Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 05 GRUDNIA
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
Św. Saby Jerozolimskiego
Bł. Filipa Rinaldiego
Imieniny obchodzą:
Krystyna, Sabina
 

Szef MON o zwiększeniu obecności amerykańskich wojsk w Polsce i wizycie Donalda Trumpa

Data publikacji: 2019-08-14 12:00
Data aktualizacji: 2019-08-14 12:54:00
WIADOMOŚCI
Mariusz Błaszczak. FOT.Michal Dyjuk/FORUM

Minister Obrony Narodowej w środę na antenie programu I Polskiego Radia potwierdził, że Amerykanie zwiększą swą obecność wojskową w Polsce. Podkreślił, że chodzi tu o stałe bazy. Zapowiedział też przemówienie Donalda Trumpa do żołnierzy podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce.

 

Mariusz Błaszczak stwierdził, że amerykańscy żołnierze stacjonować będą w 6 miejscach na terenie Rzeczypospolitej. W programie „Sygnały Dnia” powiedział również, że z deklaracji podpisanej przez prezydentów Polski i Stanów Zjednoczonych wynika, iż trwale w Polsce przebywać będzie 4,5 tysiąca żołnierzy USA To o co najmniej 1 tysiąc więcej niż do tej pory. Chodzi tu o pobyt wojska Stanów Zjednoczonych na stałe.

 

Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak powiedział, że Donald Trump złoży w Polsce wizytę na przełomie sierpnia i września. Wizyta amerykańskiej głowy państwa potrwa od 31 sierpnia wieczorem do 2 września. Wówczas też wystąpi w jednym z miejsc, gdzie znajdują się amerykańscy żołnierze.

Decyzję o stałej obecności amerykańskich wojsk w Polsce minister określił jako sukces osiągnięty zarówno dzięki niemu, jak i wsparciu ambasador Georgetty Mosbacher. Odmówił natomiast stwierdzenia czy Amerykanie dokonają relokacji swych wojsk z Niemiec.

 

Stała obecność żołnierzy amerykańskich w Polsce to jeden z priorytetów rządu PiS. Jego celem wydaje się być ochrona przed ewentualnym zagrożeniem ze strony Federacji Rosyjskiej. Budowę w Polsce „Fort Trump” postulował też prezydent Andrzej Duda.

 

Źródła: wpolityce.pl / pch24.pl

mjend

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Jurek
PiS to socjaliści, a rząd M. Morawieckiego jest pełen masonów -vide: S. Krajski- i szabesgojów -vide: S. Michalkiewicz-. Tak więc prawico-podobny PiS ma złamać katolicki - kręgosłup Polaków. Iście szatański plan. +++ "Pod Twoją obronę uciekamy sie święta Boża Rodzicielko -Matko i Królowo nasza- ..."
yt
Realizacja roszczeń coraz bliżej - Grzegorz Braun
ont
Donald Trump przepowiedział ostatnio Andrzejowi Dudzie "nadchodzące wspaniałe stosunki z Rosją". Czy to jest wstęp czy zasadzka?
który raz?
Grzegorz Braun od lat mówił o roszczeniach żydowskich. PO zrobiło z niego faszystę, PiS zrobił z niego ruskiego agenta. Wymiar sprawiedliwości, prokuratorzy przyznali rację broniącemu się Braunowi ale nie ścigają oszczerców ani z PO ani z PiS. Bo na scenie politycznej ma zostać tylko bandycka parka POPiS jak w USA. Wtedy zniszczą Polskę do końca. I znów Polak będzie mądry po szkodzie. Wojska USA mają bronić totalitarnego tęczowego systemu i duopolu POPIS. W prowokowaniu Rosji najlepszy jest chwilowo schowany Macierewicz.
pp
Na terenie Syrii dziki zachód Europy, USA, Izrael i Rosja urządzili sobie ćwiczebny poligon do testowania nowych broni i taktyk. Opinię publiczną poinformował o tym pewien Izraelczyk, a jego wyznania przetłumaczył i zamieścił również portal PCh24. Niestety nie potrafię znaleźć linku. Syryjczycy ginęli "na przedpolach" i "na rozgrzewkę" przed pełnoskalową wojną z Chinami. To samo jest zaplanowane tutaj, potrzeba jedynie obecności amerykańskich wojsk i pretekstu. Polacy mają być mięsem armatnim, partyzantami do wymordowania.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY