Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 20 MAJA
Św. Bernardyna ze Sieny
Św. Bernardyna ze Sieny

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bazyli
 

To On rządzi światem, choć świat Go odrzuca. A Polska?

Data publikacji: 2018-11-25 07:09
Data aktualizacji: 2018-11-26 11:26:00

Czy Polska przyjęła Chrystusa za swego króla? Czy on chce rządzić światem, a więc i Polską? Kto w ogóle powiedział, że On rzeczywiście jest Królem? Czy Kościół postrzega dziś królowanie Chrystusa na każdej płaszczyźnie tak jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu? – na te pytania, w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, odpowiada Krystian Kratiuk w programie Ja Katolik. Niech żyje Chrystus Król!

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
G
Kr?luj nam Chryste zawsze i wszędzie!!!
iskierka
Bardzo ważne pytanie :Czy Kościół postrzega dziś królowanie Chrystusa na każdej płaszczyźnie tak jak jeszcze kilkadziesiąt lat temu?.Odpowiedź brzmi NIE. Pan Jezus został zdetronizowany. Obecnie wmówiono nam, że jest sługą Np. modlitwa x. Dolindo ; przyjacielem - kolegą odzierając Boga z sacrum, tajemnicy Boskości, CHWAŁY WYWYŻSZENIA jako Króla, CHWAŁY i Świętości Hostii. To celowy ekumeniczny zabieg pozwalający budować Nową Globalną Wspólnotę Chrześcijan. Odwrócono porządek rzeczy. To Człowiek teraz mówi a Bóg ma słuchać . Bez słowa >PANcudów< jak M.Zieliński. Po co? Po to aby >dostawać< to co >CHCEMY< JAK W SKLEPIE. Dzisiaj upraszając sobie życie możemy załatwiać nasze potrzeby bezpośrednio przez >duchawierzyć< nie w P.Boga ale, że się TO otrzyma. To jest dopiero POTĘGA PODŚWIADOMOŚCI i MOCY ale piekielnych.
benek
Pan Janusz chyba nie doczytał Biblii do samego końca. Mamy budować Królestwo Boże już tu, na ziemi, a nie zostawiać diabłu wszystkiego do dyspozycji. Odnośnie "szatana jako władcy tego świata": Zgadza się, że tak jest napisane w Ewangelii. Sęk w tym, że my mamy dążyć do tego, aby ten stan rzeczy zakończyć. Przy końcu czasów Jezus ma przyjść ponownie i królować. Znaki końca czasu już są, a to sygnał, że rządy szatana się właśnie kończą. Intronizacja, uznanie Chrystusa za Króla jest naturalnym dążeniem do spełnienia Objawienia. Nie jest to sprzeczne z Ewangelią i nic w niej nie zmienia.
Gojpolski
Po co nam wojna Słowian? Krew chrześcijan płynęła od 2 tysiącleci niewinnie, bez oporu, tylko za słowa prawdy I służby bliźniemu na zlecenie faryzeuszy I saduceuszy I innych sług Antychrysta. Jeszcze Wam mało? Nie macie krwi niewinnych na mace? Złoty cielec da Wam wieczność w otchłani jadu nienawiści oraz żółci pogardy I krwi niewinnej I cierpień niezmierzonych wobec gojów których traktujecie gorzej od zwierząt Morze krwi niewinnych ochrzczonych na Wasze głowy I Waszych potomnych do setnego pokolenia Bóg Wszechmogący Wszechświata kocha swoje stworzenia I Swojego Syna I jego Wyznawców I dotknie Was, wyznawców złotego cielca swoim palcem już niebawem
Jan
Wymagałbym od tradycyjnego portalu zamieszczania wpisów adekwatnych do tradycyjnego kalendarza. I mam nadzieję za tym razem komentarz się ukaże
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY