Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 24 STYCZNIA
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
Św. Franciszka Salezego, Doktora Kościoła
Św. Felicjana, biskupa
Imieniny obchodzą:
Franciszek, Felicjia, Felicjan
 

Słowacja po stronie rodziny. Marsz dla życia w Bratysławie [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Data publikacji: 2019-07-21 07:03
Data aktualizacji: 2019-07-21 09:38:00
WIADOMOŚCI
webnoviny.sk

Ulicami Bratysławy przeszedł marsz Dumna Rodzina. Jego uczestnicy manifestowali swoje przywiązanie do wartości rodzinnych. - To nie jest marsz przeciwko komuś, ale marsz dla rodziny - powiedział Andrej Ralbovsky, przedstawiciel Slovakia Christiana Foundation. 

 

Uczestnicy marszu podkreślali, że jedynie rodzina jest gwarantem prawidłowego rozwoju biologicznego, psychicznego oraz intelektualnego dzieci.

 

W stolicy Słowacji pojawiło się kilka tysięcy osób, by manifestować przywiązanie do życia i rodziny. Wśród nich znaleźli się także politycy: przewodniczący Rady Narodowej Republiki Słowackiej oraz lider Słowackiej Partii Narodowej, Andrej Danko, przywódca ruchu Jesteśmy Rodziną Boris Kollar czy świeżo upieczony poseł do Parlamentu Europejskiego, Milan Uhrik.

 

Warto zaznaczyć, że w słowackim parlamencie zasiada wielu posłów, dla których wartości rodzinne nie są tylko wyświechtanym frazesem. Dowiedli tego przegłosowując w kwietniu uchwałę wzywającą rząd do wypowiedzenia stambulskiej gender-konwencji.

 

Marsz wyruszył z placu Rudnay i przeszedł głownymi ulicami Bratysławy. Organizatorzy podtrzymywali, że ich marsz nie jest protestem, ale manifestacją wartości. - To nie jest manifestacja przeciwko komukolwiek, ale demonstracja tego, jak ważna jest dla nas rodziny, że jest to najlepsze środowisko rozwoju dla dzieci - podkreślił w rozmowie z PCh24.pl Andrej Ralbovky z katolickiej fundacji Slovakia Christiana Foundation, współorganizatora marszu. 

 

- Każdy ma prawo żyć tak, jak decyduje, ale nikt nie ma prawa zmusić nieletnich do życia w związku dwóch mężczyzn lub dwóch kobiet – powiedział zdecydowanie Andrej Danko, wyrażając w ten sposób swój sprzeciw wobec tworzenia „rodziny” przez pary homoseksualne.

 

Czy marsz może w jakiś sposób pomóc obrońcom rodziny w ich staraniach na rzecz popularyzacji jej wartości? - Wiem, że o marszu napisały gazety, mówią o nim telewizje, zapewne dzisiaj wieczorem informacje na jego temat pojawią się też w serwisach informacyjnych. To duża wartość, ponieważ niedawno telewizje pokazywały głównie marsz homoseksualistów - podkreślił Ralbovsky.

 

Uczestnicy marszu poinformowali, że wzięło w nim udział ponad 5 tys. ludzi. W większości były to rodziny z dziećmi. Po marszu zorganizowano piknik. 

 

 

Źródło: webnoviny.sk

ged

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Aguirre
Z oazowo-gitarową otoczką długo się nie wybronią, homolewctwo rozjedzie ich jak walec. Tu trzeba nowych krzyżowców, czyżby kibice to ich postmodernistyczny odpowiednik, na miarę zdegenerowanych czasów?
Ja 48
Brawo Słowacją
Obywatel
Jutro w niedzielę 21.07.2019 roku odbędą się Pokutne Marsze Różańcowe w Białymstoku-"Marsz w obronie Rodziny ", w Poznaniu i Zamościu. https://krucjatarozancowazaojczyzne.pl
stasiu
To, że istnieją różne postaci patologicznych sytuacji, nie uprawnia do tego, by jednej z nich przestać nazywać patologią, szanowna Poprawności.
Poprawność
A co z dziećmi z domów dziecka? Ich nie wychowuje rodzina. Wg Was są więc gorsi? A da Vinci? A ludzie wychowywani w rodzinach patologicznych?