Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 15 LISTOPADA
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Św. Alberta Wielkiego, Doktora Kościoła
Św. Leopolda III
Imieniny obchodzą:
Albert, Leopold, Artur,
 

Środowiska narodowe odwołują się od decyzji o zakazie organizacji Marszu Niepodległości

Data publikacji: 2018-11-08 10:00
Data aktualizacji: 2018-11-09 09:05:00
WIADOMOŚCI
fot. YouTube/ Media Narodowe

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości złożyło w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji Marszu Niepodległości. „Jesteśmy pewni, że decyzja będzie pozytywna” - powiedział prezes stowarzyszenia, Robert Bąkiewicz.

 

Bąkiewicz wyraził nadzieję na szybką i pozytywną decyzję. W jego opinii, sąd uchyli zakaz zgromadzenia. „Spotykamy się 11 listopada (…) na Rondzie Dmowskiego” – zaznaczył. W opinii prezesa Stowarzyszenia Marsz Niepodległości, nie ma żadnych podstaw prawnych do tego, żeby organizowany przez jego stowarzyszenie marsz się nie odbył.

 

Robert Bąkiewicz zapewnił, że Marsz Niepodległości 2018 się odbędzie. Dodał, że w ostateczności impreza zostanie zorganizowana na zasadach zgromadzenia spontanicznego. W środę wieczorem Bąkiewicz apelował do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wstrzymał się z decyzją o zorganizowaniu alternatywnego marszu do czasu ogłoszenia decyzji sądu.

 

Warszawski Urząd Miasta nie zgodził się na zorganizowanie 11 listopada Marszu Niepodległości. Swoją decyzję Hanna Gronkiewicz-Waltz przedstawiła na środowej konferencji prasowej. Prezydent stolicy powiedziała wprost: „zakazałam Marszu Niepodległości”. Swoją decyzję uzasadniła słowami: „Warszawa wiele wycierpiała przez agresywny nacjonalizm”.

 

Źródło: własne PCh24.pl / gp.pl

PR

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Pr
Środowiska narodowe podobnie jak obrońcy życia powinni być sojusznikami rządu a są przeciwnikami. Problem jest w prowadzeniu polityki i jest to zła nota dla polityki rządu.
pr
Postawa władz natomiast jest dziwna. Przypomina podejście do obrony życia tak jakby nigdy nie szło osiągnąć takich celów. Dlatego ich polityka nieraz będzie mijac się z prawda. Dywersyfikuja źródła energii ale polska nie będzie bezpieczna jeśli PiS będzie napuszczal mocarstwa na siebie.
pl
Środowiska narodowe co roku jakby stają się bardziej znaczące i to jest powód do traktowania jako znaczącej siły albo znaczącego wsparcia także w polityce.
Anaja
Widzę, że nie tylko ja pomyślałam, że ten zakaz marszu był dawno uzgodniony. Tylko mój mąż się jeszcze łudzi, że jest inaczej...
kucharka
Jeśli środowiska narodowe nie przekraczają poprzeczek to jest to wina lenistwa, nieuwagi, niechlujstwa i głupoty Polaków. Nawet gospodyni domowa czy kucharka może rozeznać kto jest kim w polityce, pod warunkiem że tego naprawdę chce. Uważam że brak dekomunizacji jest zasługą AWS-PiS po to, aby dziś trudniej było obronić Polskę.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY