Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 03 LIPCA
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Św. Tomasza Apostoła
Św. Leona III, papieża
Pierwszy Piątek
Imieniny obchodzą:
Tomasz, Anatol, Jacek
 

Serwis Vimeo cenzuruje katolicki kanał. Promocję „małżeństwa” uznano za mowę nienawiści

Data publikacji: 2020-02-13 22:00
Data aktualizacji: 2020-02-14 12:44:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Internetowy serwis Vimeo ocenzurował działalność katolickiego kanału „Church Militant”, usuwając wszystkie filmy dostępne na jego koncie. Poglądy promujące „małżeństwo” zostały uznane za mowę nienawiści. Redakcja „Church Militant” podkreśla, że usunięcie z profilu wszystkich filmów to „religijna dyskryminacja”.

 

„Church Militant” to znany amerykański portal katolicki, prowadzony przez Michaela Vorisa. Redakcja posiada także swój kanał informacyjny na platformie Vimeo, konkurującej z potentatem branży tj. serwisem YouTube. Do niedawna Vimeo był postrzegany jako platforma o wiele bardziej przychylna katolikom oraz akceptująca wolność wypowiedzi. Teraz jednak można mieć, wobec tego poważne wątpliwości.

 

Filmy wideo z konta „Church Militant” zniknęły z powodu donosu, którego dopuścił się skrajnie lewicowy organ nadzoru – Southern Poverty Law Center. Redakcja została określona mianem „grupy nienawiści”, ponieważ wyznaje katolickie poglądy i promuje nauczanie Kościoła o małżeństwie. Co więcej, poglądy te zostały uznane za tzw. mowę nienawiści. Katolickie przekonania reakcji sprawiły, że niezwykle potężna baza filmów została w pełni usunięta z platformy.

 

Souther Puwa Law Center to lewicowa instytucja śledząca aktywność i działalność prawicowych i katolickich organizacji, stawająca w obronie „praw obywatelskich”. W przeszłości organizacja atakowała grupy prorodzinne, chrześcijańskie i konserwatywne.

 

„Vimeo zaatakowało nas po tym, jak Southern Poverty Law Center fałszywie określiło nas jako grupę nienawiści” – powiedziała Christine Niles. Dodała, że opinia ta została oparta jedynie na fakcie, że redakcja jest złożona z katolików, którzy wyznają katolickie nauczanie o małżeństwie. „Oznacza to, że około 10 000 naszych filmów zostało usuniętych ze strony hostingowej. Na szczęście mamy możliwość hostowania ich na własnej platformie, co teraz robimy” – podkreśliła.

 

Warto dodać, że Southern Poverty Law Center niedawno określiło redakcję „Church Militant” jako „grupę nienawidzącą LGBT”. Christine Niles dodaje, że zwróciło się do serwisu Vimeo z wnioskiem o uzasadnienie nałożenia cenzury na ich kanał, ale platforma nie chciała rozmawiać. Vimeo miało odpowiedzieć, że „Church Militant” jest grupą nienawiści, dlatego nie będzie podejmować z redakcją żadnej dyskusji.

 

Niles podkreśla, że decyzja serwisu Vimeo powinna budzić niepokój każdego, kto dba o wolność wypowiedzi, a także prawo do własnych przekonań i wyrażania opinii publicznie.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ollek
Vimeo jest stroną hostingową,czyli krótko mówiąc,najmującą miejsce na platformie. Z tego co wiem, najem można wypowiedzieć bez konkretnego powodu,dlaczego więc neguje się tutaj, na stronie,która promuje się jako pro wolnorynkowa,podstawowe wartości wolnego rynku? I nie ma mowy tutaj o cenzurze, jest po prostu wypowiedzenie najmu. Jeśli wypowiem najem mieszkania,czy to znaczy,że cenzuruję wynajmującego i ograniczam jego prawa?
byś został pu
najgorsze jest to że całe lgbt ma bardzo niski poziom , prezentuje PRYMITYW !! , to nie wyrafinowane towarzystwa wymagające stylu , klasy ......, wykształcenia , nawet czystego literackiego języka nie otrzyma się w przekazie , to pozorna fizjologia , część organizmu , która tym kanałem uważa, że jest w przebraniu doskonałym , że tak może podejść blisko ciała powiedzmy , czyli blisko kogokolwiek , brak myślenia krytycznego .... wróg u bram , nie , już wychodzą .. może jak z zaproszonych na bal gości: a to byli płatni mordercy , finał , inżyniera logiki ładu społecznego ,destabilizacja społeczeństwa , więzi między ludzkich , relacji społecznych , zamiana na dekadencki półświatek , gdzie zabawa nie jest motorem działań , ma tylko jako mocny przekaz odwrócić uwagę , wyprowadzić na manowce , gdzie dalej patrzenie w tęczowych wojowników wolności , od tyłu jak cios plecy tam koniec , nic nie ocudzi , bo będzie się martwym
trooper
Zakładać własne serwisy i po sprawie.
@Iw
Tak, to doprawdy irytujące gdy w jakimś internetowym serwisie gwałcą prawo wolności wypowiedzi i ucinają dyskusję. Zwłaszcza tam gdzie robią to selektywnie w irracjonalny sposób: wpisy "wrogów" przepuszczają, ripost "swoich" nie przepuszczają. To jest, wykorzystując Twoje słowa, bardzo ciekawy wybieg świadczący o braku racjonalnych argumentów i braku zamiaru konfrontowania się z rzeczywistością.
Iw
To doprawdy irytujące. Nie dość, że gwałcą prawo wolności wypowiedzi, to jeszcze ucinają jakąkolwiek dyskusję pod pozorem, że nie będą dyskutować z tymi, którzy prezentują przeciwne poglądy. Bardzo ciekawy wybieg świadczący o tym, że nie mają żadnych racjonalnych argumentów i nie zamierzają się konfrontować z rzeczywistością.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY