Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 25 STYCZNIA
Bł. Henryka Suzo
Bł. Henryka Suzo
Nawrócenie św. Pawła Apostoła
Imieniny obchodzą:
Paweł, Miłosz, Elwira, Tatiana
 

Świat krzyczy o wolności. A Ty oddaj się w niewolę!

Data publikacji: 2017-12-17 08:04
Data aktualizacji: 2017-12-20 09:05:00
RELIGIA

Były takie czasy, gdy wszystko było jakby prawdziwsze. Prawdziwi święci, a nie święci „beatyfikowani” przez wielkie media. Prawdziwa Wiara, a nie zbiór poglądów, z których można sobie wybrać co nam pasuje. Prawdziwe oddanie Matce Bożej – bez skrępowania nazywane niewolnictwem – a nie negowanie jej roli w historii zbawienia. W końcu prawdziwe ku Niej nabożeństwo.

 

Takim prawdziwym świętym, takiej prawdziwej Wiary, tak prawdziwie oddanym Matce Najświętszej, był święty Ludwik Maria Grignion de Montfort. Autor między innymi właśnie „Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny”. 

 

Kto nie zna jego pism wiele traci. Ów francuski kapłan do dziś stanowi bowiem wzór kaznodziei i pisarza katolickiego. Piszemy „do dziś”, a być może powinniśmy napisać, że „szczególnie dziś”! W dobie olbrzymiego zamętu w Kościele, odchodzenia od Tradycji, rugowania pobożności (szczególnie maryjnej), kolejne wydanie pism świętego Ludwika stanowi perełkę, która powinna ozdabiać biblioteczkę każdego katolika.

 

Pamiętać o świętym Ludwiku, poprzez studiowanie jego pięknych dzieł, powinni szczególnie Polacy, rodacy Jana Pawła II. Wszak zawołanie Totus Tuus pochodzi wprost od francuskiego duchownego! Nazywany w Polsce „Prymasem Tysiąclecia” kardynał Wyszyński sam siebie określał – za świętym Ludwikiem – niewolnikiem maryjnym! A święty Maksymilian Maria Kolbe z inspiracji zaczerpniętych z pism Grignion de Montforta uczynił dewizę swego nadzwyczajnego życia!

 

Wydawnictwo Promic daje nam okazję, by poznać, przypomnieć sobie lub utrwalić pisma świętego Ludwika, rozwijając przy tym maryjną pobożność, tak cenioną w naszej Ojczyźnie i tak cenną w dobie kryzysu.

 

Bo „kto nie ma Maryi za Matkę, ten nie ma Boga za Ojca”.

 

Łukasz Sitan

 

„Pisma wybrane”
autor: Ludwik Maria Grignion de Montfort
tłum: Aleksandra Frej, Agnieszka Kuryś
wydawnictwo: PROMIC
rok wyd.: 2017

 

Na stronie Wydawnictwa można również nabyć „Miłość Mądrości Przedwiecznej” oraz „Traktat o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny” tegoż autora.

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Iskierka
Reformatorzy maja także wiedzę o rozmiłowaniu Polskiej Duszy w Objawieniach ( w tych prawdziwych i tych fałszywych). Na tej Bazie też potrafią budować NOWE treści i Nową Ewangelię - czyli ZWODZIĆ. Wskazana roztropność bez egzaltacji i zbiorowych MANIFESTACJI. Słowa Pisma Św.są nam wskazaniem: A ty wejdź do swej izdebki i módl się ..(zawierz się Panu Bogu za pośrednictwem Matki Bożej).To co mówisz i ofiarujesz jest TAJEMNICĄ twojego serca.To rozmowa intymna nie na pokaz. Bez SENSACJI i zbiorowych INICJATYW religijnych.
space
Kochani. Nie mogę zamieścić linka, bo to sprzeczne z regulaminem. Ale PROROCTWO dotyczy Polski o oddania się w niewolę Niepokalanej. Poszukajcie: PROROCTWO. Nowy film - powstał w październiku. Ekstremalnie istotny, dla każdego prawdziwego katolika. Do obejrzenia za darmo. Kochany Administratorze. W imię Niepokalanej. Nie usuwaj proszę komentarza.
iskierka
To co już Słowo z Pisma św. > do Wolności wyzwolił nas Chrystus< traci ważność ? Teraz każe nam się być NARZĘDZIAMI , SŁUGAMI , NIEWOLNIKAMI bez udziału wolnej woli i ROZUMU.
iskierka
Ciekawa informacja z reklamą NOWEGO [2016r] zgromadzenia w Polsce. A podobno to Europa jest z laicyzowana i spoganiała ? Większość tradycyjnych zgromadzeń jest w upadku lub jest likwidowana a tu Nowe i na polskiej ziemi. Dlaczego wiec Polska i to Częstochowa? Prawdopodobnie dlatego, że To co w Częstochowie to ma pieczęć samego Kościoła i Matki Bożej. Nikt nie waży się poddać wątpliwość. Poprzez powolną ewangelizację/ katechizację (na wzór francuski) wprowadzi się zmiany z >etykietą< Ludwika de Montforta i papieża J.P.II. Kim był św. Ludwika Marię Grignion de Montforta ludzie w Polsce wiedzą i praktykują Jego duchowość. Kim są Ojcowie można przeczytać na stronie Nowego zgromadzenia .Co robią:pracują >w ODNOWIENIU KOŚCIOŁA i ewangelizacji ubogich ?łączą to co tradycyjne z modernizmem. Czyli uczestniczą w MODERNIZOWANIU KOŚCIOŁA. Przecież autorzy Reform w Kościele maja wiedzę o praktykach religijnych Polaków i wiedzą jak tą wiedzę wykorzystać.
Niewolnik
Kochani, w Czestochowie sa Ojcowie Montfortianie. Prowadza rekolekcje zawierzenia. Polecam z calego serca.