Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
02   LIPCA   2020 r.
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
Św. Bernardyna Realino
Bł. Eugenii Joubert
NMP Kodeńskiej (diec. siedlecka)
NMP Licheńskiej (diec. włocławska)
Imieniny obchodzą:
Urban, Bernardyn
 
Polonia Christiana nr 54       POLSKA
Marcin Austyn

Stań w obronie sumienia

Stań w obronie sumienia

W świecie zdominowanym przez lewackie ideologie odwoływanie się do wartości chrześcijańskich jest coraz trudniejsze. Szczególnie silnym naciskom poddawani są lekarze i personel medyczny. Bywa, że muszą oni wybierać między karierą i pracą zawodową a sumieniem. Dlatego potrzebują wyrazów wsparcia. Bez nich służba zdrowia stanie się bezduszną machiną, w której nie będzie miejsca dla Boga.


 

Rysowany tu scenariusz jest realny. Wystarczy spojrzeć na losy profesora Bogdana Chazana, który dwa lata temu za obronę życia poczętego został napiętnowany przez środowiska proaborcyjne, a następnie usunięty ze stanowiska dyrektora Szpitala Świętej Rodziny w Warszawie.

– Obecnie, kiedy po raz kolejny pan profesor stał się obiektem zajadłych ataków feministek, zachęcamy ludzi dobrej woli do obrony jego dobrego imienia oraz ochrony sumienia lekarzy nim się kierujących. Nie możemy milczeć w momencie, gdy atakowany jest lekarz chcący ratować każde ludzkie życie – mówi Paweł Kwaśniak, prezes Centrum Wspierania Inicjatyw dla Życia i Rodziny.

Tym razem lewackie środowiska domagają się odebrania profesorowi Chazanowi prawa do wykonywania zawodu. Powód? Bezkompromisowość w kwestii obrony życia.

– Tego typu „wniosek” feministek kierowany do samorządu lekarskiego nie ma żadnej mocy sprawczej. Ma jednak niewątpliwie na celu zaszkodzenie reputacji i odebranie dobrego imienia profesorowi Chazanowi. Jest to również akcja mająca na celu zastraszenie innych lekarzy chcących się kierować sumieniem – zauważa Paweł Kwaśniak.

Jak tłumaczy, jest to powód, dla którego nie można pozostać bezczynnym.

 

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 

KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie