Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 16 LISTOPADA
Św. Gertrudy Wielkiej
Św. Małgorzaty Szkockiej
Św. Gertrudy Wielkiej
Św. Małgorzaty Szkockiej
NMP Ostrobramskiej
Imieniny obchodzą:
Gertruda, Małgorzata, Maria, Edmund
 

„Synod Amazoński… i co dalej?”. Krystian Kratiuk i Jerzy Wolak w klubie SKAWIŃSKA 13

Data publikacji: 2019-11-06 09:00
Data aktualizacji: 2019-11-06 09:22:00

Stało się – większość ojców synodalnych kończącego się właśnie Synodu ds. Amazonii poparło rewolucyjny punkt dokumentu końcowego. Mówi on o możliwości wyświęcenia na kapłana mężczyzny, który jest żonaty. Jeśli papież się na to zgodzi, będzie to koniec celibatu jaki znamy w Kościele rzymsko-katolickim. I to nie tylko w Amazonii.

 

 

Miniatura: Fot. REMO CASILLI/ Reuters/ Forum

 

 

Polecamy nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.


 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
iskierka
Przed "co dalej" jest historia opisująca "jak do tego doszło". W tej historii są świadectwa starych Księży, którym powiedziano, że teraz mamy Nowy Kościół i Wierzymy po Nowemu, bo jesteśmy mądrzejsi a poprzednicy byli niedouczeni. I wtedy tylko POBOŻNY stary Ksiądz zadawał pytanie> To jak to? ja się myliłem > źle wierzyłem i źle służyłem Panu Bogu przez całe moje życie ? Dlaczego to przypominam ? Ponieważ tak jak ci pobożni Duchowni musieli ODEJŚĆ i "zniknąć" z Kościoła tak teraz widzimy nie tylko ZNAKI KATASTROFY ale jej autorów z tytułami dr i profesorów zatrwożonych swoim "dziełem". Przychodzi refleksja, że ci którzy tak sie WYMĄDRZALI i POUCZALI z Katedr tworząc Nowy ZREFORMOWANY kościół - zaprzeczając Niezmiennej Nauce Kościoła Katolickiego, ODRZUCAJĄC DOGMATY i ŚWIĘTĄ TRADYCJĘ będą musieli ZAPRZEĆ SIĘ SWEJ FAŁSZYWEJ MĄDROŚCI, TYTUŁÓW i HONORÓW swego fałszywego 'DZIEŁA" życia . I tylko wtedy mogą ODZYSKAĆ SZACUNEK i ZADOŚĆ CZYNIĆ BOGU i ludziom.
iskierka
Nikt poza Wami - PCh nie przekazywał informacji z tego sabatu amazońskiego w Watykanie. To my obserwatorzy DZIĘKUJEMY Redaktorom PCh. W kwesti pytania: Co dalej ? Wszystko w rękach Pana Boga - może ulituje sie nad nami jeśli weźmiemy przykład z mieszkańców Niniwy.> "Wory pokutne i proch na głowę" !. Prof.S.Grygiel w "Warto rozmawiać" konkludował - Pan Bóg NIE POZWOLI się obrażać i da stosowną odpowiedź - karę. Inni pobożni i POSŁUSZNI De-formatorom księża zalecają ciągłą modlitwę wiernym aby za dużo nie myśleli i nie zadawania drażliwych pytań o II S.W., synod amazoński , ZMIANY W NAUCZANIU. Jakby co to wszyscy są USPRAWIEDLIWIENI. Wierni bo NIE WIEDZIELI a Proboszczowie / Pasterze bo byli POSŁUSZNI i POKORNIE wykonywali polecenia z Watykanu BUDUJĄC NOWY OTWARTY NA RÓŻNORODNOŚĆ religii i kultur ekumeniczny kościół New Age.
Second
Parę lat temu zastanawiałem się dlaczego w Piśmie Świętym jest napisane, że "tchórze nie odziedzicza Królestwa Niebieskiego". Teraz jest to bardziej zrozumiałe.