Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
08   KWIETNIA   2020 r.
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Św. Dionizego z Koryntu
Św. Waltera, opata
Imieniny obchodzą:
Emma, Julia, Seweryn
 
Polonia Christiana nr 6       Dossier: Azja męczenników
Bogusław Bajor

Umierają za Chrystusa

Umierają za Chrystusa
Azjatycka ziemia nasiąka krwią chrześcijan. Wyznawcy Chrystusa są prześladowani przez reżimy komunistyczne – jak w Chinach, Laosie, Korei Północnej czy Birmie. W zdominowanym przez muzułmanów Pakistanie płoną niczym pochodnie Nerona lub pozbawiani są głów, rąk i nóg. Chrześcijanie narażeni są na ataki terrorystyczne w Indiach, na Malediwach czy w Indonezji. Ale to właśnie tam – w Azji – można spotkać tych najgorętszych i najwytrwalszych.

Nieżyjący już biskup John Joseph poczynił pewną obserwację podczas swej pracy duszpasterskiej w nieprzyjaznym chrześcijanom Pakistanie: – W moim życiu spotkałem wielu ludzi, ale nigdy nie spotkałem kogoś takiego jak ci, którzy ocaleli. Są tak mocni w wierze! Za swoją wiarę słono płacą każdego dnia, ale daje to siłę całej wspólnocie. Ich przykład bardzo mnie ­porusza.

W Azji prześladowania dotykają wszystkich­, ­którzy przyznają się do wiary w Chrystusa. Przyjrzyjmy się konkretnym przypadkom męczeństwa chrześcijan w ostatnich latach, przede wszystkim w Chinach i Indiach, ale także w innych państwach tego kontynentu.

Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj