Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 
wyszukiwarka
 
 

Sąd skazał oszusta deklarującego się jako dżihadysta. Chciał wyłudzić od ISIS blisko 200 tys. euro

Data publikacji: 2017-08-12 16:00
Data aktualizacji: 2017-08-12 16:05:00
WIADOMOŚCI
Fot. Reuters / FBI / Handout via Reuters / Forum

Pochodzący z Syrii 39-letni Hasan A. został skazany przez sąd w Saarbrucken na zachodzie Niemiec. Mężczyzna przybył do Europy w grudniu 2014 roku i zajął się fryzjerstwem. Postanowił jednak wejść w środowisko sympatyków ISIS i deklarując wolę działalności terrorystycznej, chciał naciągnąć organizację na blisko 200 tys. euro. Sąd uznał go za oszusta i ukarał pozbawieniem wolności.


Hasan A. to imigrant pochodzący z Syrii, który w 2014 roku przyjechał do Europy. Mężczyzna był fryzjerem i próbował pracować w tej branży na terenie Niemiec. Jak informuje „Bild”, Syryjczyk nie był jednak zadowolony ze swojego statusu materialnego, dlatego postanowił nawiązać kontakt z działaczami Państwa Islamskiego. Zadeklarował wówczas, że przeprowadzi osiem zamachów terrorystycznych, w których zginie nawet 1000 „niewiernych”. Za wypełnienie zobowiązania miał otrzymać od ISIS 180 tys. euro.


Badający sprawę sąd w Saarbrucken uznał jednak, że mężczyzna nie miał żadnych powiązań z radykalnymi bojówkarzami Państwa Islamskiego, a jego deklaracje przeprowadzenia zamachów należy traktować jako próbę oszustwa. Sąd wskazał, że główną motywacją Hasana A. było naciągnięcie liderów ISIS i wyłudzenie od nich poważnej kwoty, która miała zagwarantować mężczyźnie dobry standard życia.


Na ślad działań Syryjczyka wpadła miejscowa policja, której oficer wszedł w rozmowę z Hasanem A. na jednym z internetowych czatów. Wówczas mężczyzna został aresztowany pod zarzutem planowania przeprowadzenia zamachu terrorystycznego. Prace śledczych wykluczyły jednak rzeczywistą możliwość popełnienia tego czynu. Sąd uznał jednak, że pomimo braku dowodów na jego działalność terrorystyczną, mężczyzna popełnił przestępstwo polegające na próbie oszustwa. W orzeczeniu podkreślono, że sytuacji Syryjczyka nie zmienia fakt, że obiektem oszustwa miała stać się jedna z najgroźniejszych islamskich organizacji terrorystycznych. Mężczyzna spędzi w więzieniu 2 lata.

 

 

Źródło: bild.de, wolnosc24.pl

WMa
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
BoKu
Powątpiewam w rzetelność tego artykułu. Lepiej zweryfikować tą informację w innych źródłach.
agricola
A kto ukarze sąd w Saarbrucken za bezczelnie jawną i gorliwą obronę interesów ISIS? Czerwone Eurobydło, do cna zdeprawowane i zdegenerowane, upatruje w islamie źródła niczym nie ograniczonej despotycznej władzy. Wystarczy zostać imamem by "najsmrodliwsza gnojówka" wylewająca się z jego gardła, natychmiast stawała się "boskim nektarem" spijanym z uwielbieniem przez opętanych wiernych. Wszystko staje się możliwe, absolutnie wszystko. Granicą jest tylko wyobraźnia lub narkotyczne wizje takiego "wybrańca".
hehehe
Czy kogoś dziwi że niemiecki sąd stanął po stronie prawdziwych muzułmanów?
myśl
No przecież ISIS nie jest wrogiem architektów społeczeństw, dlatego takich oszustów jak ten człowiek trzeba przykładowo tępić.
Aga
Dalej rozpowszechniajcie takie wzorce zachowania w internecie, mediach...z drugiej strony, Niemcy sprawiaja ostatnio wrazenie sprzymierzenca ISIS.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY