Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 29 PAŹDZIERNIKA
Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
Św. Felicjana, męczennika
Bł. Michała Rui
Imieniny obchodzą:
Felicjan, Euzebia, Serafin, Wioletta
 

Tolerancja po szwedzku: uczniowi kazano zdjąć z szyi łańcuszek z krzyżykiem

Data publikacji: 2020-10-18 16:15
Data aktualizacji: 2020-10-18 12:50:00
WIADOMOŚCI
Zdjęcie ilustracyjne. Źródło: unsplash.com (Monica Saavedra)

W jednym ze szwedzkich liceów uczniowie wzięli udział w dorocznym, pamiątkowym zdjęciu klasowym. Zanim jednak takowe wykonano okazało się, że jeden z uczniów musi zdjąć z szyi złoty łańcuszek z krzyżykiem. Pani fotograf swoją decyzję tłumaczyła tym, że „krzyżyk na szyi ucznia może obrażać uczucia uczniów innych wyznań i ateistów”. – Szkoła nie może sobie pozwolić, by jej podopieczni mieli na sobie jakiekolwiek symbole religijne – miał usłyszeć od pani fotograf zaskoczony 15-latek.

 

Tyle teoria. Praktyka pokazał jednak, że sytuacja wygląda zgoła inaczej. Do klasy – jak ma to miejskie w każdej niemal szwedzkiej szkole – uczęszcza wiele muzułmańskich dzieci. Tak też było i w rzeczonej szkole. Jednak muzułmańskich hidżabów nie nakazano nikomu zdejmować!

 

Wydarzenie w Szwecji ostro krytykuje… Rosyjska Cerkiew Prawosławna nazywając to co się stało „pogwałceniem elementarnej wolności jednostki”.

 

Mam nadzieję, że szwedzkim chrześcijanom nie zabraknie siły i woli w walce o obronę swoich praw. Zachowanie pani fotograf po raz kolejny pokazało, jak daleko w imię pseudo poprawności może posunąć się przedstawiciel najzwyklejszej szkolnej administracji – oświadczył Wachtang Kipszidze, rzecznik prasowy Patriarchatu Moskiewskiego dodając, że sytuacja w szwedzkim liceum bardzo przypomina mu skandal, do jakiego doszło kilka lat temu, kiedy z podobną dyskryminacją spotkała się egipska Koptyjka Nadia Edeida. Chrześcijanka pracująca dla British Airways po długiej walce przed Europejskim Trybunałem  Praw Człowieka wywalczyła ostatecznie prawo noszenia symboli religijnych w miejscu pracy

 

 

Źródło www.sedmitza.ru / www.dagen.se

ChS

 

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Ryś
@ Czesław Co nie przeszkodziło, by uroczystości podczas pogrzebu J. Kuronia na warszawskich Powązkach poprzedziła Msza św. żałobna w parku Żeromskiego na Żoliborzu.
Wacław
Czesław: może nie ukazało się, bo Twój znajomy to zaślepiony polityką bajarz, który wymyślił tę historię by oczernić znienawidzonego Kuronia; a w przypadku publikacji byłyby pozwy?
Ania
w naszym polskim przedszkolu jest nie lepiej.. We wrześniu po pierwszych zajęciach pani dyrektor szepnęła mi przy wyjściu że moje dzieci nie mogą nosić krzyżyka syn i medalika z Matką Boską córka i kazała na następny dzień w przedszkolu zdjąć je dzieciom..Powodem było jakoby istniała możliwość że inne dziecko pociągnie za łańcuszek ..itp..
Czesław
Opowiadał mi członek "czerwonego harcerstwa" że na spotkaniach J.Kuroń ustawiał w szeregu tych "harcerzy" i osobiście zrywał medaliki z szyi i rzucał na ziemię. W tamtych czasach prawie wszyscy młodzi ludzie nosili medaliki na szyi. To też należy zauważyć że do tej pory nie ukazało się żadne wspomnienie uczestników "czerwonego harcerstwa" nie zorganizowano konkursu wspomnień a przecież ostatni umierają.
Czesław
To podobnie było u nas za czasów wczesnej komuny
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY