Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 27 STYCZNIA
Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
Bł. Jerzego Matulewicza
Św. Jana z Warneton
Imieniny obchodzą:
Aniela, Przybysław
 

Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych. Część II: Sąd Boży

Data publikacji: 2019-12-08 07:01
Data aktualizacji: 2020-01-02 10:39:00

Dzisiaj pójdziemy dalej, pójdziemy od śmierci do Sądu Bożego. Następny trudny temat. Można powiedzieć, że jeszcze trudniejszy, bo – jak mówiłem w I konferencji –  my się może nie tyle boimy śmierci, co tego wszystkiego, co po śmierci nas czeka. A to co nas czeka zaraz po śmierci to Sąd Boży, spotkanie z naszym kochającym Zbawicielem, ale również sprawiedliwym Sędzią, który będzie wynagradzać za dobre, ale – jak mówi jedna z sześciu Prawd Wiary – za zło będzie karać – zauważa ks. Grzegorz Bliźniak w II części rekolekcji adwentowych portalu PCh24. Zapraszamy!

 

Rekolekcje adwentowe o rzeczach ostatecznych. Część I: śmierć

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Szasta
Słowa Pana Jezusa o Judaszu : "Lepiej by było dla tego człowieka, gdyby się nie narodził" świadczą o potępieniu Judasza.
REBELIAN
NIE WIEDZIAŁEM,ŻE KOŚCIÓŁ STWIERDZIŁ POTĘPIENIE JUDASZA...SĄ DZISIAJ KAZNODZIEJE,KTÓRZY GŁOSZĄ,ŻE SPOTKAJĄ JUDASZA W NIEBIEO.ADAM SZUSTAK.MOCNE SĄ TE REKOLEKCJE,ZMUSZAJĄ DO BARDZO POWAŻNEGO POTRAKTOWANIA SWOJEGO ŻYCIA I WŁASNEGO ZBAWIENIA ORAZ WSPÓŁODPOWIEDZIALNOŚCI TEŻ ZA INNYCH ZABAWIENIE.
Wojtek
No proszę - Kościół oficjalnie umieścił w piekle tylko jednego Judasza, uroczyście, na soborze, zapewne poprzedzając ten fakt badaniami i dysputami... Franciszek zaś wyciąga Judasza z piekła, nazywając go obrazem zagubionej owcy, na podstawie nieokreślonej płaskorzeźby wisielca i człowieka niosącego rannego. Pan Lisicki dokładnie omówił to w jednym z programów "wierzę".
gość katolik
Bóg zapłać X. Grzegorzowi. OSTATNI CONFITEOR Dzień, rok, wieki wieków jak jedna godzina na świata zegarze dziejów przemijanie. Żyjesz i nie wiesz, przekornie, nie widzisz, że teraz na zawsze wszystko się zaczyna. Czy położysz głowę, czy idziesz zmęczony, wiedz, że do końca idąc na początek wrócisz, a Inny cię prowadzi, opasuje słowem, nawet kiedy nie chcesz: bądź błogosławiony! W Jego Miłości sens dla nas jest głęboki: Alfa, Omega, Bóg-Człowiek, kiedyś, dziś, i tej Ofiary Przenajświętszej akt, co na śmierć do drzewa krzyża przybity był wyrokiem. To mówi Pismo Święte, że Miłość, a nie złoto jest najcenniejszym darem, i Krew co wybiela, i jak złamany grosz, sumienia żalu jedna łza, to skarb, którego rdza nie zżera. Niech będzie więc ostatni confiteor twój, przed Agnus Dei, z nadzieją na zwycięstwo, a nie jak dzwonu serca jęczącego głos, po bitwie, co w godzinę klęski pękło. W.R.2018
Jot
ann - ale musi się ukorzyć! Nie można przebaczyć temu który uważa że nic złego nie zrobił a zrobił. Weźmy aborcję - jak wyobrażasz sobie koegzystencję duszy zabitego dziecka i lekarza który je zabił i nic złego w tym nie widzi? Będzie się zwracał do niego per - wyskrobek? To relacja miłości w raju?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY