Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PIĄTEK 18 WRZEŚNIA
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Św. Stanisława Kostki
Św. Józefa z Kupertynu
Imieniny obchodzą:
Stanisław, Irena, Stefania, Józef
 

Tłumaczenie przez kluczenie. MSW Białorusi twierdzi, że nie pozbawiono abp. Kondrusiewicza obywatelstwa

Data publikacji: 2020-09-15 15:00
Data aktualizacji: 2020-09-15 16:22:00
WIADOMOŚCI
Fotograf: Jean-Paul Pelissier, Archiwum: Reuters / FORUM

„Paszport abp. Tadeusza Kondrusiewicza został uznany za nieważny w związku z weryfikacją jego białoruskiego obywatelstwa, ale nie został on pozbawiony obywatelstwa białoruskiego”, poinformował szef Departamentu Obywatelstwa i Migracji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Białorusi Aleksiej Begun.

 

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Białorusi oświadczyło, że paszport metropolity mińsko-mohylowskiego został unieważniony „w celu uniknięcia jego nieuzasadnionego użycia”, ponadto sprawdzane były raporty dotyczące jego obcego obywatelstwa.

 

Stolica Apostolska interweniowała w sprawie przewodniczącego Konferencji Biskupów Katolickich Białorusi, któremu władze odmówiły powrotu do ojczyzny, a jego paszport został cofnięty – potwierdził sekretarz stanu kard. Pietro Parolin 14 września. Najbliższy współpracownik Ojca Świętego dodał, że istotne znacznie dla rozwiązywania tej sprawy miała również wizyta w Mińsku sekretarza ds. stosunków Stolicy Apostolskiej z Państwami abp. Paula Gallaghera.

 

31 sierpnia władze uniemożliwiły metropolicie mińsko-mohylowskiemu powrót z podróży służbowej do Polski. Abp Kondrusiewicz urodził się na Białorusi i posiada białoruskie obywatelstwo.

 

KAI

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
ena
Monopol na lżenie ma aha i inne jego odsłony.
Aha
@murem Twój "prawowity" władca morduje i przytrzymuje bezprawnie tysiące ludzi. A teraz prosi obce wojska by ratowaly jego skórę. Bóg osądzi kto jest dobrym katolikiem, a Ty nie będziesz mnie lżył
pytom
a jak tam biesatromaszewskievision?
Murem
@Aha Nie Ty, protestancie, będziesz mówił katolikom jak mają działać i co mają myśleć. Katolik ma obowiązek kierować się sprawiedliwością wg pouczeń Chrystusa, który wziąwszy monetę zapytał czyja podobizna jest na niej wybita. Okazało się, że moneta jest własnością cesarza rzymskiego, który nakazał wybić na niej swoją twarz. Podobnie banknot, którym się POSŁUGUJESZ, nie jest Twoją własnością, bo gdyby był, sam mógłbyś określić jego wartość i umieścić na nim własną twarz. Analogicznie paszport, którym się POSŁUGUJESZ, nie należy do Ciebie, bo nie Ty sam wypisujesz o sobie świadectwo kim jesteś oraz nie Ty sam wydajesz sobie pozwolenie na przekraczanie granic. Katolik myśli rozsądnie i działa roztropnie. Jego Ekscelencja Ks. Arcybiskup, w czasie perturbacji wywołanych zorganizowanym atakiem na prawowitego władcę Białorusi, opuścił swoją diecezję i udał się na terytorium kraju oskarżanego przez Białoruś o współudział w wywołaniu buntu społecznego.
Aha
Klapki opadły. Mam nadzieję, że redakcja i komentujący wreszcie przestaną bronić dyktatora i tej post-sowieckiej dyktatury