Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 28 LUTY
Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
Św. Romana, opata
Św. Hilarego I, papieża
Imieniny obchodzą:
Roman, Lech, Makary, Teofil
 

Solidarność z abp. Jędraszewskim, dokument ws. LGBT+. Polscy biskupi obradowali na Jasnej Górze

Data publikacji: 2019-08-28 07:00
Data aktualizacji: 2019-08-28 07:57:00
RELIGIA
fot. flickr.com/photos/episkopatnews

W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami napływających z różnych stron świata wyrazów poparcia dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa – czytamy w  Komunikacie Rady Biskupów Diecezjalnych Konferencji Episkopatu Polski. Obrady zakończyły się we wtorek na Jasnej Górze.

 

Ochrona dzieci i młodzieży przed seksualizacją w szkołach, coraz częstsze profanacje obiektów sakralnych i modlitwa o pokój w 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej – to niektóre z tematów podejmowanych 27 sierpnia 2019 r. w czasie zebrania Rady Biskupów Diecezjalnych KEP na Jasnej Górze.

 

Duchowni zajęli się także m.in. sprawą Marszów Równości, które w ostatnim czasie odbywają się w różnych miastach Polski. Podziękowali także za wyrazy poparcia „dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+”.

 

„W ostatnich tygodniach byliśmy świadkami napływających z różnych stron świata wyrazów poparcia dla zdecydowanej postawy abp. Marka Jędraszewskiego, zaatakowanego za krytykę ideologii LGBT+. Dziękujemy za wszystkie wyrazy wsparcia dla Księdza Arcybiskupa. Rada Biskupów Diecezjalnych w pełni popiera stanowisko sformułowane przez Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w oświadczeniu z 8 sierpnia br. Wyrażamy naszą solidarność z krakowskim metropolitą. Modlimy się także za tych, którzy stają się pierwszymi ofiarami tej ideologii, aby mogli osobiście doświadczyć miłości Chrystusa” – czytamy w komunikacie.

 

Biskupi zapowiadają też, „w związku z wydarzeniami, które mają obecnie miejsce w Polsce”, wydanie specjalnego dokumentu „Stanowisko biskupów diecezjalnych w sprawie aktów przemocy motywowanych nienawiścią wobec Kościoła katolickiego i jego wiernych”. Ponadto opracowany ma być dokument ukazujący nauczanie Kościoła katolickiego ws. LGBT+.

 

 

Źródło: episkopat.pl

luk

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Artur
Strzeżmy depozytu wiary i brońmy naszego Kościoła Powszechnego.
@Izydor Oracz
jak sobie to praktycznie wyobrażasz? czy tylko wyrzuciłeś z siebie emocje?
Izydor Oracz
Jesień 2019 to ostatni dzwonek by zorganizować referendum, nie tylko w sprawie delegalizacji ideologii lgbt, ale karalności wszelakich praktyk dewicyjnych z homoseksualizmem na czele. Oby polscy biskupi nie ugięli się i poprowadzili naród przeciw działaczom lgbt oraz ideologom child-free.
iskierka > mgr
Do :Mgr teolog."To dzisiejszy Eliasz.."? Posłuchaj jaka jest odpowiedź Ks. Biskupa na pytanie co się dzieje po śmierci z wyznawcami innych religii? Innych czyli bałwochwalczych. Prorocy nie byli modernistami i heretykami. Warto przywołać do porządku współczesnych teologów wyznawców duszpasterskiego ale nie DOGMATYCZNEGO S.W.II i przypomnieć, że KATOLICY wierzą w JEDEN ŚWIĘTY KOŚCIÓŁ i nie ma innych kościołów. Są SEKTY i i inne RELIGIE POGAŃSKIE , które są POZA KOŚCIOŁEM KATOLICKIM. Zaś ci , którzy stali się przyczyną schizmy jak Luter zostali wyłączeni z Kościoła Katolickiego noszą piętno HERETYKÓW i nie mają nic wspólnego z K.K , gdyż porzucili Naukę K.K. i posłuszeństwo Papieżowi. Prawdopodobnie masz inne zdanie p. mgr teologii ale się nie dziwię. Trudno PORZUCIĆ tytuł magistra na rzecz Pana Jezusa , który jest DROGĄ PRAWDĄ i ŻYCIEM. Chwała i Uwielbienie przynależy do samego Pana Boga a nie Jego sług głoszących rzeczy Nowe.
Polak
Wreszcie Episkopat zareagował.Brawo.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY