Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
NIEDZIELA 18 SIERPNIA
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
Św. Heleny, cesarzowej
Bł. Sancji Janiny Szymkowiak
XX Niedziela zwykła
Imieniny obchodzą:
Helena, Bronisław, Ilona
 

Unijny Trybunał Sprawiedliwości zbada sprawę reformy sądownictwa w Polsce

Data publikacji: 2018-09-21 17:00
Data aktualizacji: 2018-09-21 17:38:00
WIADOMOŚCI
REUTERS/Reuters TV

Komisja Europejska zdecydowała się skierować sprawę reformy sądownictwa w Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. To nieoficjalna informacja podawana przez agencję Reuters. Komisja Europejska ma ogłosić swą decyzję w najbliższych dniach.

 

Jak wynika z informacji podawanych przez Reuters, Komisja Europejska ostatecznie zdecydowała się skierować sprawę polskiej reformy sądownictwa do najwyższego unijnego sądu. Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu sprawdzi czy zmiany w sądownictwie przeprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zagrażają niezależności sądów w Polsce. Reuters wskazuje, że urzędnikom w Brukseli w szczególności zależy na zbadaniu kwestii reformy Sądu Najwyższego.

 

„Komisja Europejska zdecydowała w tym tygodniu, że skieruje Polskę do najwyższego sądu Unii Europejskiej w sprawie reform sądowych, które według UE mogłyby zagrozić niezależności polskiego sądownictwa” – miał powiedzieć jeden z ważnych urzędników Unii Europejskiej. Posunięcie Komisji jest trzecim krokiem w długiej procedurze sankcjonowania państw członkowskich, które naruszają prawo UE. Polskie władze podkreślają, że reforma została przeprowadzona w zgodzie z obowiązującymi przepisami, a niezależność sądów nie jest zagrożona.

 

Reuters podkreśla, że procedura wdrożona przez Komisję Europejską ma na celu wywarcie nacisku na państwa członkowskie popełniające przestępstwa i może w końcu skończyć się sankcjami finansowymi, choć dotychczas zdarzało się to bardzo rzadko.

 

Agencja prasowa podaje, że decyzja KE miała zostać ogłoszona w mijającym tygodniu, ale ostatecznie jej ogłoszenie przesunięto na poniedziałek 24 września. Wynika to z faktu, że w ostatnich dniach trwał nieformalny szczyt państw Unii Europejskiej w Salzburgu.

 

 

Źródło: Reuters

WMa

 

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Wanda
75 lat temu szczepili nas trotylem i cyklonem a teraz uczą nas praworządności.
frotte
@nn: Masz rację. Jeśli zbadanie tej reformy zatrzyma w jakikolwiek sposób żydowską okupację Polski, zgadzam się na działanie Trybunału Sprawiedliwości. Z pewnością wstrzyma ono anarchię sądowniczą wywołaną przez popisowe ratlerki, na której zyskali tylko żydzi łącznie z tymi z PiS. Teraz patrzmy jakie nowe wykreowane przez siebie zadymy będą rozniecać. A, i ten sojusz z Rosją też mi się podoba. Jak szaleć to na całego. Poczekajmy tylko co Rosja zrobi z Erdoganem.
nn
Tylko spokój! Nie podniecajcie się poszukiwaniem winowajców nieprawidłowości w sądach Polskich w działaniu w UE.
uchodźca na socjalu plus 500+
Ja też podziwiam alkoholików z Unii Euroazjatyckiej w Brukseli za ich męczeński upór w obronie Prawo-Żądnosci w podbitym obszarze. Nowi Supersędziowie Zreformowanego Systemu Sądowniczego pod zarządem Żądu PiS wdrażają bowiem to samo Nadrzedne Prawo Unijne co Starzy Sędziowie i stanowią dla Środowiska istotną personalną konkurencję.Jest o co się bić. Profity od licznych spraw sądowych składanych przez wysiedlanych i masowo pozbawianych dzieci, zdrowia i własności naiwnych Polaków w momencie przybycia do Cudnego Raju nowej szlachty jerozolimskiej stwarza perspektywy. Preferencyjna możliwość korzystania z nowych szkół żydowskich przez pociechy wszystkich prawych i sprawiedliwych bardzo kusząca. Współpraca z urzędami skarbowymi w dziedzinie odbierania firm uczciwym Polakom również będzie opłacalna. Konkurencja w drążeniu tych żył złota nie jest wskazana. Eliminacja to podstawa w tych bardzo trudnych czasach. Trzeba nam podziwiać, wspierać socjalizm.
Kloss
Unijny Trybunał Nowej Sprawiedliwości chce zbadać sprawę reformy starego sądownictwa w Polsce w obronie sędzi von Gersdorf. Osoba jest wyznaczona przez nowych Goldmanów do wezwania bratniej komunistycznej pomocy niemieckiej w przypadku odpalenia przez sojusznicze Niemcy Rzezi Wołyńskiej 2 w Polsce. Premier Morawiecki okazał się sprytniejszy od Goldy Merkel i aby temu zapobiec wyprosił spotkanie z von Gersdorf w gabinecie I Prezesa SN. W ten sposób bohatersko zapobiegł kolejnym atakom na Polskę. Prawdziwy patriota.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY