Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 07 KWIETNIA
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Św. Jana Chrzciciela de la Salle
Imieniny obchodzą:
Donat, Herman, Klara, Rufin
 

Rada Społeczna przy metropolicie katowickim wspiera atakowaną przez LGBT prof. Ewę Budzyńską

Data publikacji: 2020-01-17 17:00
Data aktualizacji: 2020-01-17 20:46:00
WIADOMOŚCI
bronmyprofesor.pl

Rada społeczna przy metropolicie katowickim solidaryzuje się z prof. Ewą Budzyńską, wobec której prowadzone jest postepowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Śląskim. Prof. Budzyńska została oskarżona o nietolerancję i homofobię, ponieważ podczas zajęć ze studentami mówiła o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny.

 

„Rada Społeczna przekazuje wyrazy solidarności pani prof. Ewie Budzyńskiej „w związku z oskarżeniem jej o to, że prezentując katolicki model rodziny narzuca studentom poglądy radykalno-katolickie oraz w związku z toczącym się w jej sprawie postępowaniem przed Komisją Dyscyplinarną Uniwersytetu Śląskiego. Pociąganie do odpowiedzialności nauczyciela akademickiego za głoszone przez niego poglądy jest oczywistą formą cenzury i próbą narzucenia środowisku akademickiemu jednego światopoglądu, co przypomina najgorsze praktyki z czasów komunistycznych. Rada wyraża nadzieję, że wolność akademicka stosowana będzie proporcjonalnie i z szacunkiem dla myśli chrześcijańskie” – napisano w komunikacie Rady Społecznej przy metropolicie katowickim.

 

Przypomnijmy, że grupa studentów UŚ zarzuciła prof. Ewie Budzyńskiej nietolerancję i homofobię. Uniwersytecki rzecznik dyscyplinarny skierował do komisji dyscyplinarnej wniosek o ukaranie jej naganą, która ma także – jak przyznał – zadziałać prewencyjne na innych wykładowców uniwersytetu. Zarzucił jej m.in., że „formułowała wypowiedzi w oparciu o własny, narzucany studentom, światopogląd o charakterze wartościującym, stanowiące przejaw braku tolerancji wobec grup społecznych i ludzi o odmiennym światopoglądzie, nacechowane wobec nich co najmniej niechęcią, w szczególności wypowiedzi homofobiczne, wyrażające dyskryminację wyznaniową, krytyczne wobec wyborów życiowych kobiet dotyczących m.in. przerywania ciąży”.

 

Warto dodać, że w obronie dobrego imienia prof. Ewy Budzyńskiej stanęli internauci, którzy podpisują się pod petycją do władz Uniwersytetu Śląskiego, domagając się jej przeprosin. Na stronie internetowej bronmyprofesor.pl, zorganizowanej przez Centrum Życia i Rodziny można wyrazić swoje poparcie dla prof. Budzyńskiej. W tym momencie apel w obronie atakowanej profesor podpisało ponad 16 tys. osób. KAI informuje, że apel podpisał również abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

 

PODPISZ APEL DO WŁADZ UNIWERSYTETU W OBRONIE PROF. EWY BUDZYŃSKIEJ

 

„Wszystko wskazuje, że oskarżenia wobec prof. Budzyńskiej stanowią część kampanii zastraszania wykładowców uniwersyteckich, którzy ośmielają się stawać w obronie rodziny i podejmują polemikę z postulatami ideologii gender i organizacji LGBTQ” – czytamy w apelu skierowanym do władz Uniwersytetu Śląskiego.

 

W obronie prof. Ewy Budzyńskiej stanęli również prawnicy Instytutu Ordo Iuris, którzy są jej obrońcami w postępowaniu dyscyplinarnym.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
przemianować
@Ryś : To DW Destruktor Większy, RŚ Rzecznik Śmierci, RPMOpMiR. Rzecznik Praw Mniejszości Obywatelskich przeciw Moralności, Rozsądkowi i Życiu. Neokomunista.
tylkobezcenzury
gdzie jest rzad i prezydent aby zabezpieczyc narod przed takimi wscieklymi atakami ?
Król Artur
Tylko prawna i całkowita delegalizacja tęczowej zarazy lgbt i szaleństwa dżender przywróci w Polsce NORMALNOŚĆ!
alo
Brawo. Trzeba stanąć w obronie pani profesor!
Ryś
A co na to rzecznik praw obywatelskich?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY