Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 20 SIERPNIA
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Św. Bernarda z Clairvaux, Doktora Kościoła
Imieniny obchodzą:
Bernard, Samuel, Sobiesław
 
wyszukiwarka
 
 

Strzeżmy się zagrożeń duchowych! Czają się na każdym kroku!

Data publikacji: 2018-05-16 07:45
Data aktualizacji: 2018-05-18 16:34:00

Czym są zagrożenia duchowe? Jak je rozpoznać i jak się im przeciwstawiać? Dlaczego wszystkie są pokłosiem złamania pierwszego przykazania Dekalogu? Czy autograf Anatolija Kaszpirowskiego trafi w przyszłości do „Muzeum Egzorcyzmów”? Na te i wiele innych pytań odpowiada w kolejnym odcinku programu „Dobre Czytanie” Piotr Podlecki.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
sisi
Ogólnie wysłuchałam z ciekawością i dziękuję Panu Piotrowi za prezentację książek. Jest tylko jedna rzecz, która mnie zastanawia. Pan Piotr polecił książki Roberta Tekieli. Jest to osoba, co do której mam wątpliwości po tym jak swego czasu przyrównał Pana Profesora Jerzego Roberta Nowaka do Grzegorza Piotrowskiego mordercy księdza Jerzego Popiełuszko (sic!).
Migg
"Zagrożenia duchowe" to pierwszy temat we wszystkich ruchach "chryzmatycznych" - czyli tzw. "Odnowa" i jej odpryski (np. niektóre wspólnoty oazowe). Wszystko jest zagrożeniem duchowym, wszędzie czai się zło (w zabawkach dla dzieci, w ludzkich spojrzeniach itd.), szatan panuje w tym świecie i jest niemal równy Bogu. Nieustannie trzeba więc toczyć straszliwe walki duchowe, biegać do egzorcystów, do ludzi ze wspólnoty, by kładli ręce i modlili się "o uwolnienie" od tego i owego, i jeszcze innego. I za grzech, a jakże (!), jest odpowiedzialny "wszechobecny" szatan, który skusił a nie człowiek, który ten grzech popełnił. Ba! ewangelizuje się nawet szatanem, cytując, jaką on prawdę Bożą podtwierdził podczas egzorcyz i strasząc nim, jak popadnie. To jest schiz duchowy i psychiczna patologia. Wszystkim przerażonym "zagrożeniami duchowymi" polecam lekturę listów św. Elżbiety od Trójcy Przenajświętszej. Dzięki Niej odrujecie duszę i zregenerujecie się psychicznie. Z BOGIEM!
Dardilly
W jakimś wystąpieniu na kanale youtube ks. Glas poleca "Zakładnicy diabła" Martin Malachi.Kupiłem.Przeczytałem.Warto ją mieć.
Dardilly
Pewnej niedzieli przyszedł do mnie św. Świerad,poczułem Jego obecność.Byłem mocno utwierdzony,że On jest przy mnie.Bez żadnych uniesień,głębszych przeżyć.Ot tak po prostu wiedziałem,że przyszedł do mnie.Tak jakby stała przyjaźnie nastawiona osoba.Jak odchodziłem myślami od św. Świerada to natychmiast pojawiała się "jestem tu przy tobie Marcinie".Byłem trochę zakłopotany całą tą "akcją".Onieśmielony.Parę dni później podczas modlitwy różańcowej usłyszałem za moimi plecami stuknięcie.Normalnie takież stuknięcie nie powinno mieć żadnego wpływu na moje modlenie się.Jednak w momencie stuknięcia przeszył mnie na wskroś całego porażający strach.Za tym stuknięciem moje serce przeniknął lęk nie z tego świata.Wpadłem w popłoch, potężne zło esencjonalne przeniknęło mnie na tą jedną króciuteńką chwilkę właśnie na ten ultrakrótki czas tegoż stuknięcia.Po paru chwilach łaska Boża objęła mnie i Pan i Pani wlali poprzez Ducha Świętego do mojego serca pokój,który rozpr