Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 SIERPNIA
Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
Św. Bartłomieja Apostoła
Św. Emilii de Vialar
Imieniny obchodzą:
Albert, Bartosz, Jerzy
 

Szef MON o zwiększeniu obecności amerykańskich wojsk w Polsce i wizycie Donalda Trumpa

Data publikacji: 2019-08-14 12:00
Data aktualizacji: 2019-08-14 12:54:00
WIADOMOŚCI
Mariusz Błaszczak. FOT.Michal Dyjuk/FORUM

Minister Obrony Narodowej w środę na antenie programu I Polskiego Radia potwierdził, że Amerykanie zwiększą swą obecność wojskową w Polsce. Podkreślił, że chodzi tu o stałe bazy. Zapowiedział też przemówienie Donalda Trumpa do żołnierzy podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce.

 

Mariusz Błaszczak stwierdził, że amerykańscy żołnierze stacjonować będą w 6 miejscach na terenie Rzeczypospolitej. W programie „Sygnały Dnia” powiedział również, że z deklaracji podpisanej przez prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych wynika, iż trwale w Polsce przebywać będzie 4,5 tysiąca żołnierzy USA To o co najmniej 1 tysiąc więcej niż do tej pory. Chodzi tu o pobyt wojska Stanów Zjednoczonych na stałe.

 

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że Donald Trump złoży w Polsce wizytę na przełomie sierpnia i września. Wizyta amerykańskiej głowy państwa potrwa od 31 sierpnia wieczorem do 2 września. Wówczas też wystąpi w jednym z miejsc, gdzie znajdują się amerykańscy żołnierze.

Decyzję o stałej obecności amerykańskich wojsk w Polsce minister określił jako sukces osiągnięty zarówno dzięki niemu, jak i wsparciu ambasador Georgetty Mosbacher. Odmówił natomiast stwierdzenia czy Amerykanie dokonają relokacji swych wojsk z Niemiec.

 

Stała obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce to jeden z priorytetów rządu PiS. Jego celem wydaje się być ochrona przed ewentualnym zagrożeniem ze strony Federacji Rosyjskiej. Budowę w Polsce „Fort Trump” postulował też prezydent Andrzej Duda.

 

Źródła: wpolityce.pl / pch24.pl

mjend

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jurek
PiS to socjaliści, a rząd M. Morawieckiego jest pełen masonów -vide: S. Krajski- i szabesgojów -vide: S. Michalkiewicz-. Tak więc prawico-podobny PiS ma złamać katolicki - kręgosłup Polaków. Iście szatański plan. +++ "Pod Twoją obronę uciekamy sie święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza- ..."
yt
Realizacja roszczeń coraz bliżej - Grzegorz Braun
ont
Donald Trump przepowiedział ostatnio Andrzejowi Dudzie "nadchodzące wspaniałe stosunki z Rosją". Czy to jest wstęp czy zasadzka?
który raz?
Grzegorz Braun od lat mówił o roszczeniach żydowskich. PO zrobiło z niego faszystę, PiS zrobił z niego ruskiego agenta. Wymiar sprawiedliwości, prokuratorzy przyznali rację broniącemu się Braunowi ale nie ścigają oszczerców ani z PO ani z PiS. Bo na scenie politycznej ma zostać tylko bandycka parka POPiS jak w USA. Wtedy zniszczą Polskę do końca. I znów Polak będzie mądry po szkodzie. Wojska USA mają bronić totalitarnego tęczowego systemu i duopolu POPIS. W prowokowaniu Rosji najlepszy jest chwilowo schowany Macierewicz.
pp
Na terenie Syrii dziki zachód Europy, USA, Izrael i Rosja urządzili sobie ćwiczebny poligon do testowania nowych broni i taktyk. Opinię publiczną poinformował o tym pewien Izraelczyk, a jego wyznania przetłumaczył i zamieścił również portal PCh24. Niestety nie potrafię znaleźć linku. Syryjczycy ginęli "na przedpolach" i "na rozgrzewkę" przed pełnoskalową wojną z Chinami. To samo jest zaplanowane tutaj, potrzeba jedynie obecności amerykańskich wojsk i pretekstu. Polacy mają być mięsem armatnim, partyzantami do wymordowania.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY