Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 09 GRUDNIA
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy
Św. Jana Diego
Św. Leokadii, męczennicy

Imieniny obchodzą:
Leokadia, Wiesława, Waleria
 

Serial „Iwan Groźny z Treblinki”: Netflix objaśni widzom mapę sugerującą związek Polski z niemieckimi obozami koncentracyjnymi

Data publikacji: 2019-11-15 07:01
Data aktualizacji: 2019-11-15 07:56:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com (Jade87)

Platforma Netflix opublikowała na Twitterze wpis dotyczący serialu „Iwan Groźny z Treblinki” o zbrodniarzu wojennym Iwanie Demianiuku. Produkcja wywołała w Polsce burzę za sprawą mapy przedstawiającej nasz kraj we współczesnych granicach wraz z zaznaczonymi na niej niemieckimi obozami koncentracyjnymi, co mogło rodzić wrażenie, że to nasz kraj odpowiada za zbrodnie dokonane w rzeczywistości przez III Rzeszę.

 

„Wspieramy twórców serialu 'The Devil Next Door' (Iwan Groźny z Treblinki), którzy wykonali istotną pracę oraz badania. Chcąc zapewnić naszym użytkownikom więcej informacji na ważne tematy przedstawione w tym serialu dokumentalnym i uniknąć nieporozumień, w ciągu najbliższych dni dodamy teksty do niektórych przedstawionych w nim map. Pomoże to wyjaśnić, że obozy zagłady i obozy koncentracyjne zostały zbudowane i były prowadzone przez niemiecki reżim nazistowski, który napadł na Polskę i okupował ją w latach 1939-1945. Netflix” – pisze na Twitterze platforma.

 

 

Do stanowiska Netflixa z zadowoleniem odniósł się m.in. polski resort spraw zagranicznych. „Dziękujemy za reakcję! Doceniamy podejmowanie przez NetflixPL trudnych i ważnych tematów. Mamy nadzieję, że przy przyszłych produkcjach uda się dochować należytej dbałości o prawdę historyczną” – czytamy na Twitterze MSZ.

 

 

Z kolei zdaniem szefa KPRM Michała Dworczyka decyzja Netflixa to efekt listu premiera Morawieckiego do szefa platformy Reeda Hastingsa.

 

 

Szef polskiego rządu stwierdził, że mapa zaprezentowana w serialu stanowi próbę pisania historii na nowo. Premier liczył na poprawę błędu i poinformowanie widzów o korekcie.

 

 

Źródło: Twitter / PCh24.pl / rmf24.pl

MWł

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
i co
oglądałem wczoraj, nic nie poprawili :
Pan Kracy
Netflix zrobił kłamliwy film, który obejrzą miliony. A wyjaśnienia nawet nie przeprosiny zamieszcza na Twitterze, który obejrzy może z tysiąc osób. Paradne! Chyba napiszę do Netflixa z racjonalizatorskim pomysłem - zamieście na Twitterze wpis: w 2020 planujemy okłamać widzów 365 razy. Wybaczcie. PS. W 2021 planujemy o połowę mniej, za to same obelgi, wicie, rozumicie...
xyz
Totalna kompromitacja premiera. Netflix nie wycofuje się z publikacji mapy. Mapa zostaje tak jaka była. Kłamliwa, propagandowa i z pewnością przygotowana ze złej woli. Będą opisy maczkiem do mapy. Kpina. Premier jako druga osoba w państwie pisze list do producenta filmów, a ten odpowiada przez twittera. Państwo z dykty i paździerzu.
DNA
Obiecanki cacanki
PM
Rząd jak zwykle cieszy się z kolejnej porażki, przedstawiając ją jako sukces. To nie żadne wyjaśnienie, tylko zamącenie tematu. Podobno ryby łowi się najlepiej w mętnej wodzie. Sukces to by był, gdyby mapy zostały zastąpione prawdziwymi, pokazującymi obszar Rzeszy i Generalnego Gubernatorstwa. Ale pewnie dla "twórców" serialu były one niedostępne. Jakby potrzebowali, to każde dziecko z podstawówki mogło by im je podesłać.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY