Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

Sejm ma już „zespół przyjaciół zwierząt”. To przygrywka do ostatecznej rozprawy z hodowcami?

Data publikacji: 2019-11-14 07:03
Data aktualizacji: 2019-11-14 08:30:00
WIADOMOŚCI
Piotr Guzik/Forum

W dniu inauguracji Sejmu pierwszym parlamentarnym zespołem, jaki został powołany, był parlamentarny zespół przyjaciół zwierząt, a nie zespół, który będzie troszczył się o zdrowie ludzi i zajmował się chorobami oraz pomaganiem ludziom. Nie, powołano zespół, który będzie troszczył się o zwierzęta i założyła go oczywiście poseł Lewicy. Tutaj mamy do czynienia z pewnym przygotowaniem, bo tego samego dnia również w TVP pojawił się reportaż o faktycznie skandalicznej fermie, która ma być z końcem tego roku zamknięta. My takie sytuacje faktycznie potępiamy i uważamy, że trzeba je eliminować – mówił w środę na antenie Radia Maryja Szczepan Wójcik, prezes Instytutu Gospodarki Rolnej.

 

W ocenie Wójcika sytuacja, jaką obecnie obserwujemy w Polsce może doprowadzić do jeszcze większej eskalacji konfliktu pomiędzy polskimi rolnikami i hodowcami a szeroko pojmowanymi ekologistami.

 

Jeśli moim grzechem jest to, że ośmielam się być hodowcą, a fala nienawiści jest skierowana na mnie, bo bronię rolnictwa i hodowli zwierząt, to za moment będziemy mieli do czynienia z sytuacją, w której rolnicy będą zmagać się z atakami, bo produkują mleko, mięso czy jaja. Jeśli ktoś może im zarzucić, że wykorzystują zwierzęta i w dodatku czerpią z tego korzyści,  to może to być iskrą do ataku na nich – wskazał hodowca.

 

Prezes Instytutu Gospodarki Rolnej zauważył, że pierwszym zespołem powołanym w rozpoczętej 12 listopada IX kadencji Sejmu jest zespół, który „ma troszczyć się o zwierzęta”. Nie o ludzi chorych, nie o dzieci poczęte, nie o osoby żyjących w skrajnym ubóstwie, ale właśnie o zwierzęta.

 

Najpierw stawia się zwierzęta, a dopiero potem ludzi. Mamy tego przykłady jak sytuacje, które są namacalne. My odbieramy tego typu ataki i zastraszanie nas jako właśnie przygotowywanie gruntu pod kolejną próbę likwidacji tej branży, która jest w 98 proc. branżą polską, a stanowi zagrożenie dla rynku niemieckiego, czyli rynku utylizacji niemieckiej. Chodzi o to, że stanowimy konkurencję dla Zachodu, dlatego są próby wyeliminowania nas – podsumował Wójcik.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jot
Janek - ryby to nasi mniejsi czy wieksi bracia? " Przy tych słowach pokazał im swoje ręce i nogi. 41 Lecz gdy oni z radości jeszcze nie wierzyli i pełni byli zdumienia, rzekł do nich: ?Macie tu coś do jedzenia?? 42 Oni podali Mu kawałek pieczonej ryby. 43 Wziął i jadł wobec nich." No to widzę że Chrystusa pozbawisz zbawienia. Tylko dorwij się do sądzenia.
akuku
@Patriota: Szykuje Ci Wielki Ucisk.
Patriota
Co ten PIS robi??
Republikanin
Wracając do rzeczy: proszę zauważyć, że jeśli likwidacja przemysłu futrzarskiego w Polsce tak samo jak likwidacja elektrowni węglowych jest na rękę Unii - a w istocie Berlinowi, to w obecnym układzie politycznym w Polsce nic się nie da zrobić. Partia rządząca oraz pozostałe 90% parlamentu zrobią dokładnie tak, jak tego sobie życzą Niemcy i ich unijni sojusznicy.
mario
Aż tak dokładnie nie znam anatomii układu naczyniowego u zwierząt czystych i nie czystych , być może tak jest jak piszecie.Jako angiolog muszę znać anatomie układu naczyniowego człowieka. Obiecuję , ze sprawdzę przedmiotowy problem w literaturze . Niestety, nie sprawdzę praktycznie , ja operuję tylko ludzi. Jeśli nie sprawdzę praktycznie , niestety nie mogę napisać wyrazu na pewno.To "na pewno" w medycynie nie powinno istnieć , to "na pewno" uczy pokory. Miłego dnia
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY