix2004/sxc

„Członkowie rady miejskiej w Austin, w Teksasie, zagłosowali we wtorek za przeznaczeniem kwoty 150 tys. dolarów z miejskiego budżetu na ułatwienie kobietom z niskimi dochodami dostępu do aborcji”, informuje stacja NBC.

 

„Specjalny fundusz utworzony na ten cel czyni ze stolicy Teksasu pierwsze w historii miasto USA, które ze środków publicznych będzie finansować logistykę związaną z przeprowadzaniem aborcji” – podkreśla NBC.

 

Każdego dnia działacze antyaborcyjni w Teksasie, Waszyngtonie i gdziekolwiek indziej budzą się i myślą: „jak możemy ograniczyć dziś dostęp do aborcji”. To sprawia, że naszym zadaniem, codziennie, jest praca na rzecz rozszerzenia dostępu do aborcji i opieki zdrowotnej oraz innych usług związanych z aborcją – mówił Greg Casar, członek rady miejskiej Austin, jeden z autorów poprawki do budżetu wprowadzającej specjalny fundusz wspierający dostęp do aborcji.

 

Burmistrz Austin, Steve Adler, dodał w oświadczeniu, że „miasto Austin podjęło działania, które odpowiadają na wyzwania z jakimi mierzą się ludzie w związku z przepisami stanowymi i federalnymi, które utrudniają dostęp do aborcji”.

 

Adler podkreślił, że poprawka do budżetu miasta pomoże mieszkańcom „dokonać najlepszego wyboru dla siebie i swoich rodzin”.

 

„Zgodnie z poprawką do budżetu 150 tys. dolarów zostanie przekazane Departamentowi Zdrowia Publicznego w Austin, który następnie będzie mógł tymi środkami, rozdysponowanymi w drodze przetargu, wesprzeć grupy już dziś zapewniające tzw. wsparcie logistyczne ubogim kobietom chcącym poddać się aborcji. Pieniądze nie będą mogły jednak zostać przeznaczone bezpośrednio na sfinansowanie zabiegu aborcji”, informuje NBC.

 

Ze środków z funduszu będą mogły korzystać jedynie mieszkanki Austin - nie ma przy tym znaczenia czy aborcji będą one chciały poddać się w Teksasie (aborcja jest w tym stanie legalna do 20 tygodnia ciąży), czy poza granicami stanu.

 

Źródło: NBC / rp.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Bardzo ciekawe informacja w kontekście goszczenia przez Parafie Polskie Ewangelizatorów z tego miasta i zauroczenia sekciarskimi naukami. Samo miasto Austin i jego działanie na zasadzie powiązań SIECIOWYCH jest jak z horroru. Jednakże, informacja ta nie przebije INFORMACJI KEP : Zajdą zmiany w formacji księży w Polsce. Powstał PROJEKT NOWYCH ZASAD FORMACJI KAPŁAŃSKIEJ. A to ciekawe ? To teraz mamy nowe ZASADY w Nowym Kościele Chrześcijan . Może się okazać , że WIERNI NIE ZAAKCEPTUJĄ ich.
Jot
Od kiedy zabijanie dzieci jest opieką zdrowotną? To opętanie czy choroba umysłowa?