Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

„Rzeczpospolita Europejska”, rezygnacja z państw narodowych. Takiej Polski chce poseł PO-KO

Data publikacji: 2019-06-19 10:00
Data aktualizacji: 2019-06-19 13:24:00
WIADOMOŚCI
fot. Tomasz Leśniowski [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

Krzysztof Mieszkowski, poseł Platformy Obywatelskiej – Koalicji Obywatelskiej uważa, że musimy zrzec się państw narodowych na rzecz europejskiego superpaństwa. Dodatkowo, były dyrektor Teatru Polskiego we Wrocławiu sprzeciwiając się obecności nazistowskich symboli w przestrzeni publicznej, nie widzi problemu z noszeniem symboli sierpa i młota.

 

- Jestem zwolennikiem Rzeczypospolitej Europejskiej, czyli odejścia od państw narodowych. Taki kierunek musimy przyjąć – oznajmił w rozmowie z „Dziennikiem Gazetą Prawną” poseł PO-KO.

 

Zapytany, czy jego pomysły nie równają się likwidacji państwa polskiego Mieszkowski odparł, że „Jesteśmy dziś częścią UE i bylibyśmy w przyszłości częścią Rzeczypospolitej Europejskiej, tak jak województwo śląskie jest częścią Polski. Ślązacy, dopominający się o uznanie swego języka nie rezygnują z kultury polskiej (…) to nie oznacza likwidacji naszej podmiotowości”. Zaraz potem dodaje, że europejskie państwo miałoby wspólne wojsko, walutę, politykę zagraniczną i konstytucję.

 

Krzysztof Mieszkowski jest także oburzony sytuacjami kiedy wiara przejawia się w przestrzeni publicznej. Jego zdaniem nieodpowiednie jest…święcenie dróg przez kapłanów. - To niezgodne z elementarnym poczuciem przyzwoitości. Po tych drogach będą jeździć ludzie różnych wyznań (...) święcenie dróg przez biskupów jest niezgodne z konstytucją – przyznał.

 

Poseł PO-KO nie widzi jednak żadnego problemu  prezentowaniem w przestrzeni publicznej symboli totalitarnego reżimu odpowiedzialnego za śmierć milionów ludzi na całym świecie. - Dla wielu ludzi sierp i młot był symbolem ruchów robotniczych - oznajmił. Zdaniem posła, gdyby ktoś przyszedł do niego w koszulce z sierpem i młotem to „powiedziałbym, że to pańska sprawa”. Z drugiej strony poseł Mieszkowski sprzeciwia się ukazywaniu publicznie wszelkich symboli nazistowskich, ze swastyką na czele. "Gdyby przyszedł pan z emblematami hitlerowskimi, to nie rozmawiałbym z panem, bo nie będę tego akceptował" - oznajmił.

 

Źródło: tvp.info / dgp.pl

PR

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Tomko
a co z 1,2 mln złotych, które pan Mnieszkowski wydał jak był kierownikiem teatru, chociaż ich nie miał, doprowadzając teatr na skraj bankructwa? warto tez by pan Mnieszkowski poopowiadał o kosztach wydawania teatralnej gazety i o tym jak wielu ją kupowało...
agricola
Pognać Parobka kańczugami po śniegu za Odrę jak mu się Polska nie podoba.
wała
@Życzliwy : Uważasz że pragnienie pokoju jest działalnością antypaństwową. Płacą ci za podżeganie? Masz słuszne korzenie? Znów mamy walczyć za wolność waszą?
Życzliwy
To ja...nie rozpędzaj się tak bo gdyby prokuratura miała oskarżać każdego idiote o działalność antypanstwową to Korwin za prorosyjskie sympatie do " jego eminencji z Putina" juz by siedział w pudle
To ja!
Co robi Prokuratura? Na co czekają? Kodeks Karny: Rozdział XVII Przestępstwa przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej. Chyba jasne co i w jakim celu robi Mieszkowski. Chyba, ze jest idiotą co jednak jest mało prawdopodobne, bo przecież był dyrektorem teatru. Chociaż, z tymi komediantami to różnie bywa... A więc Prokuraturo do dzieła, za co Wam płacimy z naszych podatków?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY