Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 26 PAŹDZIERNIKA
Św. Dymitra z Tesaloniki 
Bł. Celiny Borzęckiej
Św. Dymitra z Tesaloniki
Bł. Celiny Borzęckiej
Imieniny obchodzą:
Ewaryst, Lucjan
 

Trzeba było bilbordów, aby zacząć dyskusję. Tylko jaką… || JA KATOLIK

Data publikacji: 2020-10-10 17:20
Data aktualizacji: 2020-10-13 13:59:00

Na program JA KATOLIK zaprasza Krystian Kratiuk.

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
polio
Kiedyś oglądałam film "Bóg nie Umarł", i do dziś pozostało w mojej pamięci zdanie głównego bohatera, młodego studenta, że "tylko prawdziwe zagrożenie staje się sprawdzianem naszej wiary". A jak to wygląda obecnie, czy zdaliśmy ten egzamin? Niektórzy tak, ale w wiekszości NIE, zdradziliśmy Chrystusa nie zaufaliśmy Mu. Boimy się przyjmować Go do ust? bo covid? ,to kiedy przyjdzie inna choroba, poważniejsza, to też pójdziemy do tego samego Chrystusa by nas uleczył, pomógł, będziemy Go prosić o uzdrowienie. HIPOKRYZJA
taki 1
Masoni, gdy się dowiedzieli o akcji bilbordowej, szybciutko wysmarowali list o różnych sposobach "godnego" przyjmowania Eucharystii.
Olinka
Dziękuję za tak potrzebną akcję Stowarzyszeniu ks. Skargi. Warto zapoznać się z wypowiedzią ks. prof. Tadeusza Guza o właściwej postawie przyjmowania Komunii Św. film na youtube "Ks. Tadeusz Guz - Jak przyjmować Komunię Świętą? USA, Bridgeport CT 2/09/14"
Anna
I to wszystko racja ze trzeba koniecznie obejrzeć ręce i spożyć pozostające cząstki. Czyli.... Trzeba kolejny raz sięgnąć ręką do ust, oblizać palec etc. I czy rzeczywiście jest wtedy bezpieczniej skoro ma rękach mamy co mamy a tu dodatkowo jest możliwość aplikacji drobnoustrojów....Odwrotnie niż zamierzano.. Nikt o tym nie mówi..
Bea
Za komunikatem biskupów powinna iść jeszcze dokładna instrukcja dla kapłanów - zakaz konsekrowania komunikantów łamliwych, o otwartych brzegach jedna decyzja biskupów może załatwić ten problem na zawsze, zakaz pośpiechu, instrukcja jak udzielać komunii do ust żeby nie dotknąć ust - to łatwy sposób i wielu księży to potrafi, a inni bezmyślnie, pospiesznie układają dłoń oraz jakiś godny sposób komunii na dłoń. Na pewno inny niż teraz. Powszechne procesyjne podchodzenie do Komunii św. spowodowało nerwowość, rozproszenie i uniemożliwienie przyklękania. Katolicy są nakłaniani żeby przyklękać wcześniej, by nie opóźniać rozdawania Komunii. W efekcie nie klękają albo adorują niereprezentacyjną część ciała bliźniego. Kiedy przyklękam przed kielichem z Hostiami, kapłani gromią mnie wzrokiem. Można wrócić do klęczenia wszystkich i wprowadzić pateny pozłacane dla tych, którzy nie chcą do ust. Niech podejmą ustami ze swojej pateny przy księdzu. Lub lnianej chusteczki.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY