Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
31   MARCA   2020 r.
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Św. Balbiny, męczennicy
Św. Beniamina, męczennika
Imieniny obchodzą:
Gwidon, Kornelia
 
Polonia Christiana nr 50       EUROPA
Rozmowa z Richardem Sulikiem

Unijne dotacje powinny zostać zlikwidowane!

Unijne dotacje powinny zostać zlikwidowane!

Unia Europejska porzuciła piękną ideę wspólnego rynku i teraz zajmuje się wieloma rzeczami, niszcząc zasadę subsydiarności – mówi Richard Sulik słowacki europarlamentarzysta, lider eurosceptycznej partii Wolność i Solidarność, były przewodniczący słowackiego parlamentu, w rozmowie z Tomaszem Cukiernikiem.

 

W Parlamencie Europejskim odbyła się debata na temat Polski, inspirowana prawdopodobnie przez polskie środowiska opozycyjne oraz unijnych polityków lewicowych. Co Pan sądzi na temat tego typu unijnego nadzoru nad polskim rządem PiS, który postrzegany jest jako zbyt konserwatywny i nacjonalistyczny?

– Uważam, że to przesada. Każdy kraj członkowski Unii Europejskiej ma własną suwerenność, a ta debata była uderzeniem w suwerenność Polski. Gdybym to ja był w Komisji Europejskiej, byłbym bardziej ostrożny w podejmowaniu tego typu działań.

 

Co Pana zdaniem było prawdziwą przyczyną podjęcia decyzji o zorganizowaniu tej debaty?

– Przyczyną był fakt, że nowy polski rząd jest bardzo krytyczny wobec Brukseli.

 

Porozmawiajmy o unijnych dotacjach. Powiedział Pan kiedyś na forum Parlamentu Europejskiego, że korupcja na Słowacji wiąże się z każdym projektem współfinansowanym przez Unię Europejską i że zamieszani są w to najważniejsi politycy. Czy ma Pan na to jakieś dowody?

– Tak powiedziałem, ale oczywiście nie mam na to dowodów. Jednak widzę, jak drogie są te inwestycje i jak bardzo pozbawione sensu są wydatki z pieniędzy unijnych. Nie potrzebuję żadnych dowodów, żeby widzieć przyczynę. Fundusze Unii Europejskiej przynoszą do Słowacji korupcję.Powyższy tekst jest tylko FRAGMENTEM artykułu opublikowanego w magazynie "Polonia Christiana".

zamów e-wydanie   zamów wydanie papierowe
 
 
 
 
 
 
drukuj