Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 

Rewolucja w Irlandii postępuje. Będzie referendum ws. „szybkich rozwodów”

Data publikacji: 2019-05-23 18:00
Data aktualizacji: 2019-05-23 21:10:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

W Irlandii zalegalizowano już tzw. „małżeństwa” homoseksualne oraz aborcję. Teraz czas przyszedł na „szybkie rozwody”. Mieszkańcy do niedawna katolickiej Irlandii zdecydują o ich ewentualnym wprowadzeniu podczas referendum. To kolejny krok w kierunku liberalizacji społeczeństwa.

 

Przykład Irlandii pokazuje jak łatwo z katolickiego kraju można stać się zlaicyzowanym i ultraliberalnym państwem, które godzi się na zabijanie dzieci nienarodzonych oraz akceptuje tzw. „małżeństwa” homoseksualne. Niestety Irlandczycy nadal postępują w liberalizacji swego społeczeństwa i zdecydują o ewentualnym wprowadzeniu „szybkich rozwodów”.

 

Według obecnie obowiązującego prawa, które zostało zapisane w Konstytucji, „sąd może wyrazić zgodę na rozwiązanie małżeństwa, jeśli małżonkowie mieszkali oddzielnie przez okres czterech lat lub w okresach, które w sumie wynoszą tyle w ciągu minionych pięciu lat. Pary mogą w międzyczasie legalnie wystąpić o separację”. Gdyby uczestnicy referendum zagłosowali za zniesieniem zapisu w Konstytucji, Oireachtas (irlandzkie zgromadzenie ustawodawcze – przyp. red.) mógłby zmienić ten wymóg.

 

Referendum będzie poddany także zapis w Konstytucji, który nie uznaje rozwodów przeprowadzonych w innych krajach. Zastąpić miałoby go sformułowanie, które dopuszczałoby możliwość ich uznania. Na decyzję rządu o referendum w sprawie rozwodów wpłynął projekt ustawy, przedłożony w irlandzkim parlamencie przez Josepha Madigana z partii Fine Gael, który proponował zredukowanie obowiązkowego okresu separacji do dwóch lat.

 

Pomimo tego, że przez lata Irlandia rozesłała na cały świat tysiące misjonarzy, dziś jej kościoły świecą pustkami, a od kilkudziesięciu lat trwa systemowa walka z rodziną i małżeństwem. Począwszy od agresywnej edukacji seksualnej czterolatków, przez legalizację związków jednopłciowych i adopcji przez nie dzieci, kończąc na otwarciu furtki do nielimitowanej aborcji na życzenie.

 

Kolejnym krokiem w „postępowej drodze” Irlandii jest możliwość wprowadzenia „szybkich rozwodów”, o których przyszłości zdecydują Irlandczycy podczas niedzielnego referendum. W sprawie wypowiedział się irlandzki Episkopat. Biskupi przypominają, że artykuł 41.3.1 Konstytucji Irlandii głosi, że „Państwo zobowiązuje się otoczyć specjalną opieką instytucję małżeństwa, na której zbudowana jest rodzina, i bronić ją przed atakami”.

 

W oświadczeniu czytamy również, że małżeństwo jest najistotniejszą i najbardziej fundamentalną instytucją dla dobra całego społeczeństwa. Hierarchowie apelują więc o wsparcie rodzin przez zdrowe strategie wychowawcze promujące wierność i poświęcenie.

 

 

Źródło: KAI, catholicireland.net, PCh24.pl

 

WMa

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Dampil
No cóż... koniec kościoła katolickiego nadchodzi. Jeśli nic w tej instytucji się nie zmieni to i może to dotrzeć do polski za jakieś 30-50 lat.
Josif
To jest regres który nazywa się postępem. Lewica popsuła już znaczenie słów i pojęć...
@ Łukasz
Twoje ostatnie zdanie zdradza kim jesteś. Po co tu przychodzisz? KOchani nie zauważyliście jak dużo troli pojawiło się ostatnio na Pch? Widocznie zaczynają nas się obawiać.
mohort
Irlandczycy mieli Komisję Ryana. Po tym im przeszło.
Łukasz
Ale o co chodzi, przecież rozwód to prawo nie obowiązek. Jak ktoś chce się rozwieść to powinien mieć takie prawo. A gdy ktoś nie uznaje rozwodów, niech dalej trwa w małżeństwie. Zobaczymy kto wyjdzie lepiej na tym :
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY