Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 09 LIPCA
Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
Św. Weroniki Giuliani
Św. Augustyna Zhao Rong
Imieniny obchodzą:
Adrian, Sylwia, Zenon
 

Robert Winnicki: trzeba dać odpór indoktrynacji i seksualizacji dzieci

Data publikacji: 2019-03-14 17:55
Data aktualizacji: 2019-03-15 07:35:00
WIADOMOŚCI
Robert Winnicki, Fot. Lukasz Dejnarowicz / FORUM

Poseł Robert Winnicki skomentował projekt deklaracji tzw. „Karty LGBT+”, która przewiduje promowanie homoseksualnego stylu życia. Szef Ruchu Narodowego nawiązując do projektu podkreślił, że nie zgadza się na tego typu działania warszawskiego Ratusza i podkreślił, że „trzeba dać odpór indoktrynacji i seksualizacji dzieci”.

 

Lider Ruchu Narodowego w rozmowie z Radiem Maryja informował o posiedzeniu Parlamentarnego Zespołu ds. Debaty Publicznej, które zaplanowano na czwartek w Sejmie. Uczestnicy spotkania będą rozmawiali o projekcie stworzenia warszawskiej „Karty LGBT+”. Poseł niezrzeszony powiedział, że na posiedzenie został zaproszony m.in. prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, a także przedstawiciele Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Rzecznik Praw Dziecka.

 

– Trzeba dać odpór homopropagandzie. (…) Trzeba dać odpór indoktrynacji i seksualizacji dzieci od najmłodszych lat. Trzeba nad tym debatować, dyskutować, a zaprosiliśmy bardzo szerokie grono. Zaproszony jest prezydent Rafał Trzaskowski, jego przedstawiciele, MEN, kuratorium oświaty, Rzecznik Praw Dziecka, instytucje społeczne, organizacje, ale również warszawskie kurie diecezjalne, jak również przedstawiciele zgromadzeń protestanckich, które również się wypowiedziały nt. tej karty. Zobaczymy, kto zechce czy da radę się pojawić na 18.30 – powiedział poseł Robert Winnicki.

 

Przypomnijmy, że postulaty przedstawione w „Karcie LGBT+” podpisanej przez Rafała Trzaskowskiego budzą poważne wątpliwości z punktu widzenia prawnego. Eksperci Instytutu Ordo Iuris przygotowali analizę tego dokumentu, która została zaprezentowana na briefingu prasowym.

 

Prawnicy podkreślają, że karta nie jest aktem prawa miejscowego w rozumieniu Konstytucji RP, a jedynie deklaracją, zatem nie rodzi skutków prawnych dla mieszkańców Warszawy, ani dla jednostek organizacyjnych Urzędu Miasta. Znajdują się w niej liczne stwierdzenia wątpliwe pod względem ich zgodności z ustawą zasadniczą. Należy do nich m.in. sugerowanie potrzeby i możliwości instytucjonalizacji konkubinatów jednopłciowych.

 

Poważne zastrzeżenia prawne budzą też zawarte w Karcie propozycje rozwiązań dotyczące oświaty. Szczególnie kontrowersyjna jest idea wprowadzenia w szkołach tzw. edukacji antydyskryminacyjnej. Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że tego typu programy niejednokrotnie stanowiły formę upowszechniania ideologii gender oraz indoktrynacji w duchu postulatów środowiska LGBT. Może to naruszać prawo rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami. Ponadto, władze samorządowe nie mają kompetencji do wprowadzania programów edukacyjnych i wychowawczych.

 

Eksperci Ordo Iuris mają również wątpliwości do preferencyjnego traktowania przez władze Warszawy określonych podmiotów, które wspierają inicjatywy polityczne związanie z ruchem LGBT. Stanowiłoby to niedopuszczalne, motywowane ideologicznie premiowanie określonej grupy przedsiębiorców. Oprócz tego, władze stolicy zapowiadają uzależnianie współpracy miasta z podmiotami prywatnymi od akceptacji przez nie politycznych roszczeń środowiska LGBT.

 

 

Źródło: dorzeczy.pl, Ordo Iuris, PCh24.pl

WMa

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
marek
gdyby prokuratura zechciałą wykazywać taką gorliwośc,tak jak w przypadku oskarżania zwykłych ludzie o byle co,to przecież moglaby się zająć deklaracją lgbt jako deprawacją,propagowaniem nieobyczajności w życiu publicznym,a na to przecież jest paragraf w kodeksie karnym.
Izydor Oracz
Osoby o orientacji homoseksualnej to tylko 2-3% społeczeństwa.To nieistotny błąd w naturze. Problem jest poważniejszy: 30-40% Polaków nie ma lub nie chce mieć dzieci. I tu jest największe zagrożenie karty lgbt - promcja onanizmu, promiskwityzmu i komsumpcyjnego stylu życia - to są prawdziwe zagrożenia. Jak się im przeciwstawić? Na pewno powrót do powszechnej, obowiązkowej służby wojskowej. Obowiążkowe lekcje religii w szkole i ostry kurs względem bezdzietnych onanistów - to drogowskazy przyszłości Polski.
Airam
Google: ,,Prawie 2 mln zł na trening medialny kadry kierowniczej warszawskiego ratusza"...............No, i zaczęła w końcu działać na powrót warszawska pralnia pieniędzy. Brawo Czaskowski. Jarmułki cisną - co? A ty co naiwniaczku, myślałeś, że za friko dostałeś stanowisko? HGW frycowe płaciła kamienicami i placami. A ty? To dopiero początek mądralo. Oj, odechce ci się....Jesteś za miękki.
antyPOPiS
https://www.youtube.com/watch?v=ev8ZixBh0jQ W TVPiS tego nie zobaczysz...
Spostrzegawczy
Brawo Pan Poseł Winnicki i Konfederacja !
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY