Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 19 LIPCA
Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
Św. Symmacha, papieża
Św. Jana Plessingtona
Imieniny obchodzą:
Marcin, Wincenty, Wodzisław
 

Sytuacja Asii Bibi to nie przypadek. Co czeka Zachód wskutek islamizacji?

Data publikacji: 2018-11-08 10:00
Data aktualizacji: 2018-11-08 15:30:00
WIADOMOŚCI
fot. YouTube/ ROME REPORTS in English

Publicysta Louis Sergio Solimeo twierdzi, że przypadek Asii Bibi powinien stanowić przestrogę dla mieszkańców Zachodu. Pokazuje bowiem, co ich czeka, jeśli ich ziemie zostaną zdominowane przez muzułmanów.

 

Jak przypomina konserwatywny publicysta, Asia Bibi w czerwcu 2009 roku w pakistańskiej wiosce udała się w przerwie w pracy do studni po wodę. Lejący się z nieba żar sprawił, że musiała to uczynić. Kierując się siłą pragnienia, matka 5 dzieci zaczerpnęła wody. Wtem współpracujące z nią muzułmanki zaczęły oskarżać ją o spowodowanie zanieczyszczenia studni.

 

Doszło do sporu dotyczącego religii, podczas którego Bibi powiedziała, że Pan Jezus umarł za ludzi i zapytała, co takiego dla ludzi uczynił Mahomet. „Bluźnierstwo!!!” – wrzasnęły muzułmanki. Sprawa trafiła do sądu, a ten w 2010 roku na mocy prawa o bluźnierstwie skazał ją na śmierć. W jej obronie stanęło jednak 2 muzułmanów: gubernator regionu Punjab Salmaan Taseer i minister do spraw mniejszości Shahbaz Bhatti. Obydwaj zostali z tego powodu zamordowani przez fanatyków.

 

Wykonanie wyroku zostało jednak zawieszone wskutek międzynarodowego nagłośnienia sprawy. Po wielu zawirowaniach 31 października 2018 roku Sąd Najwyższy uniewinnił chrześcijankę. Jednak grupy fundamentalistów islamskich ogłosiły, że i tak zabiją Asię Bibi. Jej los stoi więc pod znakiem zapytania. 

 

Jak zauważa Solimeo, problemy pakistańskiej chrześcijanki to nie tylko kwestia odległego kraju. Jej sytuacja powinna pomóc mieszkańcom Zachodu w uświadomieniu sobie, co ich czeka, jeśli ich kraje zdominuje islam. Publicysta zauważa, że w Europie jesteśmy świadkami rosnącej akceptacji dla szariatu i działalności islamskiej policji. Muzułmanie w Europie tworzą więc system prawa religijnego jako równoległy wobec cywilnego prawa poszczególnych krajów. Jest on oczywiście nielegalny, lecz mimo to funkcjonuje. Publicysta nawołuje, by ten dramatyczny epizod posłużył jako ostrzeżenie przed islamem, gdzie każdy aspekt życia ma charakter religijny.

 

Louis Serio Solimeo cytuje także modlitwę ułożoną przez Asię Bibi podczas Wielkiego Tygodnia w 2016 roku: „Zmartwychwstały Panie, pozwól Swej córce Asii powstać ponownie wraz z Tobą. Zerwij moje łańcuchy, uczyń me serce wolnym i pozwól wznieść się ponad zapory i bądź przy mej duszy, aby była bliska ludzi mi drogich i aby pozostała zawsze przy Tobie. Nie opuszczaj mnie w dniu próby, nie pozbawiaj mnie Swej obecności.

 

Ty, co cierpiałeś tortury i krzyż, ulżyj mojemu cierpieniu. Utrzymaj mnie przy Tobie, Panie Jezu. W dniu Twego zmartwychwstania Jezu pragnę modlić się za moich wrogów, za wszystkich, co mnie zranili. Modlę się do Ciebie za nich i błagam Cię, byś wybaczył im każde zło, jakie uczynili. Proszę cię Panie o usunięcie każdej przeszkody, abym otrzymała dobry dar wolności. Proszę o ochronę mej rodziny i mnie”.  

 

Warto pamiętać o tej modlitwie przy kierowanych do Nieba prośbach. Warto też podpisać petycję o udzielenie chrześcijańskiej matce 5 dzieci azylu w Polsce.

 

Źródło: tfp.org

mjend

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
hm
historia kołem się toczy
Nick
Zamienic kilka slow z Pania Asi Bibi spogladajac jej w oczy to zaszczyt.