Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 24 PAŹDZIERNIKA
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Św. Antoniego Marii Clareta
Bł. Jana Balickiego
Imieniny obchodzą:
Antoni, Rafał, Marcin
 

To ci dopiero „postęp”! Francuscy lekarze „dbają” o humanitarną śmierć Vincenta Lamberta

Data publikacji: 2019-07-05 07:02
Data aktualizacji: 2019-07-05 07:27:00
WIADOMOŚCI

Francuski dziennik „La Croix” po konsultacjach z lekarzami szczegółowo opisał jak umiera Vincent Lambert, któremu zaprzestano podawania pożywienia i wody.

 

Procedura polegająca nazywana „zaprzestaniem podawania pacjentowi pożywienia i wody”, to bardziej humanitarna nazwa śmierci głodowej, na którą w wielu postępowych krajach są skazywani decyzjami sądów pacjenci, którym lekarze nie mogą (nie chcą?) pomóc. Wobec Vincenta Lamberta została ona zastosowana w miniony wtorek.

 

Według lekarzy 42-letni mężczyzna po wypadku na motorze znajduje się w stanie „minimalnej świadomości”. Na wniosek żony i lekarzy, wbrew prośbom rodziców, którzy chcieli go przenieść do ośrodka opieki, francuski wymiar sprawiedliwości wydał zgodę na jego uśmiercenie.

 

We wtorek Lambert został całkowicie odcięty od pożywienia i wody. Zapewniona ma mu być jednak zwyczajna opieka lekarska i terapia paliatywna. Lekarz nie może przeciwstawiać się śmierci, ale jego priorytetem jest „uśmierzenie fizycznego i psychicznego cierpienia pacjenta”. W sposób szczególny ma się zatroszczyć o usta umierającego, aby nie czuł pragnienia. „Poczucie głodu powinno zaniknąć po kilku godzinach. Pozbawiony pożywienia organizm będzie czerpał energię ze swych rezerw, prowadząc do radykalnego wychudzenia, co często jest szokiem dla najbliższych”, opisuje francuska gazeta.

 

„Pacjent powinien umrzeć z pragnienia po kilku dniach od rozpoczęcia procedury. Pojawi się bowiem niewydolność nerek, która spowoduje zatrzymanie pracy istotnych dla życia organów, w tym serca. Aby mieć stuprocentową pewność, że Vincent Lambert nie cierpi, są mu podawane środki przeciwbólowe”, podsumowuje „La Croix”.

 

To dopiero „obrona praw człowieka”…

 

KAI

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Bolek
Sprawa jest prosta. Jeśli ci "lekarze" sami twierdzą, że Vincent coś czuje, to są de facto zwykłymi zbrodniarzami, niczym nie różniącymi się od Niemców czasu II wojny światowej. Są mordercami Vincenta Lamberta. Bo uporczywa terapia w założeniu dotyczy człowieka, który już umarł i nie ma możliwości go przywrócić do życia. ALe jak można potraktować żywego i CZUJĄCEGO człowieka, jako nieżywego? Toż to jest po prostu MORDERSTWO. I to w obliczu tzw. "prawa".
Marcin
Kolego, przeczytałeś? wyraziłeś oburzenie? A czy się pomodliłeś za Vinceta lub za Francję? Zmów przynajmniej Zdrowaś Mario.
ZBIGNIEW
PISZECIE O KATOLIKACH FRANCUSKICCH ICH MILCZENIU A CZYM POLACY MOGA ZAIMPONOWAC W WARSZAWIE W SZPITALU USMIERCONO CHLOPCZYKA I TO POD OSLONA POLICJI BO LEKARZE SIE JESZCZE BALI MITU POLAKA OBRONCY BOGA OBRONCY ZYCIA MILCZAL TEZ WARSZAWSKI KOSCIOL A TE BEZKARNE HORDY SODOMITOW POD OSLONA POLICJI GDZIENAWET MALY PRZEJAW SPRZECIWU JEST NATYCHMIAST NEUTRALIZOWANY JAK SOBIE PRZYPPMNE POBOZNOSC PREZDENTA I RZADZAACYCH GDY SZLI DO WYBOROW TO PRZYPOMINA MI SIE MIT WALENSY Z MATKA BOSKA W KLAPIE MARYNARKI
aaa
Po co te środki przeciwbólowe? Skoro "on już umarł", to nie będzie "nic czuł", prawda? Ja jestem za tym, aby NIE PODAWAĆ tych środków. Niech świat obejrzy, jak wije się z cierpienia osoba, która wciąż żyje. Powinien być absolutny zakaz podawania środków przeciwbólowych osobom "uznanym za zmarłe".
wrona
bede cie kopac az umrzesz ale znaj litosc pana, bede ci aplikowac co jakis czas morfine abys mniej cierpial. co to w ogole jest za konstrukcja dzialania, sprzecznosc i jakas kpina z rozumu. udawaj ze jestes dobry ale niszcz i zabijaj jakby nigdy nic, to chyba miesci sie w elementarzu diabla.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY