Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 STYCZNIA
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Św. Marcelego I, papieża
Św. Honorata, biskupa
Imieniny obchodzą:
Marceli, Włodzimierz
 

Radni z Krakowa nie chcą pokazywania brutalnych realiów aborcji

Data publikacji: 2021-01-13 20:00
Data aktualizacji: 2021-01-13 21:01:00
WIADOMOŚCI
Fot. StronaZycia.pl

Rada Miasta Krakowa upiera się przy swoim zamiarze cenzurowania plakatów ukazujących barbarzyństwo procederu aborcyjnego i wystąpi w tej sprawie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

 

 

W środę radni dużą większością głosów zdecydowali, że będą walczyć ze skutkami uchylenia przez wojewodę uchwały zakazującej publicznego prezentowania mocnych w wymowie afiszy pro-life. Przedstawiciel rządu w terenie uznał, iż przyjmując ją RMK przekroczyła swoje kompetencje.

 

„Uchwałę zakazującą prezentowania w przestrzeni publicznej brutalnych treści, w tym krwawych billboardów i plakatów towarzyszących zawsze demonstracjom antyaborcyjnym, Rada Miasta Krakowa przyjęła w połowie listopada. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia w całości uchylił ją wojewoda małopolski Łukasz Kmita” – przypomina portal „Gazety Krakowskiej”.

 

Projekt uchwały o wejściu na drogę sądową był inicjatywą przewodniczącego rady miasta Dominika Jaśkowca. – Chodzi o skorzystanie z kreacyjnej funkcji prawa i o to by poprzez wyroki sądowe stworzyć jednolitą wykładnię prawa – wyjaśniał on podczas środowej sesji RMK.

 

- Dziwi nas, że ten temat wraca w takiej formie. Dziwi, że dotychczasowe przesłanki i opinie prawne nie są dostrzeżone. Rada miasta powinna działać w granicach prawa. Wojewoda potwierdził w swoim rozstrzygnięciu, że ten projekt był w całości niezgodny z prawem, co do swoich głównych zapisów – bronił decyzji wojewody Michał Drewnicki z PiS.

 

Za wystąpieniem do WSA głosowało 24 radnych, przeciwko było 14 członków klubu PiS.

 

Źródło: gk.pl

RoM

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
racjonalista
@DNA Czegoś tu nie rozumiesz w domu każdy ogląda to co chce na ulicy jak odwróci głowę albo zamknie to się wywali zaczepiając o coś. A po drugie jeżeli uważasz że dzieci mają to oglądać je jesteś nie poważny. A po trzecie to może podaż statystyki o ile spadło wykonywanie aborcji od kąt to pokazujecie. Na ulicy NIE.
mezo
Przesiez to jest tylko "zlepek komorek" to co na tych plakatach tak przeraza .
DNA
[email protected] to ty nie jesteś człowieku ale defetysta i pesymista... albo jeszcze gorzej A dlaczego? A w filmach na kopy pokazywanie krwi i morderstw to oglądasz. I nik nie mówi, ze to ma być zabronione... i to w domach nie na ulicy Nie chcesz oglądać to nie patrz. Gdyby to nie było skuteczne, to byś ty i tacy nierozumni jak ty, by nie protestowali.
racjonalista
Na temat aborcji można pouczać rozmawiać żeby ją maksymalnie ograniczyć bo całkowicie tego zlikwidować już się nie da,natomiast pokazywanie takich obrazów nie należy pokazywać publicznie i to powinno być zabronione.Jeżli ktoś myśli że to coś zmieni to się myli.
some
Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy nie boją się mówić prawdy. Brawo Fundacja Pro-Life
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY