Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 26 MAJA
Św. Filipa Neri
Św. Filipa Neri
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Ewelina, Marianna, Paulina
 

Spór o listy abpa Vigano. Byli i obecni członkowie Papieskiej Akademii Życia podzieleni

Data publikacji: 2018-10-11 12:00
Data aktualizacji: 2018-10-11 15:19:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: pixabay.com

Nowa Papieska Akademia Życia wezwała katolików do zaprzestania „plotek” w kwestii nadużyć seksualnych i zaufania Watykanowi. Tymczasem pod koniec września poparcie dla arcybiskupa Vigano wyraziła organizacja zrzeszająca byłych członków Akademii i innych katolików świeckich.

 

„Będziemy podążać ścieżkami prawdy, dokądkolwiek nas zaprowadzi” czytamy we wpisie Papieskiej Akademii Życia na Twitterze. „Teraz STOP plotkom, ZAUFAJ Stolicy Apostolskiej” – głosi wiadomość. Autorzy wpisu cytują dokument papieża Franciszka sprzed 3 lat. Papież powiedział wówczas, że prawda o skandalu kardynała McCaricka wkrótce zostanie osiągnięta. Ma on dowodzić dobrych intencji biskupa Rzymu. 

 

W tym kontekście warto przypomnieć, że 18 października 2016 roku papież zniósł pierwotny statut Papieskiej Akademii Życia. Nowi członkowie nie muszą już składać przysięgi bezkompromisowej obrony życia. Zamiast tego mają promować „wzajemny szacunek pomiędzy osobami należącymi do różnych płci i pokoleń, obronę godności każdej istoty ludzkiej, wartości materialne i duchowe życia ludzkiego w zgodzie z autentyczną ludzką ekologią”. Doszło także do wymiany kadr.

 

Na czele obecnej Papieskiej Akademii Życia stoi arcybiskup Vincenzo Paglia, który znany jest choćby z tego, że zlecił wykonanie muralu przedstawiającego treści homo-erotyczne. „Dzieło” pojawiło się na ścianach katedry w diecezji Terni-Narni-Amelia.

 

W odpowiedzi na odejście oficjalnej akademii od pierwotnych ideałów, w listopadzie 2017 roku powstała nieoficjalna Akademia Jana Pawła II ds. Życia Ludzkiego i Rodziny. Jej założyciele nawiązują do dziedzictwa Jana Pawła II i jego bezkompromisowej obrony życia i rodziny. Na czele organizacji złożonej ze świeckich stoi profesor Joseph Seifert.

 

Akademia Życia Ludzkiego i Rodziny Jana Pawła II (w przeciwieństwie do oficjalnej Akademii) 29 września wyraziła wsparcie dla arcybiskupa Vigano. „Chcemy wyrazić głębokie wsparcie dla odwagi, prawdziwego miłosierdzia i wierności Piotrowi oraz dla jasności i heroicznych uczynków arcybiskupa Vigano dotyczących bardzo smutnych faktów [...]”. Podpisani pod listem potępili „utrzymywanie ciszy w kwestii przestępstw popełnianych przez byłych kardynałów, biskupów i kapłanów, przestępstw stale czyniących wielką szkodę Kościołowi i wielu duszom [...]” - napisali w swym oświadczeniu.

 

Autorzy oświadczenia podkreślili, że milczenie w sprawie nadużyć to nie jest świętą ciszą Pana Jezusa w obliczu Piłata, lecz ciszą wynikającą z paktowania ze złem.

 

Źródła: jahlf.org / lifesitenews.com / pch24.pl

mjend

  

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
lolo
Zmasakrował mnie ten artykuł.
razar
kardynał McCarrick!!
iskierka
>?Będziemy podążać ścieżkami prawdy, dokądkolwiek nas zaprowadzi.< Cóż to za >prawda< która dokądkolwiek prowadzi. Jak prymitywni muszą być autorzy tego wpisu - AKADEMICY Z Papieskiej Akademii. Ale wstyd. A niby tacy wykształceni. Nic dziwnego , że >po zawieszeniu rozumu< tylko im troska o >płeć< w głowie. Ciekawe czy opracują instrukcje jak rozróżniać >babę< od >chłopa< i od >obojniaka< . Pewnie już nad tym dumają. Jeszcze trochę to ogłoszą, że brak akceptacji zboczeń narusza GODNOŚĆ sodomitów. To tak jakby świat Akademików kręcił się wokół jednego - sexu. Kto wie ? A potem dziwią się, że pod ich nosem w Watykanie mafie homosex. rozkwitają. I takim mamy ufać. Żenada
katecheta
Nie na darmo w nauczaniu Kościoła mówi się: Diabeł jest bardzo inteligentny
stennos
Akademia życia - moim zdaniem, jest bez autorytetu moralnego. Jeśli się nie broni życia, zatem jest dziś się przeciw niemu, a to jest niezgodne z Dekalogiem, abp Paglia to człowiek, moim zdaniem, dziwny, bo akceptować taki mural, to nie tolerancja, ale akcesja do LGBT.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY