Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 24 STYCZNIA
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Felicjia, Felicjan
 

Sekretarz stanu USA zapowiedział utworzenie globalnej instytucji ds. wolności religijnej

Data publikacji: 2019-07-19 15:00
Data aktualizacji: 2019-07-19 17:20:00
WIADOMOŚCI
Mike Pompeo. FOT.REUTERS/Kevin Lamarque/FORUM

Stany Zjednoczone utworzą wkrótce nową organizację międzynarodową w celu propagowania wolności religijnej – zapowiedział amerykański sekretarz stanu Mike Pompeo. Czy pomysł sekretarza stanu będzie realnie bronił praw chrześcijan do wyznawania swojej wiary, czy stanie się on jedynie narzędziem w walce z Chinami oraz Iranem?

 

Słowa Mike Pompeo padły podczas konferencji odbywającej się w Waszyngtonie, która poświęcona była wolności religijnej. Podczas obrad uczestnicy mieli przedstawić konkretne działania, jakie powinny podjąć rządy poszczególnych państw w celu przeciwdziałania prześladowaniom na tle religijnym i zapewnienia wolności w wyznawaniu wiary. Gośćmi tej części obrad były także osoby, które przeżyły prześladowania religijne, dzieląc się z uczestnikami swymi doświadczeniami w tym zakresie.

 

Na zakończenie konferencji Mike Pompeo ogłosił, że w niedługim czasie powstanie specjalna organizacja czuwająca nad przestrzeganiem wolności wyznania, dodając, że szczegóły jej działalności zostaną ustalone później. Jednocześnie zachęcił, aby „wszystkie podobnie myślące państwa” uznały tę wolność za priorytet swych działań. „Będzie to miejsce do pracy, którą mamy wykonać, aby w ciągu roku ona rozkwitła, będzie to obrona nienaruszalnych praw wszystkich istot ludzkich do wierzenia lub niewiary, zależnie od tego, co wybiorą” – oświadczył polityk amerykański.

 

Oznajmił ponadto, że Albania, Kolumbia, Maroko i Watykan zaplanowały przeprowadzenie podobnych spotkań jak to w Waszyngtonie. Wcześniej, po pierwszej takiej konferencji w USA w ubiegłym roku podobne spotkania odbyły się w Wielkiej Brytanii, na Tajwanie i w Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

 

W swym przemówieniu sekretarz stanu ostro skrytykował głównych obecnych przeciwników Stanów Zjednoczonych – Iran i Chiny za łamanie przez nie praw człowieka. Uwięzienie przez Pekin ponad miliona Ujgurów i członków innych narodów turkojęzycznych, zamieszkujących Chiny, Pompeo nazwał „prawdziwą plamą naszego stulecia”.

 

Obecni w stolicy USA działacze ujgurscy przekonywali, że Chiny zamierzają indoktrynować pokojowych muzułmanów, zmuszając ich do jedzenia wieprzowiny i do innych działań sprzecznych z islamem. Władze w Pekinie najpierw zaprzeczyły istnieniu obozów, w których przetrzymywani są Ujgurzy, później jednak określiły je jako „ośrodki ćwiczenia powołań” i próba wykorzenienia ekstremizmu.

 

 

Źródło: KAI

WMa

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
zaks
Na miliard procent będzie to masońska organizacja do zwalczania chrześcijaństwa, krzewienia multi-kulti oraz islamu! Jestem tego pewien!!!
szpulas11
i utworzą przedstawicielstwa w Afryce, zwłaszcza północnej, Azji, zwłaszcza Izraelu, Chinach, Turcji, Pakistanie itd
Nicky Nick
Jeśli taka organizacja zostanie powołana do życia przez USA, to podejrzewam, że jej działalność ostatecznie zostanie skierowana przeciwko świętemu KRK, przeciwko katolikom. Nie ufam władzom amerykańskim.
Jana
Wreszcie jakaś organizacja,która będzie mogła śmiało występować w obronie mordowanych chrzescijan.Dzisiaj wszyscy udają,ze nic złego się nie dzieje.
krisbac
Nie łudźmy się- wolność religijna to tak naprawdę koncepcja masońska prowadząca do religijnego indyfrentyzmu w życiu społecznym. Przed czasami amerykańskiej dominacji i przed Soborem Watykańskim II obowiązywała doktryna tolerancji religijnej, która uznawała, że nie można nikogo siłą zmusić do nawrócenia, ale jednocześnie zakładała prymat Wiary Katolickiej w życiu narodów. Natomiast skutkiem wprowadzenia wolności religijnej nie ma już katolickich państw z powołaniem się na Wiarę Katolicką w ustawach zasadniczych. Skutkiem zdrady przedstawicieli modernistycznej hierarchii posoborowej ostatnie państwa katolickie zostały zlikwidowane do lat 80-tych zeszłego wieku. A teraz współczesne Imperium Rzymskie pod nazwą USA będzie globalnie, czyli również w swoich prowincjach takich jak Polska systematycznie umacniać tę zasadę, chociaż już trzyma się ona naprawdę mocno.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY