Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 02 KWIETNIA
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Św. Franciszka z Pauli
Św. Marii Egipcjanki
Imieniny obchodzą:
Teodozja, Władysław
 

„To Węgry są przyszłością Europy”. Viktor Orban rzuca wyzwanie Brukseli i Waszyngtonowi

Data publikacji: 2020-02-17 08:00
Data aktualizacji: 2020-02-17 08:47:00
WIADOMOŚCI
Fot.REUTERS/Heinz-Peter Bader/FORUM

Historia dała znowu szansę ludziom z Europy Środkowej na zbudowanie nowego sojuszu w oparciu o ich własne narodowe interesy, pozwalającego nam bronić się przed zagrożeniami zarówno ze wschodu, jak i z zachodu – powiedział w niedzielę premier Węgier Viktor Orban. Jak zaznaczył „Węgry są przyszłością Europy”.

 

Premier Węgier przypomniał, że sto lat temu na Węgry wydano „wyrok śmierci”, jakim był Traktat w Trianon, na mocy którego Królestwo Węgier straciło ponad 2/3 terytorium. Jego zdaniem mimo wszystkich prób zniszczenia narodu i państwa „Węgry wciąż istnieją”. – Nie tylko żyjemy, ale także uwolniliśmy się z uścisku wrogiego pierścienia krajów – zapewnił Orban.

 

Orban podkreślił, że od 2010 roku jego rząd podejmuje działania mające na celu udowodnienie światu, że Węgry wciąż są i nie mają zamiaru być jedynie „chłopcem do bicia” w rękach największych geopolitycznych graczy świata. – Uznaliśmy, że albo znajdziemy drogę, albo stworzymy ją sobie sami – oświadczył, po czym dodał, że w grę wchodziła tylko ta druga możliwość, ponieważ „droga stworzona przez Brukselę i Waszyngton była nie do zaakceptowania”.

 

W ostatnich dziesięciu latach nauczyliśmy się też, że Europa nie znajduje się w Brukseli. My jesteśmy Europą i nie musimy zadowalać zmęczonych brukselskich elit. (...) Dawniej myśleliśmy, że Europa jest naszą przyszłością, ale dzisiaj wiemy, że to my jesteśmy przyszłością Europy – powiedział premier.

 

Węgierski przywódca poruszył również kwestię demografii. Przypomniał, że dzięki stworzonym przez jego rząd zachętom ekonomicznym dla małżeństw i dużych rodzin udało się zahamować spadek liczby ludności. Dodał jednak, że aby doszło do radykalnej zmiany w tej kwestii potrzebne są dalsze działania, ponieważ liczba ludności Węgier wciąż spada i to pomimo znacznego spadku liczby rozwodów i aborcji.

 

Viktor Orban przedstawił także założenia węgierskiego pakietu klimatycznego, zgodnie z którym m.in. z okazji narodzin każdego dziecka na Węgrzech ma być sadzone 10 drzew, co oznacza, że do 2030 roku zalesienie ma się zwiększyć do 27 proc.

 

Źródło: interia.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Teodor...
Lenn podobnie mowil o proletariuszach, ktorego ustami pil szampana.
Ewelina
Polskiemu rządowi nie po drodze z Orbanem, bo jest niewygodny. Orban w wielu sprawach wypowiada się jednoznacznie i stąd tak duże poparcie Węgrów. Nasz rząd niestety często lawiruje i kręci a to jednak przyczyna tzw tąpnięcia, co pokazał wynik w senacie. Orban ma jasno wytyczony cel i działa odważnie wg niego. Sorosowi i lewactwu spuścił szlaban, nie to co w Polsce gdzie mają miejsce prawie codziennie gorszące ekscesy i wygłaszane przez lewactwo poparcie dla wszelkiego rodzaju dewiacji oraz groźby pod adresem upatrujących w ideologii LGBT zagrożenie dla dzieci i młodzieży a także dla wolności słowa i wyznania. Orban daje sobie radę z Brukselą choć nie stara się jej przypodobać. Bruksela na przykładzie Polski daje dowody jak można z byle powodu pozbawiać krok po kroku suwerenności naszego państwa nawet wbrew traktatom. Węgry mają chyba szansę wyznaczyć nową drogę Europie. Z Włochami?
Do Rocky
Całkowita racja. Katolicy tradycyjni są przyszłością Europy i świata
Teodor...
@Jot, mieszasz czasy tyrani z ponoc demokracja, a pozatym wiezien za to, ze byl Polakiem to nie niewolnik. Niewolnik dzis spozywa kielbase, pije piwo i otoczony jest gadzetami i plazma co mu sie ledwie na scianie miesci.
Jot
Teodor..."..lepiej jest zginac niz byc niewolnikem". To giń. Powiedziałbyś to więźniom gułagów o obozów koncentracyjnych którzy przetrwali niewolę?
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY