Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 30 WRZEŚNIA
Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła
Św. Franciszka Borgiasza
Św. Hieronima, Doktora Kościoła

Imieniny obchodzą:
Hieronim, Grzegorz, Honoriusz
 

Sekretarz stanu USA: w Polsce odbędzie się międzynarodowy szczyt na temat Iranu

Data publikacji: 2019-01-11 17:30
Data aktualizacji: 2019-01-11 17:48:00
WIADOMOŚCI
fot. REUTERS/Leah Millis/FORUM

„W przyszłym miesiącu Stany Zjednoczone będą gospodarzem międzynarodowego szczytu promującego stabilność i wolność na Bliskim Wschodzie, koncentrując się na regionalnych wpływach Iranu” – powiedział sekretarz stanu Mike Pompeo. Szczyt odbędzie się w Polsce w dniach 13-14 lutego.

 

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo poinformował w wywiadzie dla FOX News o organizacji międzynarodowego szczytu dotyczące spraw Bliskiego Wschodu. Polityk podkreślił, że wezmą w nim udział przedstawiciele dziesiątków krajów z całego świata. „Kraje skupią się wokół Bliskiego Wschodu, na stabilności, pokoju, wolności i bezpieczeństwie w regionie” – powiedział Pompeo. Dodał, że ważnym elementem będzie także kwestia destabilizacji regionu przez Iran.  

 

Pompeo podkreślił, że w szczycie wezmą udział nie tylko kraje sojusznicze z Europy, ale także przedstawiciele krajów z Azji, Afryki, zachodniej półkuli, a także Bliskiego Wschodu. Amerykański sekretarz stanu zwrócił uwagę, że organizacja szczytu jest „ostatnim krokiem” administracji Donalda Trumpa tego, co nazywa „kampanią nacisku” przeciwko Iranowi. Szczyt odbędzie się w kontekście wypowiedzenia przez USA porozumienia nuklearnego z Iranem i przywrócenia na ten kraj sankcji.

 

FOX News zwraca uwagę, że Stany Zjednoczone zastosowały wobec Iranu podobną taktykę jak wobec Korei Północnej. Przeciwnicy Donalda Trumpa tłumaczą, że je jego działania nie przynoszą wymiernych korzyści w sprawie zmniejszenia arsenału jądrowego Kim Dzong Una i plan „stanął w miejscu”.

 

W swoim przemówieniu noworocznym Kim Dzong Un zasugerował jednak, że jego kraj może ograniczyć produkcję broni jądrowej w zamian za ulgę w sankcjach. Zapytany, czy jest to możliwa droga do negocjacji z Koreą Północną, Pompeo nie wyklucza tego.

 

„W tych rozmowach poruszamy się naprzód, mamy wiele pomysłów na to, jak możemy zmniejszyć ryzyko dla Amerykanów” - powiedział. „A więc zmniejszenie zagrożenia ze strony Korei Północnej, czy to przez nasz dotychczasowy sukces w powstrzymywaniu testów rakietowych, zatrzymanie testów jądrowych, to są te ważne elementy” – podkreślił. Dodał, że „musimy dojść do pełnej i ostatecznej denuklearyzacji”.

 

 

Źródło: FOX News

WMa

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Dla władz Polski, ku przestrodze
Kodeks Karny: Art. 117. § 1. Kto wszczyna lub prowadzi wojnę napastniczą, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, karze 25 lat pozbawienia wolności albo karze dożywotniego pozbawienia wolności. § 2. Kto czyni przygotowania do popełnienia przestępstwa określonego w § 1, podlega karze pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3. § 3. Kto publicznie nawołuje do wszczęcia wojny napastniczej, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
precz!
Protestuję! Czas skończyć z dawną polska gościnnością.Wobec wrogów Ojczyzny gościnność nie obowiązuje!
Polak
Panie Pompeo Polacy nie życzą sobie żadnego szczytu w Polsce. Co za tupet! Co za bezczelność! Żydowskie prowokacje wojenne i obrażanie w ten sposób Chrystusa sięgają zenitu!
szpulas11
:) Polska przyjęła chrzest w 996 z Bizancjum(via Czechy:), obecnie Turcja:(
emk
Już ktoś o tym pisał ale trzeba jeszcze raz zapytać od kiedy Amerykanie są w Polsce gospodarzem???? Dobrze że dzisiaj poinformowali władze w RP bo Mateuszem "Pinokio" będzie miał czas na przygotowanie miejsca naszym gospodarzom. Przy takim rozwoju wypadków nie będzie wyborów parlamentarnych. W Polsce będzie albo stan wyjątkowy albo wojna.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY