Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 03 CZERWCA
Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
Św. Karola Lwangi i towarzyszy
Św. Jana Grande
Imieniny obchodzą:
Leszek, Klotylda, Tamara
 

„Synod Amazoński… i co dalej?”. Krystian Kratiuk i Jerzy Wolak w klubie SKAWIŃSKA 13

Data publikacji: 2019-11-06 09:00
Data aktualizacji: 2019-12-02 14:43:00

Stało się – większość ojców synodalnych kończącego się właśnie Synodu ds. Amazonii poparło rewolucyjny punkt dokumentu końcowego. Mówi on o możliwości wyświęcenia na kapłana mężczyzny, który jest żonaty. Jeśli papież się na to zgodzi, będzie to koniec celibatu jaki znamy w Kościele rzymsko-katolickim. I to nie tylko w Amazonii.

 

 

Miniatura: Fot. REMO CASILLI/ Reuters/ Forum

 

 

Polecamy nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Przed "co dalej" jest historia opisująca "jak do tego doszło". W tej historii są świadectwa starych Księży, którym powiedziano, że teraz mamy Nowy Kościół i Wierzymy po Nowemu, bo jesteśmy mądrzejsi a poprzednicy byli niedouczeni. I wtedy tylko POBOŻNY stary Ksiądz zadawał pytanie> To jak to? ja się myliłem > źle wierzyłem i źle służyłem Panu Bogu przez całe moje życie ? Dlaczego to przypominam ? Ponieważ tak jak ci pobożni Duchowni musieli ODEJŚĆ i "zniknąć" z Kościoła tak teraz widzimy nie tylko ZNAKI KATASTROFY ale jej autorów z tytułami dr i profesorów zatrwożonych swoim "dziełem". Przychodzi refleksja, że ci którzy tak sie WYMĄDRZALI i POUCZALI z Katedr tworząc Nowy ZREFORMOWANY kościół - zaprzeczając Niezmiennej Nauce Kościoła Katolickiego, ODRZUCAJĄC DOGMATY i ŚWIĘTĄ TRADYCJĘ będą musieli ZAPRZEĆ SIĘ SWEJ FAŁSZYWEJ MĄDROŚCI, TYTUŁÓW i HONORÓW swego fałszywego 'DZIEŁA" życia . I tylko wtedy mogą ODZYSKAĆ SZACUNEK i ZADOŚĆ CZYNIĆ BOGU i ludziom.
iskierka
Nikt poza Wami - PCh nie przekazywał informacji z tego sabatu amazońskiego w Watykanie. To my obserwatorzy DZIĘKUJEMY Redaktorom PCh. W kwesti pytania: Co dalej ? Wszystko w rękach Pana Boga - może ulituje sie nad nami jeśli weźmiemy przykład z mieszkańców Niniwy.> "Wory pokutne i proch na głowę" !. Prof.S.Grygiel w "Warto rozmawiać" konkludował - Pan Bóg NIE POZWOLI się obrażać i da stosowną odpowiedź - karę. Inni pobożni i POSŁUSZNI De-formatorom księża zalecają ciągłą modlitwę wiernym aby za dużo nie myśleli i nie zadawania drażliwych pytań o II S.W., synod amazoński , ZMIANY W NAUCZANIU. Jakby co to wszyscy są USPRAWIEDLIWIENI. Wierni bo NIE WIEDZIELI a Proboszczowie / Pasterze bo byli POSŁUSZNI i POKORNIE wykonywali polecenia z Watykanu BUDUJĄC NOWY OTWARTY NA RÓŻNORODNOŚĆ religii i kultur ekumeniczny kościół New Age.
Second
Parę lat temu zastanawiałem się dlaczego w Piśmie Świętym jest napisane, że "tchórze nie odziedzicza Królestwa Niebieskiego". Teraz jest to bardziej zrozumiałe.