Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
CZWARTEK 23 MAJA
Św. Leoncjusza, biskupa
Św. Leoncjusza, biskupa
Imieniny obchodzą:
Emilia, Iwona, Iwa
 

Uczeń katolickiej szkoły żąda ogromnego odszkodowania za nienawistną kampanię

Data publikacji: 2019-02-20 20:00
Data aktualizacji: 2019-02-20 20:39:00
WIADOMOŚCI
Fot. You Tube

Nowojorscy adwokaci wnieśli do sądu pozew przeciwko dziennikowi „Washington Post” w  związku ze sposobem, w jaki gazeta relacjonowała werbalną napaść na grupę młodych uczestników styczniowego Marszu dla Życia w Waszyngtonie. Pełnomocnicy uwiecznionego na fotografiach i filmach ucznia Nicholasa Sandmanna domagają się od dziennika 250 milionów dolarów odszkodowania.

 

 

Pozew złożony przez adwokatów Lina Wood i Todda McMurtry zakłada wypłacenie przez gazetę zadośćuczynienia i odszkodowania karnego. Nicholas Sandmann, uczeń Covington Catholic High School, brał udział 18 stycznia w corocznym, wielosettysięcznym Marszu dla Życia. Kamery i aparaty fotograficzne zarejestrowały prowokację, jakiej dopuścili się wobec młodych katolików antagoniści z indiańskiego plemienia Omaha oraz przedstawiciele jednej z żydowskich sekt. Wizerunek ucznia w charakterystycznej czerwonej czapce z napisem Make America Great Again, powielany w relacjach masowych mediów obiegł całą Amerykę a największe publikatory, w tym Washington Post, Associated Press i CNN, w ocenie adwokatów relacjonowały zdarzenie w sposób daleki od obiektywizmu. Mnożyły się oskarzenia o rasizm i m.in. rzekomo pogardliwy uśmiech, z jakim Sandmann zareagował na napaść jednego z Indian.

 

W pozwie przeczytać można m.in., że „Washington Post” „niesłusznie piętnował i zastraszał Nicholasa, gdyż jest on białym, katolickim studentem”. Autorzy skargi zarzuca gazecie zaangażowanie się we „współczesną formę McCarthyzmu, rywalizacji między innymi z CNN i NBC, dla osiągnięcia prymatu w głównym nurcie społecznego i społecznościowego zastraszania, którym zaatakowano, oczerniano i grożono Nicholasowi Sandmannowi (…)”.

 

Rzecznik „Washington Post odpowiedziała portalowi CNN Business, że gazeta „przegląda kopię pozwu i planuje podjąć silną obronę”.

 

 

Źródło: cnn.com, Twitter

RoM

 

Przeczytaj więcej o ataku na uczestników Marszu dla Życia

 

 

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Exetery
CNN jest żydowska
Do Polka
Spory zawsze będą gdyż "moja jest racja i to święta racja". Idąc twoim tokiem rozumowania to np jeśli ktoś jest złodziejem to niech się stara kraść wiecej?
naxa
Jest to najlepsza droga prowadząca do nauczenia pismaków odpowiedzialności za słowa. Do rozumu dorosłych trafia się wyłącznie przez kieszeń. Oczywiste jest że dziennik nzapłaci dużo mniej lecz może dowiedzą się, iż kończą się czasy bezkarnych napaści na chrześcijan.
niech walczą o
Nie odpuszczać. Mają duże szanse coś ugrać w godziwym tego słowa znaczeniu. Argument że za - szeroko rozumiane- zniesławienie i naruszenie dóbr osobistych trzeba zapłacić trafia do serc nawet najbardziej zatwardziałych wrogów. Ameryka to kraj gdzie szanuje się tylko ludzi którzy potrafią bronić swoich interesów.
Polka
Zdecydowanie wybieram - za Św. Ojcem Pio, za Św. Maksymilianem, za Św. Faustyną i za Św. Janem Pawłem II - WYPEŁNIENIE WOLI BOŻEJ w codzienności życia Polskiego Narodu, dlatego pokornie proszę wszystkich Polaków o Jedność Serc i Umysłów w Duchu Prawdy, aby służyć wyłącznie Najwyższemu Dobru czyli BOGU WSZECHMOGĄCEMU. Każdy człowiek otrzymał od Boga DAR, którym trzeba służyć w budowaniu Królestwa Bożego na Ziemi. Polacy nie traćmy więcej czasu na spory i podziały. Niech każdy robi to, do czego został powołany w chwili stworzenia świata. Niech robi to najlepiej, jak potrafi. A Iskra... wyjdzie z Polski na świat cały.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY