Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 19 WRZEŚNIA
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
Św. Januarego, męczennika
Św. Alfonsa de Orozco
NMP z La Salette
Imieniny obchodzą:
January, Emilia, Teodor, Konstancja
 

Rzeszów: nie udało się zatrzymać Marszu Równości. Radni przeciwko oświadczeniu anty-LGBT+

Data publikacji: 2019-06-13 07:00
Data aktualizacji: 2019-06-13 07:33:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com

Radni Rzeszowa odrzucili w środę proponowane przez radnych Prawa i Sprawiedliwości oświadczenie dotyczące sprzeciwu wobec organizacji tzw. marszu równości oraz promocji ideologii LGBT.

 

Oświadczenie przygotowane przez radnych PiS jest związane z zaplanowanym na 22 czerwca drugim Marszem Równości w Rzeszowie. Początkowo wydarzenie zostało odwołane przez prezydenta miasta Tadeusza Ferenca. Decyzja ta została jednak w minioną sobotę uchylona przez rzeszowski Sąd Okręgowy. Wyrok jest prawomocny.

 

„Mając na względzie ekscesy wywołane przez organizatorów tzw. marszów równości w Polsce, rada miasta Rzeszowa uważa, że organizacja podobnego marszu 22 czerwca w Rzeszowie stanowi zagrożenie dla poszanowania spokoju publicznego, w tym zagrożenia dla zdrowia i mienia”, napisali w projekcie oświadczenia radni PiS.

 

Ich zdaniem rada miejska Rzeszowa powinna pozostawać „krytyczna wobec wszelkich prób nachalnego narzucania przez środowiska LGBT ideologii podważającej fundamentalne znaczenie wartości kultury i rodziny w społeczeństwie”.

 

Oświadczenie zostało jednak w środę odrzucone podczas nadzwyczajnej sesji rady miasta. Przeciwko jego przyjęciu głosowało dziewięciu radnych klubu Rozwój Rzeszowa Tadeusza Ferenca oraz klubu Platformy Obywatelskiej. Za opowiedziało się siedmiu radnych PiS. Z kolei czterech radnych Rozwoju Rzeszowa wstrzymało się od głosu.

 

Źródło: interia.pl

TK

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iii
Czemu się dziwić ,jeżeli ?:30 czerwca 2017r. w Gdańsku prezydenci miast podpisali wspólną deklarację. Wyrażają w niej gotowość oraz chęć przyjmowania przez Polskę uchodźców oraz imigrantów zwanych uchodźcami.Włodarze chcą, wbrew postawie rządu, sprowadzić nad Wisłę przybyszów z krajów islamskich Krakowa Jacek Majchrowski b SLD, Białegostoku Tadeusz Truskolaski PO, Bydgoszczy Rafał Bruski PO, Gdańska Paweł Adamowicz PO, Lublina Krzysztof Żuk PO, Łodzi Hanna Zdanowska PO, Poznania Jacek Jaśkowiak PO, .......Rzeszowa Tadeusz Ferenc SLD,..... Szczecina Piotr Krystek PO, Warszawy Gronkiewicz Waltz PO i Wrocławia Rafał Dutkiewicz PO, miał być również Katowic Krupa Marcin był nieobecny.
Ryś
Gangrena się rozlewa.
Izydor Oracz
Ideologia LBGT to tylko wierzchołek góry lodowej. Ich krzyki i parady zagłusają sumienie 30-40% Polaków, którzy myślą "Jestem hetero, jestem normlny, ale mam prawo nie zakłdać rodziny i nie mieć dzieci". Tu zaczyna być prawdziwe zagrożenie - jakieś 20 lat temu puściły więzy rodzinne, młodzi około 20 lat opuścili swoje domy, nie ma już na nich presji starszyzny "Kiedy ślub i dzieci?". To jest problem dużo poważniejszy niż parady gejowskie. Ale faktem jest, że nie wolno do nich dopuszczać, bo to one rozregulowują sumienie młodych.
cóż
Rzeszów jest inny niż reszta Podkarpacia ,to najbardziej akademickie miasto w Polsce liczą ilość studenta na ilość mieszkańca ,pełne cudzoziemców ,tu zakazy nie pomogą
Zbigniew
To ci "Rozwój Rzeszowa"!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY