Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
ŚRODA 18 LIPCA
Św. Szymona z Lipnicy 
Św. Brunona, biskupa
Św. Szymona z Lipnicy
Św. Brunona, biskupa
Imieniny obchodzą:
Fryderyk, Kamil, Karolina
 
wyszukiwarka
 
 

Ukraina: neonaziści z pułku Azow czczą pogańskiego bożka. Pod posągiem Peruna chcą „święcić broń”

Data publikacji: 2017-07-05 07:18
Data aktualizacji: 2017-07-05 09:48:00
WIADOMOŚCI
Źródło: azov.press

W bazie Ursuf na Ukrainie na początku lipca odprawiono rytuał ustanawiający „sanktuarium” pogańskiego bałwana Peruna. Następnie bojownicy z pułku Azow wznieśli modły do bożka. Okazją do zorganizowania „uroczystości” była rocznica zwycięstwa ruskiego kniazia Światosława nad Kaganatem Chazarskim, czyli – jak przekonują ukraińscy neonaziści – „pasożytniczym systemem” państwa żydowskiego.

 

Bojownicy pułku Azow uważają, że odniesienie się do wydarzeń z roku 965, czyli sprzed 1052 lat, jest dla nich obecnie „nadzwyczaj ważne”. To właśnie wtedy kniaź Światosław z nordyckiego (chociaż już zeslawizowanego) rodu Rurykowiczów pokonał stepowe państwo zjudaizowanych Chazarów.

 

To wielkie zwycięstwo nad państwem żydowskim jest jednym z najbardziej znaczących wydarzeń słowiańskiej i światowej historii – powiedział dowódca pułku Azow stosujący pseudonim… „Mosze”.

 

Niezwyciężony duch i broń potomków Peruna zniszczyły pasożytniczy system. Możemy przedstawić wiele podobieństw do dzisiejszych wydarzeń – dodał, tłumacząc w ten sposób zestawienie historycznej i odległej rocznicy z pogańskim kultem odradzającym się na Ukrainie za sprawą istnienia neonazistowskich formacji walczących w Donbasie.


 Źródło: azov.press

 

W podobnym tonie tłumaczył postawienie idola Peruna „Kirt”, dowódca 2. Batalionu pułku Azow. Jego zdaniem „wspaniałe tradycje wojskowe” Światosława i towarzyszy zdegenerowały się w ciągu dziejów, dlatego też należy zapoczątkować nową tradycję i w ten sposób przywrócić siłę wojskową. W tym celu żołnierze neonazistowskiej i banderowskiej formacji znanej ze stosowania hitlerowskiej symboliki i wykonywania gestów kojarzonych z III Rzeszą postawili w bazie pomnik Peruna, będącego – ich zdaniem – patronem Słowian, a szczególnie żołnierzy. – Perun będzie bronił naszego garnizonu – dodał „Kirt”.

 

Podczas lipcowej uroczystości w bazie Ursuf wznoszono modły do jednego z naczelnych bożków średniowiecznych Słowian Wschodnich, a na okoliczność ustanawiania „sanktuarium” Peruna każdy z oddziałów zapewnił potrzebny sztylet, co budzi jednoznaczne skojarzenia z okultyzmem w wykonaniu niemieckiego SS. Teraz pod pogańskim pomnikiem ukraińska neonazistowska formacja planuje „święcić broń” przed podejmowaniem działań zbrojnych w terenie.


 

Źródło: azov.press

 

To jednak nie pierwsza tego typu instalacja wzniesiona przez bojowników z pułku Azow. Podobna inicjatywa została podjęta i przeprowadzona w czerwcu roku 2016 w okolicach Mariupola, gdzie także pojawił się pogański posąg.

 

Niestety ukraińscy neonaziści próbując odwoływać się do średniowiecznych dziejów Rusi zapominają, że świetność dla tej krainy nadeszła po chrzcie, jaki kniaź Włodzimierz Wielki (zwany niekiedy „Pięknym Słoneczkiem”) przyjął w roku 988. Ten jeden z najwybitniejszych władców wschodniosłowiańskich niszczył pogańskie świątynie, a w Kijowie ponoć własnoręcznie wyrzucił posąg Peruna do Dniepru, ustanawiając także surowe kary za bałwochwalstwo. Jeszcze przed rokiem 988 chrześcijańskim władcą Rusi była Olga, matka Światosława, a babka Włodzimierza. Zarówno Olga, jak i Włodzimierz Wielki czczeni są jako święci przez katolików i prawosławnych. 

 


Źródło: kresy.pl

MWł
 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Stroke
pch24 - dziękuję +
observer
Jest to grzech idolatrii, a za taki grzech Bóg przewidział śmierć. Jest to grzech publiczny i mnogi tzw. "wojska ukraińskiego" i kara spadnie na owe wojsko w wymiarze publicznym. Polsce należy się strzec wszelkich związków z "armią ukraińską".
mf
A ja ich trochę rozumiem.Zwyciestwo nad Wielkim Żydowinem (tak ruscy kronikarze nazywali Kaganat Chazarski) jest powodem do świętowania. Potem przyszła kolejna żydowska niewola.Polscy magnaci oddawali wielkie latyfundia w arendę Żydom.Ci nie dość, że maksymalizowali zysk to mieli nad poddaną sobie ludnością chłopską władzę sądowniczą, włącznie z prawem wymierzania kary śmierci-pisze o tym Iwo Cyprian Pogonowski.Nie dziw wiec, że na Ukrainie miały miejsce pogromy żydowskie. Według Iwo Cypriana Pogonowskiego Wielki Głód na Ukrainie był zemstą Żydów na Ukraińcach za pogromy. Trzeba przyznać, że zemścili się z nawiązką.
Jakież to wszystko zbieżne z ideologią głoszoną przez Dugina, odwołującego się do Polski Słowiańskiej i "jedności narodów słowiańskich". Czy Azow ma takie powiązania? Na to wygląda.