Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 09 LIPCA
Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
Imieniny obchodzą:
Adrian, Sylwia, Zenon
 

Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych. Część II: Sąd Boży

Data publikacji: 2019-12-08 07:01
Data aktualizacji: 2020-01-02 10:39:00

Dzisiaj pójdziemy dalej, pójdziemy od śmierci do Sądu Bożego. Następny trudny temat. Można powiedzieć, że jeszcze trudniejszy, bo – jak mówiłem w I konferencji –  my się może nie tyle boimy śmierci, co tego wszystkiego, co po śmierci nas czeka. A to co nas czeka zaraz po śmierci to Sąd Boży, spotkanie z naszym kochającym Zbawicielem, ale również sprawiedliwym Sędzią, który będzie wynagradzać za dobre, ale – jak mówi jedna z sześciu Prawd Wiary – za zło będzie karać – zauważa ks. Grzegorz Bliźniak w II części rekolekcji adwentowych portalu PCh24. Zapraszamy!

 

Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych. Część I: śmierć

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Szasta
Słowa Pana Jezusa o Judaszu : "Lepiej by było dla tego człowieka, gdyby się nie narodził" świadczą o potępieniu Judasza.
REBELIAN
NIE WIEDZIAŁEM,ŻE KOŚCIÓŁ STWIERDZIŁ POTĘPIENIE JUDASZA...SĄ DZISIAJ KAZNODZIEJE,KTÓRZY GŁOSZĄ,ŻE SPOTKAJĄ JUDASZA W NIEBIEO.ADAM SZUSTAK.MOCNE SĄ TE REKOLEKCJE,ZMUSZAJĄ DO BARDZO POWAŻNEGO POTRAKTOWANIA SWOJEGO ŻYCIA I WŁASNEGO ZBAWIENIA ORAZ WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI TEŻ ZA INNYCH ZABAWIENIE.
Wojtek
No proszę - Kościół oficjalnie umieścił w piekle tylko jednego Judasza, uroczyście, na soborze, zapewne poprzedzając ten fakt badaniami i dysputami... Franciszek zaś wyciąga Judasza z piekła, nazywając go obrazem zagubionej owcy, na podstawie nieokreślonej płaskorzeźby wisielca i człowieka niosącego rannego. Pan Lisicki dokładnie omówił to w jednym z programów "wierzę".
gość katolik
Bóg zapłać X. Grzegorzowi. OSTATNI CONFITEOR Dzień, rok, wieki wieków jak jedna godzina na świata zegarze dziejów przemijanie. Żyjesz i nie wiesz, przekornie, nie widzisz, że teraz na zawsze wszystko się zaczyna. Czy położysz głowę, czy idziesz zmęczony, wiedz, że do końca idąc na początek wrócisz, a Inny cię prowadzi, opasuje słowem, nawet kiedy nie chcesz: bądź błogosławiony! W Jego Miłości sens dla nas jest głęboki: Alfa, Omega, Bóg-Człowiek, kiedyś, dziś, i tej Ofiary Przenajświętszej akt, co na śmierć do drzewa krzyża przybity był wyrokiem. To mówi Pismo Święte, że Miłość, a nie złoto jest najcenniejszym darem, i Krew co wybiela, i jak złamany grosz, sumienia żalu jedna łza, to skarb, którego rdza nie zżera. Niech będzie więc ostatni confiteor twój, przed Agnus Dei, z nadzieją na zwycięstwo, a nie jak dzwonu serca jęczącego głos, po bitwie, co w godzinę klęski pękło. W.R.2018
Jot
ann - ale musi się ukorzyć! Nie można przebaczyć temu który uważa że nic złego nie zrobił a zrobił. Weźmy aborcję - jak wyobrażasz sobie koegzystencję duszy zabitego dziecka i lekarza który je zabił i nic złego w tym nie widzi? Będzie się zwracał do niego per - wyskrobek? To relacja miłości w raju?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY