Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 09 GRUDNIA
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy

Imieniny obchodzą:
Leokadia, Wiesława, Waleria
 

Sejm ma już „zespół przyjaciół zwierząt”. To przygrywka do ostatecznej rozprawy z hodowcami?

Data publikacji: 2019-11-14 07:03
Data aktualizacji: 2019-11-14 08:30:00
WIADOMOŚCI
Piotr Guzik/Forum

W dniu inauguracji Sejmu pierwszym parlamentarnym zespołem, jaki został powołany, był parlamentarny zespół przyjaciół zwierząt, a nie zespół, który będzie troszczył się o zdrowie ludzi i zajmował się chorobami oraz pomaganiem ludziom. Nie, powołano zespół, który będzie troszczył się o zwierzęta i założyła go oczywiście poseł Lewicy. Tutaj mamy do czynienia z pewnym przygotowaniem, bo tego samego dnia również w TVP pojawił się reportaż o faktycznie skandalicznej fermie, która ma być z końcem tego roku zamknięta. My takie sytuacje faktycznie potępiamy i uważamy, że trzeba je eliminować – mówił w środę na antenie Radia Maryja Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

 

W ocenie Wójcika sytuacja, jaką obecnie obserwujemy w Polsce może doprowadzić do jeszcze większej eskalacji konfliktu pomiędzy polskimi rolnikami i hodowcami a szeroko pojmowanymi ekologistami.

 

Jeśli moim grzechem jest to, że ośmielam się być hodowcą, a fala nienawiści jest skierowana na mnie, bo bronię rolnictwa i hodowli zwierząt, to za moment będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której rolnicy będą zmagać się z atakami, bo produkują mleko, mięso czy jaja. Jeśli ktoś może im zarzucić, że wykorzystują zwierzęta i w dodatku czerpią z tego korzyści,  to może to być iskrą do ataku na nich – wskazał hodowca.

 

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej zauważył, że pierwszym zespołem powołanym w rozpoczętej 12 listopada IX kadencji Sejmu jest zespół, który „ma troszczyć się o zwierzęta”. Nie o ludzi chorych, nie o dzieci poczęte, nie o osoby żyjących w skrajnym ubóstwie, ale właśnie o zwierzęta.

 

Najpierw stawia się zwierzęta, a dopiero potem ludzi. Mamy tego przykłady jak sytuacje, które są namacalne. My odbieramy tego typu ataki i zastraszanie nas jako właśnie przygotowywanie gruntu pod kolejną próbę likwidacji tej branży, która jest w 98 proc. branżą polską, a stanowi zagrożenie dla rynku niemieckiego, czyli rynku utylizacji niemieckiej. Chodzi o to, że stanowimy konkurencję dla Zachodu, dlatego są próby wyeliminowania nas – podsumował Wójcik.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jot
Janek - ryby to nasi mniejsi czy wieksi bracia? " Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: ?Macie tu coś do jedzenia?? 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich." No to widzę że Chrystusa pozbawisz zbawienia. Tylko dorwij się do sądzenia.
akuku
@Patriota: Szykuje Ci Wielki Ucisk.
Patriota
Co ten PIS robi??
Republikanin
Wracając do rzeczy: proszę zauważyć, że jeśli likwidacja przemysłu futrzarskiego w Polsce tak samo jak likwidacja elektrowni węglowych jest na rękę Unii - a w istocie Berlinowi, to w obecnym układzie politycznym w Polsce nic się nie da zrobić. Partia rządząca oraz pozostałe 90% parlamentu zrobią dokładnie tak, jak tego sobie życzą Niemcy i ich unijni sojusznicy.
mario
Aż tak dokładnie nie znam anatomii układu naczyniowego u zwierząt czystych i nie czystych , być może tak jest jak piszecie.Jako angiolog muszę znać anatomie układu naczyniowego człowieka. Obiecuję , ze sprawdzę przedmiotowy problem w literaturze . Niestety, nie sprawdzę praktycznie , ja operuję tylko ludzi. Jeśli nie sprawdzę praktycznie , niestety nie mogę napisać wyrazu na pewno.To "na pewno" w medycynie nie powinno istnieć , to "na pewno" uczy pokory. Miłego dnia
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY