Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
WTOREK 26 MAJA
Św. Filipa Neri
Św. Filipa Neri
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Ewelina, Marianna, Paulina
 

Unijny Trybunał Sprawiedliwości zbada sprawę reformy sądownictwa w Polsce

Data publikacji: 2018-09-21 17:00
Data aktualizacji: 2018-09-21 17:38:00
WIADOMOŚCI
REUTERS/Reuters TV

Komisja Europejska zdecydowała się skierować sprawę reformy sądownictwa w Polsce do unijnego Trybunału Sprawiedliwości. To nieoficjalna informacja podawana przez agencję Reuters. Komisja Europejska ma ogłosić swą decyzję w najbliższych dniach.

 

Jak wynika z informacji podawanych przez Reuters, Komisja Europejska ostatecznie zdecydowała się skierować sprawę polskiej reformy sądownictwa do najwyższego unijnego sądu. Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu sprawdzi czy zmiany w sądownictwie przeprowadzone przez rząd Prawa i Sprawiedliwości zagrażają niezależności sądów w Polsce. Reuters wskazuje, że urzędnikom w Brukseli w szczególności zależy na zbadaniu kwestii reformy Sądu Najwyższego.

 

„Komisja Europejska zdecydowała w tym tygodniu, że skieruje Polskę do najwyższego sądu Unii Europejskiej w sprawie reform sądowych, które według UE mogłyby zagrozić niezależności polskiego sądownictwa” – miał powiedzieć jeden z ważnych urzędników Unii Europejskiej. Posunięcie Komisji jest trzecim krokiem w długiej procedurze sankcjonowania państw członkowskich, które naruszają prawo UE. Polskie władze podkreślają, że reforma została przeprowadzona w zgodzie z obowiązującymi przepisami, a niezależność sądów nie jest zagrożona.

 

Reuters podkreśla, że procedura wdrożona przez Komisję Europejską ma na celu wywarcie nacisku na państwa członkowskie popełniające przestępstwa i może w końcu skończyć się sankcjami finansowymi, choć dotychczas zdarzało się to bardzo rzadko.

 

Agencja prasowa podaje, że decyzja KE miała zostać ogłoszona w mijającym tygodniu, ale ostatecznie jej ogłoszenie przesunięto na poniedziałek 24 września. Wynika to z faktu, że w ostatnich dniach trwał nieformalny szczyt państw Unii Europejskiej w Salzburgu.

 

 

Źródło: Reuters

WMa

 

 
 
 
 
 
 
 
drukuj
 
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
Wanda
75 lat temu szczepili nas trotylem i cyklonem a teraz uczą nas praworządności.
frotte
@nn: Masz rację. Jeśli zbadanie tej reformy zatrzyma w jakikolwiek sposób żydowską okupację Polski, zgadzam się na działanie Trybunału Sprawiedliwości. Z pewnością wstrzyma ono anarchię sądowniczą wywołaną przez popisowe ratlerki, na której zyskali tylko żydzi łącznie z tymi z PiS. Teraz patrzmy jakie nowe wykreowane przez siebie zadymy będą rozniecać. A, i ten sojusz z Rosją też mi się podoba. Jak szaleć to na całego. Poczekajmy tylko co Rosja zrobi z Erdoganem.
nn
Tylko spokój! Nie podniecajcie się poszukiwaniem winowajców nieprawidłowości w sądach Polskich w działaniu w UE.
uchodźca na socjalu plus 500+
Ja też podziwiam alkoholików z Unii Euroazjatyckiej w Brukseli za ich męczeński upór w obronie Prawo-Żądnosci w podbitym obszarze. Nowi Supersędziowie Zreformowanego Systemu Sądowniczego pod zarządem Żądu PiS wdrażają bowiem to samo Nadrzedne Prawo Unijne co Starzy Sędziowie i stanowią dla Środowiska istotną personalną konkurencję.Jest o co się bić. Profity od licznych spraw sądowych składanych przez wysiedlanych i masowo pozbawianych dzieci, zdrowia i własności naiwnych Polaków w momencie przybycia do Cudnego Raju nowej szlachty jerozolimskiej stwarza perspektywy. Preferencyjna możliwość korzystania z nowych szkół żydowskich przez pociechy wszystkich prawych i sprawiedliwych bardzo kusząca. Współpraca z urzędami skarbowymi w dziedzinie odbierania firm uczciwym Polakom również będzie opłacalna. Konkurencja w drążeniu tych żył złota nie jest wskazana. Eliminacja to podstawa w tych bardzo trudnych czasach. Trzeba nam podziwiać, wspierać socjalizm.
Kloss
Unijny Trybunał Nowej Sprawiedliwości chce zbadać sprawę reformy starego sądownictwa w Polsce w obronie sędzi von Gersdorf. Osoba jest wyznaczona przez nowych Goldmanów do wezwania bratniej komunistycznej pomocy niemieckiej w przypadku odpalenia przez sojusznicze Niemcy Rzezi Wołyńskiej 2 w Polsce. Premier Morawiecki okazał się sprytniejszy od Goldy Merkel i aby temu zapobiec wyprosił spotkanie z von Gersdorf w gabinecie I Prezesa SN. W ten sposób bohatersko zapobiegł kolejnym atakom na Polskę. Prawdziwy patriota.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY