Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 26 LISTOPADA
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Św. Leonard z Porto Maurizio
Bł. Jakub Alberione
Imieniny obchodzą:
Konrad, Lucjan, Sylwester
 

Sejm: Ekspresowa ścieżka projektu dotyczącego hodowli zwierząt

Data publikacji: 2020-09-17 07:00
Data aktualizacji: 2020-09-17 07:35:00
WIADOMOŚCI
Fot. M. Włodarczyk / Forum

Posłowie skierowali w środę projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Będzie ona musiała zająć się dokumentem i przedstawić raport z prac nad nim jeszcze w trakcie obecnego posiedzenia Sejmu.

 

 

Na początku pierwszego czytania  projektu ustawy o zmianie ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw przedstawiciel wnioskodawców Grzegorz Puda przekonywał m.in., że państwo dopłaca do prywatnych hodowli gdyż bilanse wpływów z podatków CiT i VAT są ujemne.

 

– Fakt, że fermy futrzarskie znajdują się na terenach wiejskich nie powoduje, że mamy do czynienia z działalnością rolniczą. Fermy futrzarskie to przemysł, który z gospodarnością i pragmatyzmem prawdziwych rolników nie ma nic wspólnego. Ponad 140 udokumentowanych protestów mieszkańców wsi i małych miejscowości jest tego dobitnym przykładem – stwierdził.

 

Poseł Marek Suski uznał, że przyjęcie ustawy przyniesie Polsce międzynarodowe uznanie. – Chcemy być państwem, które nie będzie się wstydzić za to, że jesteśmy wytykani za tak haniebne procedery –  mówił o hodowli. – To wielka chwila dla Polski. Nasz kraj od wielu lat zmienia się, niestety czasem za wolno, w dobrą stronę. Człowiek, który kocha zwierzęta, kocha ludzi (...). Te kraje, które szanują zwierzęta, szanują ludzi, bo dobro i miłość jest kierowane do wszystkich żyjących (...). Dzisiaj pracujemy na ustawą, która jest ustawą poprawiającą Polskę w kierunku kraju, który jest humanitarny. Kraju,  który przestrzega zasad miłości – argumentował.

 

Jak powiedział Suski, w wielu krajach UE zakaz hodowli zwierząt przeznaczonych na futra jest już faktem.

 

Głos posłom udzielany był proporcjonalnie do liczebności klubów i kół, stąd broniący podczas dyskusji branży futrzarskiej byli w mniejszości.

 

- Po Covid-19 trzeba będzie odbudowywać gospodarkę, każda jej gałąź będzie potrzebna. Rezygnujmy z hodowli zwierząt futerkowych, ale z okresem przejściowym lub z odszkodowaniami – proponował Marek Sawicki.

 

- Konsekwentnie i w całości bronimy polskich rolników, polskich hodowców, wolności gospodarczej i konstytucji. W imieniu Konfederacji składam wniosek o odrzucenie projektu w I czytaniu – stwierdził Krzysztof Bosak. Poseł nazwał projekt „gniotem”, który uderzy w cała branżę mięsną, w związku ze spodziewanym znacznym spadkiem cen skupu.

 

Posłowie przegłosowali wysłanie projektu do Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi, która musi zająć się nowelizacją natychmiast i jeszcze w trakcie obecnego posiedzenia zwrócić ją do drugiego czytania.

 

 

Źródło: You Tube, rmf24.pl

RoM

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ryś
@Andrzej nie debilizm ale podłość
sp
A poseł Suski /oraz koledzy z PiSu/ według jakich zasad głosował w sprawie zakazu zabijania dzieci w łonach matek? Według deklarowanej obecnie zasady miłości, czy według zasady lęku przed wytknięciem go palcem zza czarnej parasolki lub brukselskiego biurka?
sp
Według słów G. Pudy trzeba będzie teraz zamknąć już konsekwentnie całe rolnictwo i cały przemysł, bo śmierdzi i emituje. A następnie już tylko położyć się do wykopanej własnymi palcami dziury w ziemi i umrzeć. Bo pan poseł nigdy nie był na fermie kurzej i nie wie, jaki tam jest śliczny zapach - ba! na wiejskim gospodarstwie nie był - ale wchrzaniać udko pieczonego kurczaka w sejmowej restauracji to by chciał. To czysta hipokryzja podszyta, nomen omen, tchórzem.
Andrzej
w trybie ekspresowym ??? To nie do zamrażalki jak ustawa przeciwko zabijaniu nienarodzonych ? debilizm PIS.
Raróg
Koniecznie wprowadzić Orwellowski zapis "wszystkie zwierzęta są równe, ale świnie są równiejsze". Tak na wszelki wypadek... rok 1984 coraz bliżej!
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY