Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 
wyszukiwarka
 
 

Szef rządu rozmawiał z wiceprezydentem USA. Pence przyjedzie do Polski

Data publikacji: 2018-01-12 22:00
Data aktualizacji: 2018-01-12 22:22:00
WIADOMOŚCI
Mike Pence, fot. REUTERS/Mandel Ngan/Pool

Premier Mateusz Morawiecki oraz wiceprezydent USA Mike Pence przeprowadzili pierwszą, wspólną rozmowę telefoniczną. KPRM informuje, że obaj politycy poruszyli kwestie związane z obronnością, współpracą wojskową, bezpieczeństwem energetycznym, a także współpracą gospodarczą. Wiceprezydent Pence przyjął także zaproszenie do Polski.

 

Podczas rozmowy telefonicznej, premier Mateusz Morawiecki podkreślał, że dla Polski kluczowe jest bezpieczeństwo, zarówno to na poziomie obronnym, jak również bezpieczeństwo energetyczne. „Z zadowoleniem przyjmujemy amerykańskie wsparcie dla dywersyfikacji źródeł energii m.in. dostaw gazu z USA do Polski, w tym poparcie dla projektu Baltic Pipe. Jest to tym bardziej istotne, ponieważ sektor infrastrukturalny, energetyczny, transportowy oraz IT są ważnym obszarem współpracy w kontekście Inicjatywy Trójmorza” – czytamy w komentarzu szefa rządu, zamieszczonym w serwisie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

 

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił również, że amerykańska obecność militarna w regionie jest bardzo ważna dla bezpieczeństwa Europy i pokazuje transatlantycką jedność. Wskazywał na silne więzi łączące oba kraje. Wyraził także nadzieję na utrzymanie dynamicznych kontaktów na najwyższym politycznym poziomie.

 

Wiceprezydent USA i premier Mateusz Morawiecki umówili się na wspólne rozmowy w Waszyngtonie. Wiadomo, że w najbliższym czasie zostaną ustalone szczegóły dotyczące spotkania. Jednocześnie wiceprezydent Mike Pence przyjął zaproszenie przyjazdu do Polski.

 

Podczas rozmowy telefonicznej, wiceprezydent Stanów Zjednoczonych przekazał premierowi Morawieckiemu gratulacje związane z objęciem przez niego obowiązków szefa polskiego rządu. Przekazał także życzenia w związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

 

 

Źródło: premier.gov.pl

WMa

 

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
wwm
"KPRM informuje, że obaj politycy poruszyli kwestie związane z obronnością, współpracą wojskową, bezpieczeństwem energetycznym, a także współpracą gospodarczą". A ustawa "Justice for Uncompensated Survivors Today"? Pan Morawiecki bał się o to zapytać? A może o tym też rozmawiał, ale "KPRM" nie uważa za stosowne, żeby głupich polskich gojów o tym fakcie poinformować?
Huberr
Nie ma wyjścia. Trzeba się przyjazdnic z USA.
A
A roszczenia żydowskie?
aaa
A o roszczeniach żydowskich rozmawiali? Nie? Przecież ta współpraca z USA musi mieć jakąś cenę. W związku z tą cenę może lepiej samemu stawić czoła ustawie 1066 i bez pomocy USA przeciwstawić się niemieckim wpływom? 60mld USD to duża kwota jak na płatną protekcję.
eua19
Bardzo dobra wiadomość.