Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
23   LUTY   2020 r.
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
Św. Polikarpa, biskupa
Bł. Wincentego Frelichowskiego
Bł. Izabeli, królewny
VII Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Polikarp, Romana, Damian
 
Polonia Christiana nr 51       CYWILIZACJA
Valdis Grinsteins

Skąd tyle nienawiści?

Skąd tyle nienawiści?

Zgodnie z mitologią rewolucji seksualnej płciowość ma być sferą radosnej „zabawy” niezwiązanej z odpowiedzialnością za życie. Jednak obserwacja poczynań zwolenników aborcji pozwala dostrzec zupełnie inne emocje. Obrona życia wywołuje u nich złość, a nierzadko wręcz nienawiść. Dlaczego?


 

Częścią seksualności jest prokreacja – to rzecz oczywista i nie zmieni tego „emancypacyjna” ideologia, sprowadzająca sferę seksualną wyłącznie do przyjemności. Mimo stosowania sztucznych środków zapobiegania życiu natura nie podporządkowuje się kaprysom człowieka. Stąd więc – zgodnie z aborcyjną „logiką” – jeśli nie można zapobiec powstaniu nowego życia, należy je zniszczyć.

Dlaczego jednak niszczeniu temu nie towarzyszy smutek, tylko destrukcyjny entuzjazm?

Tę radość ze śmierci wytłumaczyć można częściowo bezgranicznym egoizmem. Dziecko przecież wymaga opieki, troski, uwagi i poświęceń, a egoista nie chce służyć nikomu, za wyjątkiem samego siebie. Ale to nie wszystko, chodzi wszak o radość niszczenia, o perwersyjną przyjemność czerpaną z negacji i szaleństwa destrukcji – a te można w sposób ostateczny wytłumaczyć jedynie poważnymi przyczynami natury religijnej.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie