Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
SOBOTA 06 CZERWCA
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Św. Norberta, biskupa
Bł. Marii Karłowskiej, zakonnicy
Pierwsza Sobota
Imieniny obchodzą:
Norbert, Paulina
 

UE: plan ratunkowy dla gospodarki z uwzględnieniem walki z klimatem

Data publikacji: 2020-03-28 12:00
Data aktualizacji: 2020-03-28 14:55:00
WIADOMOŚCI
źródło: pixabay.com

Reprezentanci krajów Unii Europejskiej, w planie uzdrowienia gospodarki z kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa uwzględnią postulaty walki ze zmianami klimatu.

 

Podczas sześciogodzinnej wideokonferencji przedstawiciele 27 krajów Unii Europejskiej zgodzili się, by plan wychodzenia europejskiej gospodarki z kryzysu pozostawał w zgodzie z Nowym Zielonym Ładem, mającym na celu drastyczną redukcję emisji CO2.

 

Unia pragnie, by podczas zaplanowanej na czerwiec konferencji, wszystkie 27 krajów dołączyło do strategii dekarbonizacji gospodarki do 2050 r. Póki co jedynym „hamulcowym” okazuje się Polska. Jak podaje Reuters, inwestorzy zaangażowani w technologie związane z zieloną energią oraz organizacje klimatyczne obawiają się, że pandemia koronawirusa doprowadzi do odłożenia walki z globalnym ociepleniem na dalszy plan. Z nadzieją patrzą na Brukselę, która wydaje się nie porzucać ambitnych planów transformacji europejskiej gospodarki nawet podczas obecnego kryzysu.

 

Na razie nie podano szczegółów nowych rozwiązań na okres po pandemii, oraz w jaki sposób korespondowałyby z założeniami Zielonego Ładu. Ponad 300 organizacji klimatycznych wezwało we czwartek rządy do uwzględnienia w swoich pakietach pomocowych na czas koronawirusa również pomoc w odtworzeniu gospodarki opartej o niskie emisje.

 

Wieli enwironmentalistów patrzy na obecny kryzys jako szansę dla gospodarki opartej o paliwa kopalne na wskoczenie na zupełnie inne tory. „Jeśli inwestycje mające na celu rozruszenie sparaliżowanej gospodarki zostaną skierowane na aktywa i przemysł o wysokiej emisji dwutlenku węgla, zablokujemy nasz obecny potencjał do zakrzywienia krzywej emisji w tej dekadzie. Z drugiej strony, przy niskich stopach procentowych, liderzy polityczni i finansowi mają teraz bezprecedensową historyczną okazję do przyspieszenia transformacji energetycznej, co stawia nas na bezpiecznej drodze do 50 proc. redukcji emisji do 2030 r.” – stwierdziła Christiana Figueres, przewodnicząca Ramowej konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu.

 

Źródło: time.com / reuters.com

PR

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

  

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
@sp
To nie takie proste. Oni zmuszają innych do realizacji tych fantazji.
ff
"Unia pragnie, by podczas zaplanowanej na czerwiec konferencji, wszystkie 27 krajów dołączyło do strategii dekarbonizacji gospodarki do 2050 r. Póki co jedynym ?hamulcowym? okazuje się Polska." Tylko do wyborów prezydenckich.
maciek
Hitler kilka dni przez swoją śmiercią i klęską ideologi która wymyślił też wierzył jeszcze w zwycięstwo. : Pan Bóg zwykła grypa rzucił wszystkie te państwa na kolana a Ci dalej swoja wierze Babel chcą budować ::
sp
Niektórzy do końca życia będą przebywali w świecie własnych fantazji. No cóż. Niech sobie przebywają.
Mar
Niech resztki produkcji przeniosą do Chin to im się poprawi klimat . Urzędasy chcą udowodnić swoją przydatność na siłę , a że bezproduktywne to tak to wygląda .
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY