Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 17 LUTY
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
Św. Siedmiu Założycieli Zakonu Serwitów NMP
Imieniny obchodzą:
Aleksy, Zbigniew
 

Szwedzki „uczony”: jedzenie ludzkiego mięsa uratuje Ziemię przed „zmianami klimatu”

Data publikacji: 2019-09-12 06:02
Data aktualizacji: 2019-09-11 13:29:00
WIADOMOŚCI
fot. publicdomainpictures.net

Prof. Magnus Söderlund zasugerował podczas konferencji na temat żywienia połączonej z targami żywności, że konieczne może być zwrócenie się ku kanibalizmowi i zjadanie ludzkiego mięsa, aby uratować planetę przed zmianami klimatycznymi.

 

Słowa te padły podczas dwudniowej konferencji na temat żywnościowej przyszłości – Gastro Summit – w Sztokholmie, która odbywała się w dniach od 3 do 4 września i była reklamowana jako „nowy szczyt gastronomiczny z naciskiem na zrównoważony rozwój, innowacje i zdrowie”. To „dynamiczna platforma do prezentacji i dyskusji na temat trendów, ruchów i zmian społecznych, które wpłyną na branżę HoReCa” – czytamy na stronie organizatora.

 

W przemówieniu zatytułowanym: „Czy możesz sobie wyobrazić jedzenie ludzkiego ciała?”, behawiorysta i specjalista od marketingu z „Handelshögskolan” opowiada się za przełamaniem pradawnych tabu przeciwko bezczeszczeniu zwłok człowieka i za jedzeniem ludzkiego mięsa.

 

Söderlund oskarżył „konserwatystów”, którzy wzbraniają się przed zjadaniem zmarłych krewnych, że nie chcą ratować planety. Tłumaczył, że przekonanie ludzi do kanibalizmu będzie wymagało czasu, ale już można ten „pomysł” stopniowo „sprzedawać”, najpierw przekonując ludzi do skosztowania ludzkich zwłok. Mówił o „degustacji” ludzkiego mięsa.

 

Szwedzki uczony pytał: - Czy jesteśmy ludźmi zbyt samolubnymi, aby żyć w sposób zrównoważony?

 

Konferencja Gastro Summit reklamowała się jako miejsce, w którym zadawane są pytania:  „Czy kanibalizm jest sposobem na zrównoważony rozwój żywności w przyszłości? Czy pokolenie Z ma odpowiedzi na nasze wyzwania żywieniowe? Czy można skłonić konsumentów do podjęcia właściwych decyzji? Podczas GastroSummit otrzymasz odpowiedzi na te pytania, a także zapoznasz się z najnowszymi odkryciami naukowymi i poznasz wiodących ekspertów” – czytamy.

 

W swoim wystąpieniu Söderlund pytał publiczność, ile osób byłoby otwartych na „pomysł” zjadania ludzkiego mięsa. Ocenił później, że 8 procent uczestników jego prelekcji stwierdziło, iż byłoby otwartych na taką „próbę”. Zapytany, czy sam żywiłby się ludzkim mięsem, przyznał, że przynajmniej jest otwarty, by go skosztować.  

 

Profesor Magnus Soderlund kieruje Centrum Marketingu w Stockholm School of Economics. Swoją kontrowersyjną propozycję przedstawił nie tylko podczas szczytu w Sztokholmie, ale także w szwedzkiej telewizji TV4, argumentując, że jedzenie ludzkiego mięsa może być „zrównoważoną alternatywą dla mięsa lub nabiału”.

 

Tłumaczył, że ma na myśli ciało ludzi, którzy już nie żyją. Nie opowiada się za zabijaniem nawzajem. W rozmowie ze szwedzką prezenterką zaznaczył, że ludzi można „oszukać”, by podjęli właściwą decyzję, otwierając się na „degustację” ludzkiego mięsa.

 

Źródło: climatedopote.com, voiceofeurope.com, theweek.co.uk

AS

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Az1
Uczony lewak o chorobie kuru nie slyszal
Gość
Szwecja to wylęgarnia wszelkich patologii społecznych.Chyba tam po raz pierwszy rozpoczęto eksperymenty eugeniczne, mamy teraz multi kulti,lgbt,socjalizm.Być może dlatego ,że Szwedzi kierują się wyłącznie rozumem.Tylko to co jest pożyteczne w sensie ewolucyjnym ma dla nich wartość.Brrrr.
Janusz
Podobne pomysły były sugerowane w "Protokołach Mędrców Syjonu" w końcu 19 wieku, a następnie w "Raporcie z Iron Mountain" w latach 60-tych XX wieku. Były jednak bardzo zakamuflowane i mało kto przypuszczał, że sprawy potoczą się tak daleko i tak szybko. To jeden z wielu pomysłów powstałych pod wpływem idei depopulacji planety. Obok eutanazji, propagandy homoseksualizmu, aborcji. Elity bogatych bankierów i ich podwładni np. w ONZ od dawna uważają, że ziemia jest przeludniona i trzeba większość ludzi usunąć. Niektórzy głośno mówią, że przeludnienie jest 1000-krotne, czyli nie powinno żyć więcej niż 7 milionów ludzi zamiast 7 miliardów. Inni, że i 1 miliard by się zmieścił. ONZ uznało, że rozsądną ilością jest pół miliarda ludzi na Ziemi. Czyli 6,5 miliarda do piachu. Albo do garnka...
Nick
To jest właśnie "lewactwo" w czystej postaci!Chore, obłąkańcze i utopijne idee,wymyślane na siłę,żeby czymś się różnic od normalnych ludzi! Proponuję panu profesorowi żeby wreszcie przestał oddychać i wydalać tę okropną trucizne-dwutlenek węgla! Potem inni obłąkańcy mogą go zeżreć,a potem ...!
aaa
A co na to weganie? No chyba, że ludzi można jeść, ale zwierząt już nie. Z drugiej strony to, że lewica deklaruje coraz większe głupstwa, jest następstwem działania prawa Dunsa-Szkota. Każda błędna doktryna może wyprodukować dowolny słowotok. Uwaga! Podobnie może stać się z rozmiękczaną doktryną katolicką lub "katolicką", jak kto woli.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY