Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 25 MAJA
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Św. Grzegorza VII
Św. Bedy Czcigodnego, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Urban, Magdalena
 

Roberto de Mattei: Niektórych biskupów oskarżam o politeizm [VIDEO]

Data publikacji: 2019-10-08 13:00
Data aktualizacji: 2019-11-05 14:04:00

Roberto de Mattei podczas konferencji zatytułowanej: „Nasz Kościół. Zreformowany czy deformowany?”. Rzym 4 października 2019 r. POLSKIE NAPISY PO WŁĄCZENIU.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Oskarżenie obejmuje NIE TYLKO TYCH biskupów co czynią zło ale także tych co ASYSTUJĄ TEMU BEZ GŁOSU SPRZECIWU.
@kwiatek77
za pozwoleniem, że się wtrącę - jak to do jakiego? - na pustynię. Bo jak mawiał św. Hieronim - Kościół jest tam, gdzie jest prawdziwa wiara.
Wernyhora
@kwiatek77, Bractwo św. Piusa X? Grupy skupione wokół kapłanów tradycji łacińskiej? Tak czy inaczej to będą takie wysepki w morzu marazmu i milczącej zgody na nową reformację. Spełnia się to, co mówił Benedykt XVI o przyszłości Kościoła.
kwiatek77
@Ewa, aby ludzie nie stracili wiary i mogli się organizować w miejscach wsparcia dla konserwatystów...bo przerażenie sytuacją w Kościele plus pokusy diabelskie plus brak pomocy od księży milczących lub nieznających faktów = to przepis na puste kościoły w Polsce...a ludzi i tak już jest w kościołach mało...Katolicy świeccy, macie jakieś rozwiązania na czas tego kryzysu? poza różańcem...wielu katolików na takie newsy zapyta = dokąd pójdziemy? jeśli księża z naszej parafii pójdą za wskazówkami Franciszka...wiecie już dokąd pójdziecie po spowiedź? po Komunię Świętą? po inne sakramenty? to najważniejsze pytanie, na które musimy znaleźć odpowiedź = im wcześniej, tym lepiej...do jakiego miejsca skierujemy ludzi potrzebujących nawrócenia? szukających katolickiej wiary...szukających katolickiej Mszy Świętej i sakramentów?
kwiatek77
@Ewa, trudno w to wszystko uwierzyć...myślę, że wielu katolików będzie miało takie wrażenie, że to jest wprost niewiarygodne...pewnie większość dojrzałych wiekiem katolików będzie chciało oszczędzić takich informacji swoim starszym rodzicom i dzieciom...cały ciężar leży więc na barkach obecnie dorosłych katolików...jak się zorganizujemy? w jaki sposób będziemy mieli dostęp do sakramentów sprawowanych przez Księży będących w Oblubienicy? trzeba by nad tym na serio pomyśleć, bo to niestety nie jest film science fiction...media mają pewnie dylemat czy wszystko wylać za jednym razem czy dozować informacje...ja jestem za wyjawieniem jak najwięcej prawdy na raz = taki szok może kogoś obudzi...gorzej jeśli ludzie przyzwyczają się/oswoją z tym, co będzie dozowane powoli przez następne dni, miesiące = wtedy wyjście z letargu/snu sumienia może wcale nie nastąpić...jesteśmy na takim etapie, że przydałoby się podawać konkretne rozwiązania, a nie tylko informacje...
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY