Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 15 PAŹDZIERNIKA
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Św. Teresy z Avila, Doktora Kościoła
Św. Aurelii, pustelnicy
Imieniny obchodzą:
Teresa, Jadwiga, Eustachy, Tekla
 

To już się dzieje! Szkocki nauczyciel strofuje ucznia uważającego że są tylko dwie płcie [VIDEO]

Data publikacji: 2019-06-20 10:00
Data aktualizacji: 2019-06-20 10:50:00
WIADOMOŚCI
fot. YouTube / Archbishop Cranmer

Do sieci przedostało się nagranie, podczas którego jeden z nauczycieli strofuje ucznia za wyrażenie opinii, że są tylko dwie płcie. „Miałeś okazję by siedzieć cicho” – tłumaczy zasłaniając się statusem szkoły. Cała sytuacja miała miejsce w Szkocji.

 

Usunięty z lekcji uczeń nagrał ukrytą kamerą swoją dyskusję z nauczycielem. Uczeń o nazwisku Murray został usunięty z klasy za wyrażenie opinii, że istnieją tylko dwie płcie. Nauczyciel podczas prywatnej rozmowy poucza podopiecznego o konieczności wyrażania „inkluzywnych” opinii oraz uważa, że twierdzenia sprzeczne ze statusem szkoły powinien zachować dla siebie.

 

- Dlaczego wyrzuciłeś mnie z lekcji? To nie jest zbyt inkluzywne z twojej strony – zaczął uczeń.

- Przepraszam, ale to wyrażenie twojej opinii nie było inkluzywne – odparł nauczyciel.

 

- Są więcej niż dwie płcie (…) to moja opinia, która jest akceptowalna w tej szkole i myślę, że twoja opinia sugerująca że nie ma nic więcej niż kobieta i mężczyzna nie jest inkluzywna – tłumaczył.

 

Następnie zaczął tłumaczyć uczniowi, że drążąc temat działał na swoją niekorzyść. – Miałeś okazję siedzieć cicho. Otrzymałeś wyraźną szansę by nie kontynuować tego tematu, z czego jednak nie skorzystałeś.

 

- Tak, ponieważ uważam to za głupie – odparł uczeń.

 

Następnie nauczyciel wyjaśnił, że podobne opinie uczeń może wygłaszać w domu a nie w szkole gdzie obowiązuje odpowiedni status. Na stwierdzenie, że takie podejście jest „nienaukowe”, nauczyciel odparł, że nie „nie wszystkie zasady oparte są na nauce”.

 

Jeżeli ktoś uważa, że seksedukacja i ideologia gender zostanie wprowadzona do szkół jako „alternatywa” bez szkody dla tradycyjnych wartości, to bardzo prawdopodobne że jest w błędzie. Przykład nauczyciela ze Szkocji dobitnie wskazuje, że zgubna ideologia ma charakter totalny, a wyrażanie poglądów sprzecznych z jej założeniami spotka się z ostracyzmem i wyciszeniem.  

 

 

Źródło: lifesitenews.com / YouTube

PR

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Gość
W szkole w UK uczeń i rodzice mieliby ogromne kłopoty jakby uczeń wyjął na lekcji Pismo Święte i przeczytał ustęp z księgi kapłańskiej o obrzydliwości jaką w oczach Boga jest obcowanie seksualne dwóch mężczyzn. Wiem to od nauczycielek. Niestety ich system poczynił już takie spustoszenie, że ludzie uznający siebie za oddanych katolików jednocześnie wierzą i wyznają gender.
Bożena
Szok...świat zwariował KTO JEST w stanie to zatrzymać
kid
@trooper - Tak, z tym jednak, że nauczyciel niczego nie musi naukowo udowadniać, ponieważ jedyne, co robi, to nawołuje do posłuszeństwa statutowi szkoły. Nie wyraża swojej opinii, nie dyskutuje z uczniem odnośnie faktów. Nie prosi nawet ucznia o zmianę poglądów! Nakazuje mu jedynie zostawić je w domu. Ten nauczyciel to nie bojówka LGBT, tylko urzędnik wypełniający obowiązki wynikające z jego umowy o pracę. Prawda jest dla niego subiektywna i tak naprawdę niewiele go obchodzi. Wydaje się również, że prywatnie jest sceptyczny co do istnienia 33 płci jak można ponoć wybrać sobie na fejsbuku, ale wierzy w posłuszeństwo statutowi szkoły i okazywanie sobie wzajemnego szacunku. Proszę zauważyć, że nauczyciel ani razu nie obraził ucznia, a przecież mógł. Strofuje go, jest zniecierpliwiony, ale nie obraża. Jak wspomniał @matematyk w komentarzu poniżej, u nas nie wolno było kiedyś powiedzieć prawdy o Katyniu, no w dziś w UK... Ot, szkoła óczy!
trooper
@kid Czyli dobrze piszę, że w szkole wtłaczane są schematy typu "Słowacki wielkim poetą był" i zamknąć mordy, siedzieć cicho , bo taka jest polityka szkoły? A nauczyciel nie umie udowodnić, że jest więcej niż 2 płcie.
kid
@matematyk: W mojej ocenie sytuacji, obędzie się bez żadnych poważniejszych konsekwencji. Brytyjczycy nie lubią konfrontacji, - i za KONFRONTACJĘ tak naprawdę strofowany jest uczeń. Znamienne, że uczeń jest czarnoskóry łatwo poznać po akcencie, doborze słownictwa, i właśnie otwartym wyrażeniu sprzeciwu - gdyby takiego czynu dopuścił się Anglik, byłaby to więcej niż rewolucja. W rzeczy samej, widać wyraźnie, że nauczyciel ma jakąś relację z uczniem i nie chce go karać - jest bardziej zniecierpliwiony niż rozzłoszczony. To jest placówka publiczna, należy dostosować się do jej subiektywnie ustalonych zasad. Uczeń jest niepełnoletni, ma więc pewne prawo do błędu - nauczyciel zdyscyplinował go, to wystarczy. Tak byłoby normalnie, lecz po tym, jak sprawa stała się głośna - nie wiadomo, jak będzie! Uczeń na pewno może być ukarany za nagrywanie, może list do rodziców - to rodzice mają największą szansę na karę! Ponownie, takie niuanse rozumieją tylko mieszkańcy UK, gdzie przebywam
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY