Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 25 SIERPNIA
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
Św. Ludwika IX, króla
Św. Józefa Kalasancjusza
XXI Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Ludwik, Józef, Elwira, Patrycja
 

Świat krzyczy o wolności. A Ty oddaj się w niewolę!

Data publikacji: 2017-12-17 08:04
Data aktualizacji: 2017-12-20 09:05:00
RELIGIA

Były takie czasy, gdy wszystko było jakby prawdziwsze. Prawdziwi święci, a nie święci „beatyfikowani” przez wielkie media. Prawdziwa Wiara, a nie zbiór poglądów, z których można sobie wybrać co nam pasuje. Prawdziwe oddanie Matce Bożej – bez skrępowania nazywane niewolnictwem – a nie negowanie jej roli w historii zbawienia. W końcu prawdziwe ku Niej nabożeństwo.

 

Takim prawdziwym świętym, takiej prawdziwej Wiary, tak prawdziwie oddanym Matce Najświętszej, był święty Ludwik Maria Grignion de Montfort. Autor między innymi właśnie „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. 

 

Kto nie zna jego pism wiele traci. Ów francuski kapłan do dziś stanowi bowiem wzór kaznodziei i pisarza katolickiego. Piszemy „do dziś”, a być może powinniśmy napisać, że „szczególnie dziś”! W dobie olbrzymiego zamętu w Kościele, odchodzenia od Tradycji, rugowania pobożności (szczególnie maryjnej), kolejne wydanie pism świętego Ludwika stanowi perełkę, która powinna ozdabiać biblioteczkę każdego katolika.

 

Pamiętać o świętym Ludwiku, poprzez studiowanie jego pięknych dzieł, powinni szczególnie Polacy, rodacy Jana Pawła II. Wszak zawołanie Totus Tuus pochodzi wprost od francuskiego duchownego! Nazywany w Polsce „Prymasem Tysiąclecia” kardynał Wyszyński sam siebie określał – za świętym Ludwikiem – niewolnikiem maryjnym! A święty Maksymilian Maria Kolbe z inspiracji zaczerpniętych z pism Grignion de Montforta uczynił dewizę swego nadzwyczajnego życia!

 

Wydawnictwo Promic daje nam okazję, by poznać, przypomnieć sobie lub utrwalić pisma świętego Ludwika, rozwijając przy tym maryjną pobożność, tak cenioną w naszej Ojczyźnie i tak cenną w dobie kryzysu.

 

Bo „kto nie ma Maryi za Matkę, ten nie ma Boga za Ojca”.

 

Łukasz Sitan

 

„Pisma wybrane”
autor: Ludwik Maria Grignion de Montfort
tłum: Aleksandra Frej, Agnieszka Kuryś
wydawnictwo: PROMIC
rok wyd.: 2017

 

Na stronie Wydawnictwa można również nabyć „Miłość Mądrości Przedwiecznej” oraz „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” tegoż autora.

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Iskierka
Reformatorzy maja także wiedzę o rozmiłowaniu Polskiej Duszy w Objawieniach ( w tych prawdziwych i tych fałszywych). Na tej Bazie też potrafią budować NOWE treści i Nową Ewangelię - czyli ZWODZIĆ. Wskazana roztropność bez egzaltacji i zbiorowych MANIFESTACJI. Słowa Pisma Św.są nam wskazaniem: A ty wejdź do swej izdebki i módl się ..(zawierz się Panu Bogu za pośrednictwem Matki Bożej).To co mówisz i ofiarujesz jest TAJEMNICĄ twojego serca.To rozmowa intymna nie na pokaz. Bez SENSACJI i zbiorowych INICJATYW religijnych.
space
Kochani. Nie mogę zamieścić linka, bo to sprzeczne z regulaminem. Ale PROROCTWO dotyczy Polski o oddania się w niewolę Niepokalanej. Poszukajcie: PROROCTWO. Nowy film - powstał w październiku. Ekstremalnie istotny, dla każdego prawdziwego katolika. Do obejrzenia za darmo. Kochany Administratorze. W imię Niepokalanej. Nie usuwaj proszę komentarza.
iskierka
To co już Słowo z Pisma św. > do Wolności wyzwolił nas Chrystus< traci ważność ? Teraz każe nam się być NARZĘDZIAMI , SŁUGAMI , NIEWOLNIKAMI bez udziału wolnej woli i ROZUMU.
iskierka
Ciekawa informacja z reklamą NOWEGO [2016r] zgromadzenia w Polsce. A podobno to Europa jest z laicyzowana i spoganiała ? Większość tradycyjnych zgromadzeń jest w upadku lub jest likwidowana a tu Nowe i na polskiej ziemi. Dlaczego wiec Polska i to Częstochowa? Prawdopodobnie dlatego, że To co w Częstochowie to ma pieczęć samego Kościoła i Matki Bożej. Nikt nie waży się poddać wątpliwość. Poprzez powolną ewangelizację/ katechizację (na wzór francuski) wprowadzi się zmiany z >etykietą< Ludwika de Montforta i papieża J.P.II. Kim był św. Ludwika Marię Grignion de Montforta ludzie w Polsce wiedzą i praktykują Jego duchowość. Kim są Ojcowie można przeczytać na stronie Nowego zgromadzenia .Co robią:pracują >w ODNOWIENIU KOŚCIOŁA i ewangelizacji ubogich ?łączą to co tradycyjne z modernizmem. Czyli uczestniczą w MODERNIZOWANIU KOŚCIOŁA. Przecież autorzy Reform w Kościele maja wiedzę o praktykach religijnych Polaków i wiedzą jak tą wiedzę wykorzystać.
Niewolnik
Kochani, w Czestochowie sa Ojcowie Montfortianie. Prowadza rekolekcje zawierzenia. Polecam z calego serca.