Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 02 KWIETNIA
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Imieniny obchodzą:
Teodozja, Władysław
 

Równość małżeńska, zakaz leczenia osób LGBT, aborcja na życzenie. Lewica rusza z ofensywą

Data publikacji: 2019-11-21 07:00
Data aktualizacji: 2019-11-21 08:09:00
WIADOMOŚCI
FORUM

W ciągu najbliższego kwartału zostanie opracowany i przedstawiony w Sejmie pakiet ustaw dotyczących „związków partnerskich” oraz „równości małżeńskiej”. Działania w tej sprawie zapowiedział inicjator parlamentarnego zespołu ds. równouprawnienia społeczności LGBT poseł Krzysztof Śmiszek (Wiosna).

 

Pierwsze posiedzenie parlamentarnego zespołu stworzonego za sprawą „partnera” Roberta Biedronia odbędzie się w czwartek. W skład zespołu wchodzi 25 parlamentarzystów, głównie z Lewicy, ale również Koalicji Obywatelskiej m.in. Barbara Nowacka, Katarzyna Piekarska, Monika Rosa, Klaudia Jachira. Co ciekawe do zespołu dołączył również poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz.

 

Śmiszek poinformował, że na posiedzeniu zespołu wybrane zostanie jego prezydium. – Mam wizję prac zespołu bardzo wykrystalizowaną, bo sam pochodzę z organizacji działających na rzecz społeczności LGBT i wiem, czego takie organizacje potrzebują – zapowiedział Śmiszek.

 

Śmiszek zapowiedział, że głównymi celami zespołu będzie przedstawienie w Sejmie projektów ustaw o związkach partnerskich i równości małżeńskiej oraz ustawy antydyskryminacyjnej, ustawy o uzgodnieniu płci, ustawy o zakazie terapii konwersyjnych czy też ustawy o zakazie mowy nienawiści motywowanych homofobią i transfobią. Dodał, że pierwsze projekty zmian w polskim prawie zostaną przedstawione w ciągu najbliższego kwartału.

 

Inicjator parlamentarnego zespołu ds. równouprawnienia społeczności LGBT został zapytany, czy zespół będzie poruszał temat adopcji dzieci przez pary homoseksualne. – Oczywiście, że będziemy poruszać. Musimy mieć świadomość, że lewica przyszła do parlamentu nie po to, żeby wzbudzać kontrowersje i bić pianę, ale żeby rozwiązywać konkretne problemy. Jeżeli mamy do czynienia z sytuacją, gdzie 50 tys. dzieci wychowuje się w takich związkach, to oznacza, że trzeba już rozmawiać nie o prawie do adopcji, tylko trzeba rozmawiać o prawach dziecka, trzeba rozmawiać o dobru dziecka, które mamy wpisane do konstytucji – odparł Śmiszek.

 

Z kolei Włodzimierz Czarzasty zapowiedział w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”, że w przyszłym roku Lewica wniesie do Sejmu projekt ustawy „liberalizujący” prawo aborcyjne. – Mamy doświadczenie w tej sprawie. SLD dwa razy już tę ustawę przeprowadził przez Sejm. Raz nie zaakceptował tej ustawy i nie podpisał pan prezydent Lech Wałęsa, raz Trybunał Konstytucyjny głosem pana prof. Andrzeja Zolla tego nie zaakceptował – wskazał.

 

Uważamy, że w sferze całych spraw wolnościowych kobiety mają prawo do swojego ciała, w tym również do podejmowania decyzji o aborcji – dodał Czarzasty.

 

Źródło: rmf24.pl, „Rzeczpospolita”, wPolityce.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ollek
Związki partnerskie to głównie związki osób heteroseksualnych. Dlaczego mają mieć ograniczone prawa obywatelskie, tylko dlatego,że nie podpisały jednego papierka w Urzędzie Stanu Cywilnego? Dlaczego odbiera im się prawo do dziedziczenia ustawowego, prawo do informacji medycznej nt stanu zdrowia partnera? Dlaczego nie mogą oni wziąć kredytu, pogrzebać partnera w razie jego śmierci? Takie osoby traktuje się jak gorszy sort,swoisty podział kastowy. To wbrew Konstytucji,ale przede wszystkim,to wbrew zwykłej ludzkiej przyzwoitości.
Jot
Zrobię sobie taką kompilację - aborcja osób lgbt na życzenie. Moje życzenie. Ja to jednak potrafię. Jestem pozbawiony fałszywej skromności. Klaskać!
Czytelniczka
A co jeżeli ktoś się będzie CHCIAŁ leczyć ze skłonności homoseksualnych? Jakim prawem można komuś zabronić dostępu do leczenia?
Izydor Oracz
Karane są różne dewiacje: pedofilia, ekshibicjonizm, zoofilia, voyeryzm, nekrofilia itp - Dlaczego zatem pratyki homoseksualne nie podlegają pod paragraf? Czy w KW nie ma już "występku nieobyczajnego"?
czloax
Zakaz leczenia pederastii? Gdybym pewnego dnia z przerażeniem odkrył w sobie zapędy homoseksualne, niewątpliwie pierwszą rzeczą, o której bym pomyślał to "gdzie to się leczy?". I od razu rozbił bym się o zakaz? Jaki duch inspiruje tych ludzi do wymyślania takiego prawa? Pozwalać zabijać, zakazywać leczenia?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY