Przeglądasz wersję mobilną portalu. Chcesz wrócić do desktopowej? Kliknij tutaj
DZISIAJ JEST
PONIEDZIAŁEK 23 WRZEŚNIA
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Św. Ojca Pio z Pietrelciny
Św. Tekli, męczennicy
Imieniny obchodzą:
Pius, Bogusław, Tekla
 

Uratował dziecko przed aborcją, grozi mu sąd. Dramatyczna sytuacja argentyńskiego lekarza

Data publikacji: 2019-05-20 10:00
Data aktualizacji: 2019-05-28 14:33:00
WIADOMOŚCI
Źródło: pacjent.ordoiuris.pl

Argentyńskiemu lekarzowi, który odmówił przeprowadzenia aborcji na 23-tygodniowym dziecku grozi więzienie. Prokuratura z Rio Negro zarzuciła lekarzowi pogwałcenie prawa zezwalającego na zabicie dziecka poczętego wskutek gwałtu.

 

Zdarzenie miało miejsce w 2017 roku. Do doktora Leandro Rodrígueza Lastry zgłosiła się kobieta w ciąży z 23-tygodniowym dzieckiem. Tłumaczyła, że poczęto je wskutek gwałtu. Lekarz odmówił przeprowadzenia zabiegu i zaopiekował się kobietą. Kiedy ciąża trwała już 35 tygodni, doprowadzono do wymuszonego porodu. Dzisiaj dwuletnie już dziecko żyje w rodzinie zastępczej.

 

W związku z odmową przeprowadzenia aborcji, lekarzowi grozi więzienie. Okazało się, że według interpretacji prokuratury z Rio Negro, złamał prawo umożliwiające zabicie dziecka poczętego w skutek gwałtu. Oskarżenie wysunęła aktywistka aborcyjna i prawnik, Marta Milesi. Stanowiska lekarza bronią grupy obrońców życia.

 

„Oczywiste jest, że oskarżenie wysunięte przez aktywistkę aborcyjną Martę Milesi, ma na celu zastraszenie lekarzy, aby przeprowadzali aborcje nawet w zaawansowanym stadium ciąży pacjentek” – pro-liferzy piszą w liście do sędziego Álvaro Meyneta. W obronę lekarza włączyły się m.in. CitizenGo Argentina, Lawyers for Life, Doctors for Life, the March for Life, Medical Students for Life i Independent Federal Women. Petycja domagająca się uniewinnienia lekarza zebrała już 50 tys. podpisów. Proces rozpocznie się w tym tygodniu.

 

Źródło: lifenews.com

PR

 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
wyślij opinie

Regulamin forum portalu PCh24.pl:

1) Na forum nie wolno umieszczać komentarzy które:

- promują zachowania dewiacyjne, sprzeczne z prawem naturalnym;

- obrażają wiarę katolicką i Kościół katolicki;

- zawierają wulgaryzmy (art. 3 Ustawy o języku polskim z dnia 7 października 1999r.);

- zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby (art. 23 Kodeksu cywilnego);

- przyczyniają się do łamania praw autorskich (Ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych z dnia 4 lutego 1994r.);

- zawierają linki i adresy do stron WWW, dane osobowe, teleadresowe lub adresy mailowe

- są reklamami lub spamem (nie mają nic wspólnego z komentowanym artykułem)

- są bezpośrednimi, brutalnymi atakami na interlokutorów lub nawołują do agresji wobec nich

- są niestosowne w kontekście informacji o śmierci osoby publicznej bądź prywatnej

- zawierają uwagi skierowane do redakcji PCh24.pl. (za te ostatnie jesteśmy bardzo wdzięczni, prosimy jednak o kontakt mailowy, tylko wówczas mamy bowiem pewność, że trafią one do osób odpowiedzialnych za treść serwisu).

2) Wszystkie komentarze naruszające pkt. 1 niniejszego Regulaminu będą usuwane przez moderatora

 
banita
Potępiamy starożytnych Rzymian za igrzyska gladiatorów, Potępiamy Inków i Majów za krwawą religię A co robimy my współcześni? To samo Jak Inkowie składamy krwawe ofiary z dzieci i mówimy że to wolność. Gdzie jest zatem wolność tych dzieci? Zwolennicy aborcji mszczą się na dzieciach za to że ich matki miały czelność ich urodzić zamiast żywcem rozszarpać, spalić solnym kwasem i wyskrobać. "Wina" ich matek jest ogromna Urodziły zabójców dzieci nie wszystkie o tym wiedziały.
Migg
Niech ta działaczka proaborcyjna stanie przed tym ocalonym dzieckiem i powie mu, że żyje ono tylko dlatego, bo lekarz złamał "prawo"...
ela
6 miesiac dopiero uswiadomila sobie ze zostala zgwalcona,mordercy szukaja sposobu
Bondaree
Nic mu nie grozi. Uratował życie bezbronnego człowieka i tylko to się liczy. Cała reszta - wrzaski morderców-aborcjonistów, procesy, sądy i ich śmieszne wyroki są niczym. Nawet jeżeli zostanie skazany to już wygrał, bo dziecko żyje.
mamas
dziwne że dopiero po 23 tygodniach sobie przypomniała że została zgwałcona. Gdyby sie jej udało to byłby precedens, kazda by mogła powiedzieć że została zgwałcona i miałaby legalna aborcje.
POKAŻ WIĘCEJ KOMENTARZY