Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
18   WRZEŚNIA   2019 r.
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Imieniny obchodzą:
Stanisław, Irena, Stefania, Józef
 
Polonia Christiana nr 51       FELIETONY
Roberto de Mattei

Rodzina na celowniku szatana

Rodzina na celowniku szatana

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynał Robert Sarah, bez wątpienia jedna z najwybitniejszych postaci kolegium kardynalskiego, w swoim wystąpieniu podczas synodu na temat rodziny nakreślił zwięzły, lecz dramatyczny obraz sytuacji, w jakiej znajduje się rodzina u początku trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa.

 

Teologiczne rozeznanie – mówił afrykański hierarcha – pozwala nam dostrzec w naszej epoce dwa nieoczekiwane zagrożenia, niemal jak dwie Bestie z Apokalipsy, stojące na przeciwstawnych biegunach, z jednej strony bałwochwalcze uwielbienie wolności na Zachodzie, z drugiej – islamski fundamentalizm, czyli z jednej strony ateistyczny sekularyzm, z drugiej religijny fanatyzm. Mówiąc hasłowo, stoimy między gender a ISIS. Rzezie dokonywane przez islamistów i roszczenia libertynów regularnie walczą ze sobą o pierwsze strony gazet. Z tych dwóch rodzajów radykalizacji wynikają dwa główne zagrożenia dla rodziny: jej subiektywistyczna dezintegracja na zsekularyzowanym Zachodzie (poprzez łatwy i szybki rozwód, aborcję, związki homoseksualne, eutanazję i tym podobne) oraz pseudorodzina zideologizowanego islamu, który legitymizuje poligamię, zniewolenie kobiet, niewolnictwo seksualne, małżeństwo dzieci…

Wiele oznak wskazuje, iż obydwa te nurty wypływają z tego samego, demonicznego źródła. W odróżnieniu od Ducha Prawdy, który wspomaga jedność w różnorodności, faworyzują one zamęt bądź podporządkowanie. Domagają się ponadto powszechnej i totalitarnej regulacji rzeczywistości, są agresywnie nietolerancyjne, niszczą rodzinę, społeczeństwo i Kościół, a także są otwarcie antychrześcijańskie (…) Nie można łączyć Chrystusa z Belialem! Tym, czym w XX wieku były nazi‑faszyzm i komunizm, dzisiaj są zachodnie homoseksualne i proaborcyjne ideologie oraz islamski fanatyzm.

Głos kardynała Saraha nie był odosobniony. O roli szatana wspomniał również arcybiskup Péter Fülöp Kocsis, głowa Kościoła katolickiego obrządku bizantyńsko‑węgierskiego, stwierdzając, że świat rodziny jest celem ataku – okrutnego i strasznego ataku, a ten atak pochodzi od diabła. Zwierzchnik Archieparchii Hajdúdorog podkreślił, że musimy nazwać te diabelskie siły po imieniu, ponieważ toczymy walkę duchową, zmagając się z atakami szatana w naszych czasach.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie