Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 18 LUTY
Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
Św. Konstancji
Św. Szymona
Bł. Fra Angelica
Imieniny obchodzą:
Aleksy, Julian, Zbigniew
 

Rada Społeczna przy metropolicie katowickim wspiera atakowaną przez LGBT prof. Ewę Budzyńską

Data publikacji: 2020-01-17 17:00
Data aktualizacji: 2020-01-17 20:46:00
WIADOMOŚCI
bronmyprofesor.pl

Rada społeczna przy metropolicie katowickim solidaryzuje się z prof. Ewą Budzyńską, wobec której prowadzone jest postepowanie dyscyplinarne na Uniwersytecie Śląskim. Prof. Budzyńska została oskarżona o nietolerancję i homofobię, ponieważ podczas zajęć ze studentami mówiła o małżeństwie jako związku kobiety i mężczyzny.

 

„Rada Społeczna przekazuje wyrazy solidarności pani prof. Ewie Budzyńskiej „w związku z oskarżeniem jej o to, że prezentując katolicki model rodziny narzuca studentom poglądy radykalno-katolickie oraz w związku z toczącym się w jej sprawie postępowaniem przed Komisją Dyscyplinarną Uniwersytetu Śląskiego. Pociąganie do odpowiedzialności nauczyciela akademickiego za głoszone przez niego poglądy jest oczywistą formą cenzury i próbą narzucenia środowisku akademickiemu jednego światopoglądu, co przypomina najgorsze praktyki z czasów komunistycznych. Rada wyraża nadzieję, że wolność akademicka stosowana będzie proporcjonalnie i z szacunkiem dla myśli chrześcijańskie” – napisano w komunikacie Rady Społecznej przy metropolicie katowickim.

 

Przypomnijmy, że grupa studentów UŚ zarzuciła prof. Ewie Budzyńskiej nietolerancję i homofobię. Uniwersytecki rzecznik dyscyplinarny skierował do komisji dyscyplinarnej wniosek o ukaranie jej naganą, która ma także – jak przyznał – zadziałać prewencyjne na innych wykładowców uniwersytetu. Zarzucił jej m.in., że „formułowała wypowiedzi w oparciu o własny, narzucany studentom, światopogląd o charakterze wartościującym, stanowiące przejaw braku tolerancji wobec grup społecznych i ludzi o odmiennym światopoglądzie, nacechowane wobec nich co najmniej niechęcią, w szczególności wypowiedzi homofobiczne, wyrażające dyskryminację wyznaniową, krytyczne wobec wyborów życiowych kobiet dotyczących m.in. przerywania ciąży”.

 

Warto dodać, że w obronie dobrego imienia prof. Ewy Budzyńskiej stanęli internauci, którzy podpisują się pod petycją do władz Uniwersytetu Śląskiego, domagając się jej przeprosin. Na stronie internetowej bronmyprofesor.pl, zorganizowanej przez Centrum Życia i Rodziny można wyrazić swoje poparcie dla prof. Budzyńskiej. W tym momencie apel w obronie atakowanej profesor podpisało ponad 16 tys. osób. KAI informuje, że apel podpisał również abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

 

PODPISZ APEL DO WŁADZ UNIWERSYTETU W OBRONIE PROF. EWY BUDZYŃSKIEJ

 

„Wszystko wskazuje, że oskarżenia wobec prof. Budzyńskiej stanowią część kampanii zastraszania wykładowców uniwersyteckich, którzy ośmielają się stawać w obronie rodziny i podejmują polemikę z postulatami ideologii gender i organizacji LGBTQ” – czytamy w apelu skierowanym do władz Uniwersytetu Śląskiego.

 

W obronie prof. Ewy Budzyńskiej stanęli również prawnicy Instytutu Ordo Iuris, którzy są jej obrońcami w postępowaniu dyscyplinarnym.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
przemianować
@Ryś : To DW Destruktor Większy, RŚ Rzecznik Śmierci, RPMOpMiR. Rzecznik Praw Mniejszości Obywatelskich przeciw Moralności, Rozsądkowi i Życiu. Neokomunista.
tylkobezcenzury
gdzie jest rzad i prezydent aby zabezpieczyc narod przed takimi wscieklymi atakami ?
Król Artur
Tylko prawna i całkowita delegalizacja tęczowej zarazy lgbt i szaleństwa dżender przywróci w Polsce NORMALNOŚĆ!
alo
Brawo. Trzeba stanąć w obronie pani profesor!
Ryś
A co na to rzecznik praw obywatelskich?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY