Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 11 SIERPNIA
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
Św. Klary, dziewicy
Św. Zuzanny, męczennicy
NMP Świętolipskiej
Imieniny obchodzą:
Klara, Zuzanna, Filomena
 

UE zakupi 300 mln dawek szczepionki na COVID-19. Łukasz Szumowski: skorzystamy z tej puli

Data publikacji: 2020-07-31 20:00
Data aktualizacji: 2020-07-31 20:53:00
WIADOMOŚCI
Fotograf: Andrzej Hulimka, Archiwum: Forum

Minister zdrowia Łukasz Szumowski potwierdził w piątek, że Polska jest zainteresowana zakupem szczepionki na COVID-19 w ramach zamówień unijnych. Dodał, że Polska była w gronie siedmiu państw, które negocjowały wstępną umowę w tej sprawie z firmą Sanofi od której Bruksela planuje zamówić 300 mln dawek szczepionki.

 

Komisja Europejska robi wszystko, co w jej mocy, aby zapewnić Europejczykom szybki dostęp do szczepionki, która jest bezpieczna i chroni ich przed koronawirusem. Dzisiejszy krok z firmą Sanofi jest pierwszym ważnym kamieniem węgielnym znacznie szerszej europejskiej strategii szczepień. Wkrótce pojawi się ich więcej. Prowadzimy zaawansowane rozmowy z kilkoma innymi firmami – oświadczyła w piątek przewodnicząca KE Ursula von der Leyen. Dodała, że choć obecnie nie wiadomo, która szczepionka będzie najlepsza, to UE inwestuje w różne badania oparte na różnych typach technologii.

 

Do sprawy odniósł się w rozmowie z Polsat News Łukasz Szumowski, który poinformował, że Polska jest zainteresowana zakupem szczepionki na koronawirusa. – Nie tylko skorzystamy, ale przedstawiciel Polski był w tym elitarnym gronie siedmiu państw, które negocjowały tą wstępną umowę. Byliśmy w gronie Niemiec, Włoch, Holandii i paru innych krajów. Uczestniczyliśmy aktywnie w tym procesie – powiedział szef MZ.

 

Szumowski zapytany ile dawek szczepionek może otrzymać Polska odparł, że regulacje w tej sprawie są otwarte. – Można zwiększyć budżet i kupić więcej niż wychodzi z tego przelicznika populacyjnego, to będzie po prostu sprawiedliwy przelicznik - ile osób mieszka w danym kraju, tyle tych szczepionek dany kraj otrzyma – wyjaśnił.

 

Szef resortu zdrowia zastrzegł, że nie wiadomo kiedy szczepionki trafią do naszego kraju. – To jest wstępne porozumienie, w związku z tym oczywiście wiele elementów się może w tym porozumieniu zmienić, ale jest to taki ciekawy, obiecujący i bardzo pozytywny sygnał – ocenił Szumowski.

 

Źródło: Polsat News, polskieradio24.pl

TK

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
mario
Nie sądzę aby wynaleziono SKUTECZNĄ szczepionkę. Być może Pan Szumowski nas zmusi do szczepień. Co więcej do zaczipowania się. O ile , biorąc pod uwagę teorie spiskowe , czipa w szczepionce nie będzie, to może stworzyć się sytuacja w której egzystowanie nie będzie możliwe bez czipa. Np. wchodząc na lotnisko , do sklepu ,do szpitala , urzędu przez bramkę . Brak zaszczepienia spowoduje sygnał alarmowy . Jak odczytać kto jest zaszczepiony , najlepiej zaczipować . Przy okazji , można wtedy założyć czipy ozdrowieńcom , tym odpornym na wirusa , z informacją w czipie , że są odporni. Ot tam taka fantazja , powiązana z wyimaginowanymi Masonami.Co szczepionek poliwalentnych - tych z abortowanych dzieci. Fakt sa . Czy te przeciw koronie będą z abortowanych dzieci - nie sadzę. Faktem jest , że już w Polsce szczepionki monowalntne przeciwko odrze , śwince i różyce nie sa już dostępne. Moja szwagierka szczepiąc dzieci , czyniła przed szczepieniem, znak krzyż nad nimi.
ref
a czy jakiś naukowiec wyizolował tego wirusa żeby szczepionka była skuteczna? Podobno wirus w Włoszech jest inny niż ten w Polsce czy USA...Znowu koncerny mad. zarobią mnóstwo kasy oczywiście naszym kosztem
precz
Szczepionka z ingerencja w ludzkie DNA uczyni z każdego zaszczepione mutanta, osobę z osłabiony systemem immunologicznym i/lub wywoła choroby autoimmunologiczne.
WebSurfer
Z dostępnych w sieci Niedziela.pl informacji wynika, że szczepionka od Sanofi nie jest nieetyczna, nie korzysta z linii komórkowych od abortowanego dziecka, więc obrońcy życia powinni się cieszyć, że będzie można ratować życie I zagrożone wirusem bez zastrzeżeń etycznych. Chyba że wierzy się w bzdurne teorie, że nie ma wirusa a wszystko to spisek NWO. Wtedy się nie chce nawet akceptowalnej szczepionki, a innych zachęca się do zachowań ryzykownych. Ale jeśli ktoś tak robi to bierze za to odpowiedzialność. Cytat: "Przykładem, który idzie w zgodzie z wymogami bioetycznymi jest, w opinii obrończyni życia, projekt szczepionki francuskiego koncernu Sanofi Pasteur, który w swych poszukiwaniach posługuje się technologią rekombinacji DNA."
Dycha
Nie jestem zainteresowana. Z pewnością nie zaszczepię się.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY