Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
23   LUTY   2020 r.
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
VII Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Polikarp, Romana, Damian
 
Polonia Christiana nr 51       FELIETONY
Roberto de Mattei

Rodzina na celowniku szatana

Rodzina na celowniku szatana

Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów kardynał Robert Sarah, bez wątpienia jedna z najwybitniejszych postaci kolegium kardynalskiego, w swoim wystąpieniu podczas synodu na temat rodziny nakreślił zwięzły, lecz dramatyczny obraz sytuacji, w jakiej znajduje się rodzina u początku trzeciego tysiąclecia chrześcijaństwa.

 

Teologiczne rozeznanie – mówił afrykański hierarcha – pozwala nam dostrzec w naszej epoce dwa nieoczekiwane zagrożenia, niemal jak dwie Bestie z Apokalipsy, stojące na przeciwstawnych biegunach, z jednej strony bałwochwalcze uwielbienie wolności na Zachodzie, z drugiej – islamski fundamentalizm, czyli z jednej strony ateistyczny sekularyzm, z drugiej religijny fanatyzm. Mówiąc hasłowo, stoimy między gender a ISIS. Rzezie dokonywane przez islamistów i roszczenia libertynów regularnie walczą ze sobą o pierwsze strony gazet. Z tych dwóch rodzajów radykalizacji wynikają dwa główne zagrożenia dla rodziny: jej subiektywistyczna dezintegracja na zsekularyzowanym Zachodzie (poprzez łatwy i szybki rozwód, aborcję, związki homoseksualne, eutanazję i tym podobne) oraz pseudorodzina zideologizowanego islamu, który legitymizuje poligamię, zniewolenie kobiet, niewolnictwo seksualne, małżeństwo dzieci…

Wiele oznak wskazuje, iż obydwa te nurty wypływają z tego samego, demonicznego źródła. W odróżnieniu od Ducha Prawdy, który wspomaga jedność w różnorodności, faworyzują one zamęt bądź podporządkowanie. Domagają się ponadto powszechnej i totalitarnej regulacji rzeczywistości, są agresywnie nietolerancyjne, niszczą rodzinę, społeczeństwo i Kościół, a także są otwarcie antychrześcijańskie (…) Nie można łączyć Chrystusa z Belialem! Tym, czym w XX wieku były nazi‑faszyzm i komunizm, dzisiaj są zachodnie homoseksualne i proaborcyjne ideologie oraz islamski fanatyzm.

Głos kardynała Saraha nie był odosobniony. O roli szatana wspomniał również arcybiskup Péter Fülöp Kocsis, głowa Kościoła katolickiego obrządku bizantyńsko‑węgierskiego, stwierdzając, że świat rodziny jest celem ataku – okrutnego i strasznego ataku, a ten atak pochodzi od diabła. Zwierzchnik Archieparchii Hajdúdorog podkreślił, że musimy nazwać te diabelskie siły po imieniu, ponieważ toczymy walkę duchową, zmagając się z atakami szatana w naszych czasach.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie